Informacje

Ruszyły warsztaty PoluZONE

Wczoraj o godzinie 10:00 rozpoczęliśmy PoluZONE – I Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne z zespołem Poluzjanci. Warsztaty będą trwały do 31 lipca 2015 w ramach kolejnej edycji Festiwalu Energii w Jaworznie.

Brak komentarzy

Bilety na Festiwal Energii

Już 1 sierpnia, w ramach Festiwalu Energii, zawitają do Jaworzna gwiazdy polskiej estrady, czyli Pectus, Luxtorpeda i Bajm. Ponadto na scenie Videozone wystąpią: The Dumplings, Flirtini oraz finaliści konkursu VJ-skiego. W tym roku nie zabraknie również niesamowitego pokazu pirotechnicznego – w niebo zostaną wystrzelone prawie…

Brak komentarzy

Wygrana w Balinie

14 lipca seniorzy Ciężkowianki pod wodzą nowego szkoleniowca Dawida Pstrasia rozpoczęli przygotowania do rozgrywek w sezonie 2015/16 na własnym obiekcie oraz na orliku w Pieczyskach.

Brak komentarzy

Hermetyzacja osadnika wstępnego zakończona

Na Oczyszczalni Ścieków Jeleń Dąb zakończyła się hermetyzacja osadnika wstępnego i komory  hydrolizy.

Brak komentarzy

Luxtorpeda zagra na Festiwalu Energii

Już niebawem – 1 sierpnia 2015 r. – na Stadionie Miejskim przy ul. Krakowskiej wystąpią znane i lubiane gwiazdy polskiej estrady.

Brak komentarzy

Kręć Kilometry dla zdrowia i… stojaków

2 miliony kilometrów to dystans porównywalny z 50 okrążeniami kuli ziemskiej! Tyle przejechali do tej pory rowerzyści w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Fundacji Allegro All For Planet „Kręć Kilometry”.

Brak komentarzy

Uwaga na burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że dzisiaj na terenie Jaworzna spodziewane są intensywne burze, którym towarzyszyć mogą opady deszczu oraz gradu. Wraz z opadami może wystąpić także silny wiatr, który w porywach osiągnie nawet 90 km/h.

Liczba komentarzy: 1

W Jaworznie najniższe bezrobocie

Jaworzno kolejny raz zanotowało najniższy poziom bezrobocia w podregionie sosnowieckim. Na koniec maja stopa bezrobocia wynosiła 8,7 %. To jeden z najlepszych wyników od kilku lat.

Liczba komentarzy: 1

Złodziej pokryw złapany

Mundurowi zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który ukradł pokrywę studzienki kanalizacyjnej. Do ujęcia sprawcy przyczynił się telefon od jednego z mieszkańców miasta, który widział jak złodziej siłuje się z metalową pokrywą.

Brak komentarzy

Pełen plan Festiwalu Energii

Kolejna edycja Festiwalu Energii zbliża się wielkimi krokami. Ostatnio poznaliśmy szczegółowy plan imprezy.

Brak komentarzy

Inwentaryzacja barszczu Sosnowskiego

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego rozpoczął inwentaryzację stanowisk występowania barszczu Sosnowskiego na terenie Jaworzna.

Brak komentarzy

Półmetek weryfikacji formalnej

Za nami pierwsza część spotkań zespołów prowadzących formalną weryfikację wniosków złożonych przez mieszkańców w ramach tegorocznej edycji JBO.

Brak komentarzy

Zagrali w siatkonogę

W miniony weekend odbył się pierwszy w Jaworznie Turniej Siatkonogi SALOS FUTNET.

Brak komentarzy

Kronika policyjna

Zapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

Brak komentarzy

Powstają fundamenty bloku elektrowni

Prace ziemne przy budowie bloku węglowego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III ruszyły z początkiem marca. Pierwszy etap wykopów pod fundamenty budynku głównego kotłowni i maszynowni oraz pod fundamenty chłodni kominowej został już zakończony. 8 lipca rozpoczął się kolejny ważny etap – palowanie pod płytę…

Brak komentarzy