Informacje

Najdawniejsze dzieje górnictwa węgla

19 grudnia 2014 roku (piątek) o godzinie 18.00 w siedzibie Muzeum Miasta Jaworzna nastąpi otwarcie nowej wystawy stałej: Najdawniejsze dzieje górnictwa węgla kamiennego w Polsce.

Liczba komentarzy: 1

Kronika policyjna

Zapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

Brak komentarzy

Nowe prezydium Rady Miejskiej

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej radni wybrali wiceprzewodniczących. Obok przewodniczącego Wiesława Więckowskiego za stołem prezydialnym zasiedli Anna Lichota z Prawa i Sprawiedliwości oraz Ewa Zuber i Sebastian Pycia ze Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto.

Liczba komentarzy: 4

Potrącona na chodniku

Jedna osoba została ranna w wypadku do którego doszło wczoraj na ulicy Grunwaldzkiej. Pędzący samochodem bmw 19-latek, wypadł z drogi na chodnik i potrącił 56-letnią pieszą.

Brak komentarzy

Jarmark Świąteczny na rynku

 Jaworznicką tradycją stał się już Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany na Rynku. W tym roku impreza będzie trwała pięć dni – między 17 a 21 grudnia.

Brak komentarzy

Wierszyki na dobry sen. Słodkie, piernikowe Święta.

Z okazji zbliżających się świąt, serdecznie zapraszamy na wyjątkowe, utrzymane w bożonarodzeniowym duchu, spotkanie z poezją Urszuli Kępki.

Brak komentarzy

Siemianowiczanka wygrywa w Jaworznie

W niedzielę 7 grudnia w Hali Widowiskowo- Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu odbył się VI Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci Jaworzno’2014.

Brak komentarzy

Co dalej z Parkiem Lotników?

W ubiegłym tygodniu zakończył się okres, w którym mieszkańcy Jaworzna mogli zgłaszać swoje uwagi i propozycje dotyczące przyszłości Parku im. Lotników Polskich na Osiedlu Stałym.

Liczba komentarzy: 2

Dziennikarz z Jaworzna nominowany do prestiżowej nagrody Grand Press 2014

Ponad 700 nominowanych prac, 55 w finale, z czego 1 z 7 w kategorii News należąca do Dawida Serafina dziennikarza Gazety Krakowskiej i autora serwisu Jaworznianin.pl. Nasz redakcyjny kolega został nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody dziennikarskiej Grand Press. To ogromny sukces. – Sam fakt nominacji…

Liczba komentarzy: 3

Salos podsumowuje i gra dalej [foto]

Salos zakończył w tym roku granie na piłkarskich boiskach i ostatnio uroczyście podsumował bardzo udaną jesień. Zawodnicy zrzeszeni w Salosie wcale jednak nie zamierzają odpoczywać – w miniony weekend ruszyły bowiem rozgrywki Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Futsalu.

Brak komentarzy

Premiera „Magii książki”

Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaworznie oraz Teatr tańca Dyemotion pod kierunkiem Mariana Folgi zapraszają w sobotę 13 grudnia na godz. 17.00 do sali teatralnej Teatru Sztuk na premierę widowiska „Magia książki”.

Brak komentarzy

Witaj Gwiazdko Złota

Jaworznicki Teatr Sztuk zaprasza w niedzielne przedpołudnie na koncert „Witaj Gwiazdko Złota” poświęcony pamięci pani Danuty Byrczek. Początek o 11:00 w sali teatralnej.

Brak komentarzy

Nielegalne papierosy

Policjanci z zespołu wywiadowców zatrzymali młodego jaworznianina, który posiadał w plecaku kilka kartonów papierosów bez akcyzy. Po przeszukaniu jednego z mieszkań w dzielnicy Podwale, śledczy znaleźli blisko 1000 nielegalnych paczek papierosów.

Brak komentarzy

Świąteczne warsztaty w Geosferze

W najbliższą sobotę, 13 grudnia, Ośrodek Edukacji Ekologiczno – Geologicznej GEOsfera zaprasza na ostatnie w tym roku warsztaty artystyczne.

Brak komentarzy

Zatrzymani kieszonkowcy

Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, którzy okradali pasażerów przemieszczających się środkami komunikacji miejskiej.

Brak komentarzy