Informacje

Kronika policyjna

Zapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

Brak komentarzy

JBO 2017: Trwa głosowanie!

W sobotę 17 września ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone w ramach nowej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Do 30 września mieszkańcy mogą oddać głos na jeden projekt lokalny a także po raz pierwszy jeden głos na projekt ogólnomiejski.

Liczba komentarzy: 2

Eko-patrole ENERIS ruszają w Jaworznie

W Jaworznie startuje konkurs „Eko-patrol ENERIS” promujący zaangażowanie w działania pro-ekologiczne dzieci i młodzieży.

Brak komentarzy

W czwartek sesja Rady Miejskiej

We czwartek 29 września odbędzie się sesja Rady Miejskiej. Radni o godzinie 8:30 zbiorą się w sali obrad Urzędu Miejskiego na obrady a całą sesję jak zawsze będzie można śledzić na żywo na miejskiej stronie internetowej. Tym razem w planowanym porządku obrad znalazło się 10…

Brak komentarzy

Kolejna wygrana Ciężkowianki

W sobotnie popołudnie do Ciężkowic zawitała „Tęcza” Tenczynek. Gospodarze przystąpili do meczu skoncentrowani i żądni podtrzymania zwycięskiej passy.

Brak komentarzy

Zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców zatrzymali dwóch mężczyzn, który w Jaworznie zorganizowali plantacje konopi indyjskich.

Brak komentarzy

Stare Dobre Małżeństwo wystąpi w Jaworznie

Już trzy dekady muzycy Starego Dobrego Małżeństwa zaczarowują rzeczywistość poezją i niezwykłą melodyką piosenek, które gromadzą na koncertach wiernych miłośników talentu i twórczości zespołu oraz fanów muzyki poruszającej serca.

Brak komentarzy

Policjanci odwiedzili uczniów

Policjanci z jaworznickiej komendy w ubiegłym tygodniu spotkali się z uczniami z Szkoły Podstawowej nr 3. Dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa pieszych w ramach „Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach – projektu EDWARD”.

Brak komentarzy

Gotujemy z Rączką

Mając w pamięci niezwykłe spotkanie, jakie miało miejsce w naszej Bibliotece, dostarczające nie tylko kulinarnych wrażeń, ale przede wszystkim, stanowiące cenną lekcję tradycji i języka śląskiego, serdecznie zapraszamy seniorów z naszego miasta do udziału w wieczorze z Remigiuszem Rączką – znanym kucharzem i popularyzatorem kultury regionu.

Brak komentarzy

Katastrofa w końcówce. Szczakowianka Jaworzno – LKS Czaniec 0:1 [relacja + foto]

Szczakowianka nie potrafiła wykorzystać gry z przewagą jednego zawodnika niemal przez całe spotkanie i przegrała z LKS-em Czaniec 0:1. Decydującą bramkę w samej końcówce strzelił rezerwowy Paweł Kozioł.

Liczba komentarzy: 8

Złote medale jaworznian

W sobotę 10 września w hali MOSiR w Katowicach pod auspicjami Polskiego Związku Ju-jitsu odbył się Puchar Polski w Ju-jitsu. W turnieju startowało ponad 200 zawodników z kilkunastu klubów z całego kraju w konkurencjach duo-system, fighting oraz newaza.

Brak komentarzy

Kinowe premiery w Multikinie

Piątek jak zwykle przynosi nam kilka filmowych premier. Od dzisiaj w kinach zobaczyć można m.in. western „Siedmiu wspaniałych” i zabawną animację „Sekretne życie zwierzaków domowych”.

Brak komentarzy

Rusza kolejny etap przebudowy

W związku z przebudową ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, od poniedziałku 26 września zamknięty zostanie odcinek ul. Obrońców Poczty Gdańskiej od skrzyżowania z ul. Stojałowskiego do skrzyżowania z ul. Skotnica.

Brak komentarzy

Niezwykła wyprawa na spotkanie z Księżycem

Tuż przed wakacjami do Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mikołaja Kopernika w Jaworznie dotarła miła wiadomość. Projekt „Nocne spotkania, czyli międzypokoleniowe obserwacje nieba” autorstwa Anny Orlik-Zastępy okazał się najlepszy i najbardziej nowatorski w regionie.

Brak komentarzy

Rolkuj po nadzieję już w sobotę

W sobotę 24 września 2016 roku po raz czwarty na terenie OWR Sosina przy ulicy Bukowskiej odbędzie się charytatywny przejazd rolkarzy w ramach pomocy dla Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie.

Brak komentarzy