Informacje

Podróże małe i duże. Wystawa fotografii

Serdecznie zapraszamy do bibliotecznej Galerii ExLibris, w której od 1 czerwca 2016 r. prezentować będziemy wystawę pt. „Podróże małe i duże – krajobrazy z Polski”.

Brak komentarzy

Burzowy wtorek

W związku z ostrzeżeniem otrzymanym w dniu 31.05.2016 r. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w okresie od godz. 12:00 dnia 31.05.2016 r. do godz. 23:00 dnia 31.05.2016 r. przewiduje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywami wiatru…

Brak komentarzy

PCZK: Uwaga na burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że dzisiaj na terenie Jaworzna mogą wystąpić intensywne burze, którym towarzyszyć mogą opady deszczu oraz gradu. Wraz z opadami może wystąpić także silny wiatr, który w porywach osiągnie nawet 75 km/h.

Brak komentarzy

Spotkania ze sztuką sakralną!

Zapraszamy na trzecie spotkanie, które będzie poświęcone sakralnej sztuce ludowej.

Brak komentarzy

Czytanie siostrą pisania

31 maja o godz. 17.00, serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, w ramach bibliotecznego cyklu Czytanie siostrą pisania.

Brak komentarzy

Zabrakło minuty… Szczakowianka Jaworzno – GKS Radziechowy-Wieprz 1:1 [relacja + foto]

Szczakowianka w sobotę była o krok od trzeciego z rzędu zwycięstwa w lidze. Biało-Czerwoni w ostatniej minucie stracili jednak gola i zaledwie zremisowali z GKS-em Radziechowy-Wieprz.

Brak komentarzy

Dzień Dziecka w Multikinie

W najbliższych dniach w jaworznickim Multikinie przewidziano sporo atrakcji szczególnie dla tych najmłodszych widzów. Ale i dla tych nieco starszych nie zabraknie ciekawych propozycji.

Brak komentarzy

Kronika policyjna

Zapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

Brak komentarzy

Sześć medali w Mistrzostwach Śląska w Ju-jitsu [foto]

W sobotę 14 maja zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, działającego przy Gimnazjum nr 3 w Jaworznie startowali w Mistrzostwa Śląska w Ju-jitsu. W zawodach organizowanych przez Rybnicki Klub Ju-jitsu Sportowego udział wzięło 190 zawodników z 29 klubów z całego kraju.

Brak komentarzy

Zlikwidowali plantację konopi

Kryminalni z Jaworzna wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Krosna Odrzańskiego zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na ponad pół miliona złotych.

Brak komentarzy

Pijana kierująca

W minioną niedzielę policjanci zatrzymali 50-letnią kobietę, która kierowała samochodem po pijanemu. W jej zatrzymaniu i wyeliminowaniu z ruchu drogowego pomógł inny kierowca, którego zaniepokoiło, iż jadący przed nim peugeot jedzie slalomem. Przeprowadzone badanie alkomatem wskazało kierującej 2,8 promila alkoholu.

Brak komentarzy

Majowy Klub Filmowy

Serdecznie zapraszamy na spotkanie bibliotecznego Klubu Filmowego, 25 maja o godz. 17.00. W trakcie wieczoru zapoznamy się z historią starzejącej się gwiazdy rocka, która w młodości porzuciła swoich bliskich, na rzecz realizacji marzeń o wielkiej karierze i podboju show biznesu.

Brak komentarzy

Podróże. Jak pokochałam Stany Zjednoczone

24 maja br. o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie, w ramach popularnego, bibliotecznego cyklu „Podróże”. Prelekcję na temat swojego zauroczenia Stanami Zjednoczonymi przedstawi Roksana Straszak.

Brak komentarzy

Charytatywnie dla Domu Dziecka

Młodzieżowa Rada Miasta Jaworzna zaprasza w środę na Halę Widowiskowo-Sportową na koncert Charytatywny na rzecz Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Jaworznie.

Brak komentarzy

Spotkanie fanów planszówek na jaworznickim rynku [foto]

Mimo początkowo niesprzyjającej aury, wielu mieszkańców Jaworzna i ościennych miast wzięło udział w gRaj na Rynku, organizowanego przez CK Teatr Sztuk w Jaworznie, Wydział Edukacji, Kultury i Sportu UM w Jaworznie oraz firmę Morigal.

Brak komentarzy