Informacje

Steczkowska zagra z Archetti

Koncert Justyny Steczkowskiej i „Archetti” Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna uświetni obchody związane z kanonizacją Jana Pawła II.

Brak komentarzy

Prawo związało nam ręce. Ale wnioski wyciągniemy

Po ostatnich przeszukaniach w jaworznickim Chinatown wizerunek spółki zarządzającej centrum został mocno nadszarpnięty. Zapraszamy do lektury rozmowy z wiceprezesem zarządu „SCC” Chinatown Jaworzno – Jianminem Ye.

Brak komentarzy

Wielkanocne zwyczaje

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza, 24 kwietnia br. o godz. 17.00, na spotkanie z cyklu Zwyczaje i Obrzędy, zatytułowane „Podzielmy się jajkiem przy wielkanocnym stole”.

Brak komentarzy

MPWiK przyjazny pracownikom

Józef Natonek, jako reprezentant jaworznickich wodociągów, odebrał z rąk Bronisława Komorowskiego Prezydenta RP oraz Piotra Dudy przewodniczącego NSZZ „Solidarność” certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”.

Brak komentarzy

Dobry jak chleb

Studio Poezji i Piosenki MCKiS zaprasza na koncert poświęcony pamięci Jana Pawła II: DOBRY JAK CHLEB.

Brak komentarzy

I Turniej Boccia Szkół Podstawowych

16 kwietnia 2014 roku odbył się pierwszy turniej Szkół Podstawowych miasta Jaworzna w grze integracyjnej BOCCIA. Zawody zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie. Boccia to wspaniała dyscyplina, zaliczana do gier sportowych występujących na Igrzyskach Paraolimpijskich. Olimpijska dyscyplina jest przeznaczona niemalże dla…

Brak komentarzy

Cidry ograły Szczakowiankę. Szczakowianka Jaworzno – Ruch Radzionków 1:2 [relacja + foto]

Porażką Szczakowianki 1:2 zakończyło się rozgrywane w Wielką Sobotę spotkanie, w którym jaworznianie podejmowali Ruch Radzionków. Sporo działo się nie tylko na boisku, ale także na trybunach, na które po kilku miesiącach powrócił doping.

Liczba komentarzy: 7

Chińskie czytanie dzieciom

Czy język chiński jest trudny? Z czego słynie Państwo Środka? Co jadają Chińczycy? Na te i inne pytania, dotyczące tego nieco egzotycznego dla europejczyków kraju, odpowiedziała Pani Tingting Liu,

Liczba komentarzy: 1

Spotkanie z Krzysztofem Maćkowskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, serdecznie zaprasza, 24 kwietnia br. o godz. 12.00,  na spotkanie autorskie z pisarzem, scenarzystą i reporterem Krzysztofem Maćkowskim.

Brak komentarzy

Wielkanocne Zwyczaje i Obrzędy Ludowe w Domu Kultury w Jeleniu

Jak corocznie z cyklu „Zwyczaje i obrzędy ludowe w tym roku na scenie DK w Jeleniu zobaczyć można było  obrzędy i pieśni  ludowe związane ze Świętami Wielkanocnymi.

Brak komentarzy

Mariusz Łoziński trenerem Energetyka!

Przed rozpoczęciem nowego sezonu ligowego 2014/2015 w sztabie szkoleniowym drugoligowych zespołów siatkówki kobiet i mężczyzn Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie nastąpiły personalne zmiany.

Brak komentarzy

Wesołych Świąt!

Radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego

Brak komentarzy

Premier odwiedził Jaworzno. Powstanie nowy blok elektrowni [foto]

17 kwietnia, w obecności m.in. premiera Donalda Tuska, wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej oraz ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, TAURON Wytwarzanie podpisał z konsorcjum Rafako – Mostostal kontrakt na budowę bloku energetycznego

Liczba komentarzy: 2

Moje spotkania z Janem Pawłem II

W związku z doniosłym faktem kanonizacji Jana Pawła II Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza, 22 kwietnia br. o godz. 17.00, na wernisaż wystawy fotografii pamiątek, pochodzących z prywatnych zbiorów mieszkańców naszego miasta.

Brak komentarzy

Sukces jaworznickich armwrestlerów

Jaworzniccy armwrestlerzy po raz czwarty w historii okazali się najlepsi w klasyfikacji drużynowej podczas Mistrzostw Polski w Siłowaniu na Rękę, które odbyły się w dniach 5-6 kwietnia 2014 roku w hali skierniewickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Brak komentarzy