Urząd Miejski

Udostępnij na:

 

Urząd Miejski w Jaworznie

Urząd Miejski w Jaworznie

Budynek, w którym mieści się główny Urząd Miejski powstał w roku 1964. Jego wygląd przez długie lata się nie zmieniał. Aż do 2008 roku, kiedy to za milion złotych został odnowiony.

Remont elewacji nie był jednak jedyną zmianą jaka dokonała się w ramach tej przebudowy. Lista rzeczy, które zmieniono jest długa. – W ramach zadania wykonano: ocieplenie elewacji, wykonanie tynków mineralnych, wymiana stolarki okiennej metalowej na poziomie piwnic na stolarkę z pcv (31 szt.), wymiana okien metalowych w sali obrad na okna z aluminium (9 szt.) wraz montażem folii przeciwsłonecznej, wymiana drzwi zewnętrznych metalowych na aluminiowe (4 szt.), wymiana drzwi do garaży, malowanie sali obrad, docieplenie stropodachu, wymiana pokrycia dachowego i docieplenie dachu łącznika budynku z salą obrad, wymiana obróbek blacharskich i orynnowania, dobudowa wyjścia ewakuacyjnego z sali obrad wraz ze schodami – wyliczał po remoncie Marcin Marzyński, wówczas kierownik referatu Informacji i Komunikacji Społecznej UM, a dziś naczelnik Biura Promocji i Informacji UM. Ponadto przebudowano główne wejście do urzędu wraz ze schodami i podjazdem dla niepełnosprawnych wraz z zadaszeniem wejścia do budynku.

Budynek główny Urzędu Miejskiego mieści się w centrum miasta przy ulicy Grunwaldzkiej 33. Jednak to nie jedyny budynek urzędu. Część wydziałów znajduje się w pozostałych budynkach, czyli:

-> Urząd Miejski – Budynek B (ul. Dwornickiego 5)
-> Urząd Miejski – Budynek C (ul. Grunwaldzka 52)
-> Urząd Miejski – Budynek C (ul. Grunwaldzka 52a)
-> Urząd Miejski – Budynek D (Plac Górników 5)

Urząd Miejski jest czynny
od poniedziałku do środy w godz. 8:00 – 16:00
w czwartek w godz. 8:00 – 17:00
w piątek w godz. 8:00 – 15:00

Wydział Spraw Obywatelskich obsługuje interesantów
od poniedziałku do środy w godz. 8.00 do 15.00,
w czwartki w godz. 8.00 do 17.00,
w piątki w godz. 8.00 do 14.00.

Warto dodać, że w urzędzie można skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego. Wcześniej jedna urzędnicy proszą o:
kontakt telefoniczny pod nr (32) 61 81 963, lub przesłanie e-maila na adres: kamila.bartczak@um.jaworzno.pl,  lub o osobiste zgłaszanie w pokoju nr 13 w budynku D Urzędu Miejskiego w Jaworznie, Plac Górników 5.

Wszystkie szczegóły, numery telefonów oraz siedziby poszczególnych wydziałów znajdziecie na stronie Urzędu Miejskiego – jaworzno.pl

A kiedyś urząd wyglądał tak:

stary-urzad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.