Rowerem po Jaworznie

Udostępnij na:

Przez lata rowerzyści byli w naszym mieście pomijani. Od kilku lat powoli się to zmienia. Dzięki unijnym pieniądzom powstało blisko 300 kilometrów szlaków rowerowych. Przy nowych drogach budowane są ścieżki rowerowe. I mimo że absurdów w tej dziedzinie nie brakuje, to na szczęście, nasze miasto broni się samo – ma wystarczająco terenów zielonych, łąk, pół, rozległych terenów o mniejszym natężeniu ruchu oraz sporo ciekawych miejsc, dzięki czemu pasjonaci dwóch kółek mogą sobie radzić sami, bez zbędnego zdawania się na nie-łaskę urzędniczej machiny.

O szlaki rowerowe w naszym mieście upominaliśmy się od lat. Walczyliśmy, dopytywaliśmy urzędników, krytykowaliśmy, gdy okazywało się, że projekt się opóźnia. Koniec końców udało się. Cieszymy się tym bardzo. Uwielbiamy podróże na dwóch kółkach. Do tej formy aktywności zachęcamy wszystkich mieszkańców Jaworzna!

W tym dziale będziemy chcieli przedstawiać Wam ciekawe miejsca, przykładowe trasy wycieczek rowerowych. Czekamy również na WASZE! Nasz adres e-mail: jaworznianin.pl@gmail.com jest do Waszej dyspozycji!

Odsyłamy również do strony, na której znajdziecie wszystkie miejskie szlaki rowerowe: http://szlakirowerowe.mckis.jaw.pl


ODBYŁEŚ JAKĄŚ CIEKAWĄ WYPRAWĘ ROWEROWĄ PO NASZYM MIEŚCIE? CHCESZ SIĘ NIĄ PODZIELIĆ, ZAREKLAMOWAĆ, ZACHĘCIĆ INNYCH JAWORZNIAN DO PODOBNEJ PRZEJAŻDŻKI? A MOŻE CHCESZ PONARZEKAĆ NA STAN NASZEJ ROWEROWEJ INFRASTRUKTURY? COŚ CI SIĘ NIEPODOBA, COŚ JEST NIE TAK? NAPISZ DO NAS! OPUBLIKUJEMY, POMOŻEMY, DORADZIMY ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.