Nasza historia

Udostępnij na:

Jaworznianin.pl – to każdy z nas!

To hasło powyżej przyświecało nam w momencie, kiedy postanowiliśmy stworzyć to miejsce w sieci.

Historia naszego serwisu sięga 2007 roku. 25 października zadebiutowaliśmy w sieci. To było dawno temu, w czasach, kiedy poza rozrywkowym serwisem imprezy.jaworzno.pl oraz stroną miejską jaworzno.pl w Jaworznie nie bardzo można było znaleźć informacje o tym co w mieście się dzieje. Mimo że przecież nie było to bardzo dawno temu, wiele się od tego czasu zmieniło. Rzeczywistość wówczas, a ta dzisiaj, to całkiem inny medialny świat. Przez ten czas pojawiały się i znikały portale i gazety. A my sobie trwaliśmy… Od tego czasu na naszych łamach swoje teksty zamieściło około 40 osób. W sumie ukazało się już ponad 5 500 materiałów. Czytelnicy wygenerowali ponad 19 000 komentarzy do tekstów. (dane: wrzesień 2013)

Gdy zakładaliśmy to miejsce byliśmy jeszcze studentami, licealistami, którzy po prostu interesowali się tym, co w naszym mieście się dzieje, bądź co się nie dzieje, a powinno. W tej dziedzinie też troszkę się zmieniło. Dorośliśmy, skończyliśmy swoją edukację, chociaż nie do końca, bo przecież człowiek uczy się całe życie… Doszło nam mnóstwo nowych obowiązków. Życiowych i zawodowych. Nie zmieniły się dwie rzeczy. Po pierwsze – dalej nam się chce. Po drugie dalej robimy to z pasji, za darmo, pełny wolontariat. No i jest jeszcze „coś”. My po prostu lubimy to miasto. Tak, czasem można odnieść przeciwne wrażenie. Ale cytując klasyka – nie możemy odpowiadać za cudze uczucia i odczucia…

Dlaczego zdecydowaliśmy się założyć to miejsce? Bo mieliśmy czas i ochotę, bo nas to kręci, bo liczymy, że to ma sens, bo chce nam się chcieć! Bo denerwuje nas wiele rzeczy, które wkoło się dzieją, bo nie chcemy siedzieć nic nie robiąc i narzekać, że nic się nie dzieje, no i wierzymy, że coś da się zrobić, zmienić, poukładać …

Moglibyśmy wymienić naprawdę wiele ważnych rzeczy, które od 2007 roku udało nam się zrobić, na które udało nam się zwrócić uwagę włodarzy naszego miasta. Podejmowaliśmy współpracę z różnymi instytucjami, firmami, innymi mediami. Prowadziliśmy wykłady, szkolenia, zajęcia. Aktwynie uczestniczyliśmy w życiu naszego miasta. Osiągnęliśmy też kilka spektakularnych sukcesów. Ale chwalić się tutaj nie będziemy;)

Jedno jest pewne. Mimo natłoku innych obowiązków, nie znikniemy;)


Dziękujemy wszystkim tym, którzy publikowali tutaj swoje teksty i zdjęcia. Osób było sporo. Oto oni:

Kasia Adamek  / Klaudia Barcik / Wanda Ciołczyk  /  Natalia Czeleń /  Justyna Figura  /   Justyna Stojek  / Marta Kierońska  /   Małgorzata Smolik  / Ola Spyt   /  Ania Szelner  /  Joanna Zielińska  /  Anna Mrozińska  /   Katarzyna Wylon  /  Jadwiga Paluch  /   Natalia Szlachetka  /  Oktawian Bańkowski  /  „Jancio Wodnik”  /   Piotr Czarnota   /   Łukasz Grygiel   /   Marek Knapik  /   Maciek Nowak  /   Bartosz Pawelczyk   /    Szymon Kędroń  /  Tomasz Obarski (oficer prasowy jaworznickiej policji)  /   Maciej Kawala  /   Mateusz Sokołowski  /   Paweł Wieczorek  /  Bartek Długajczyk  /   Paweł Wieczorek  /   Wiesław Tuszyński /  Marcin Tadus  /  Marcin Pączkowski  /  Karolina Jaworska   /   Ania Szerszeń   /    Weronika Twardowska  /   Bartek  /  Marcin Rejdych  /   Sahara  /  bogate zasoby Archiwum Urzędu Miejskiego;)

Lista komentarzy:

  1. eryk
    19 grudnia 2013 at 20:05

    W 2007 roku już było jaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.