Informacje

Halina Kunicka odwiedzi Jaworzno

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza, 9 kwietnia o godz. 17.00, na spotkanie zatytułowane Świat nie jest taki zły. Gościem wieczoru będzie niezapomniana dama polskiej piosenki – Halina Kunicka.

Brak komentarzy

Santo Subito

Miejska Biblioteka Publiczna Jaworznie serdecznie zaprasza, 8 kwietnia o godz. 17.00, na widowisko muzyczne, zatytułowane „Santo Subito”,

Brak komentarzy

Szkoły z Jaworzna grają w wolontariat

„Polichrom” to niezwykła gra dla szkolnych klubów wolontariatu: uczniowie organizują akcje takie jak koncert charytatywny czy zamalowywanie rasistowskich haseł na murach, za co otrzymują punkty i niwelują poziom toksycznego pierwiastka – monochromu.

Brak komentarzy

Goście z Iranu i Malezji w SP 7

W dniach 16-22 marca w Szkole Podstawowej nr 7 gościli  Vahid Jannesari z Iranu i Alistair Patrick z Malezji w ramach programu Global Citizen Primary Schools pod patronatem  AISEC – międzynarodowej organizacji zrzeszającej studentów.

Brak komentarzy

Energetyk zaprasza na mecz

Sezon 2014/15 w II lidze śląsko-opolskiej w futsalu już niemal przeszedł do historii. Do rozegrania pozostało tylko jedno spotkanie i już w najbliższą sobotę zawodnicy Energetyka nadrobią zaległości.

Brak komentarzy

W sobotę Jarmark Wielkanocny

Zgodnie już z tradycją, aby wprowadzić mieszkańców w wielkanocną atmosferę, w tym roku odbędzie się kolejny jarmark świąteczny.

Brak komentarzy

Jaworznickie Targi „Twój Dom, Twoje Otoczenie”

Nowe technologie w budownictwie i aranżacji wnętrz – m.in. z takimi zagadnieniami mogą się zapoznać jaworznianie na XVII Jaworznickich Targach „Twój Dom, Twoje Otoczenie” – Budownictwo, Instalacje, Wnętrza.

Brak komentarzy

Szachowe Grand Prix

Już w najbliższy piątek jaworzniccy szachiści po raz drugi w tym roku rywalizować będą na Hali Widowiskowo-Sportowej w turnieju o Grand Prix Jaworzna.

Brak komentarzy

Rusza Poligon Rodzica

Jeśli jesteś rodzicem bądź opiekunem nastolatka i chcesz lepiej zrozumieć czas dorastania, nauczyć się rozmawiać ze swoim dojrzewającym dzieckiem oraz podejmować bardziej trafne decyzje wychowawcze, to spotkania o frapującym tytule „Poligon Rodzica” są właśnie dla Ciebie!

Brak komentarzy

W czwartek sesja Rady Miejskiej

W czwartek, 26 marca o godz. 9:00 w sali obrad Urzędu Miejskiego odbędzie się sesja Rady Miejskiej. W planowanym porządku obrad znalazło się 27 punktów. Sesję będzie można oglądać na żywo.

Brak komentarzy

Spotkanie z Markiem Jurkiem

W najbliższy piątek, 27 marca, w Jaworznie odbędzie się spotkanie z Markiem Jurkiem – posłem do Parlamentu Europejskiego, prezesem Prawicy Rzeczypospolitej.

Brak komentarzy

Kronika policyjna

Zapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

Liczba komentarzy: 1

Rozdzielą zaoszczędzone środki

Wzrost planowanych dochodów miasta w tym roku oraz dodatkowe środki, które udało się zaoszczędzić Urzędowi Miejskiemu w roku ubiegłym, złożyły się w sumie na kwotę ponad 11 mln zł, które wspomogą realizację tegorocznych planów Miasta.

Liczba komentarzy: 2

Niezwykłe pary w historii

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza, 26 marca br. godz. 16.00, na kolejne spotkanie z cyklu „Niezwykłe pary w historii”. Tym razem przedstawiona zostanie postać niezwykłego włoskiego skrzypka i kompozytora wczesnego Romantyzmu – Niccola Paganiniego. Jego ekspresyjna, pełna namiętności technika gry na skrzypcach, powodowała,…

Brak komentarzy

Betlejem w mieście. Pieszo do Rzymu śladem św. Franciszka

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza, 25 marca br. o godz. 17.30, na spotkanie, będące relacją z pieszej wędrówki członków jaworznickiej Wspólnoty Betlejem, do największego miasta Włoch – Rzymu.

Brak komentarzy