Informacje

I Memoriał Mirosława Ciołczyka

LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, Agencja Artystyczna „Roban” oraz radny Rady Miejskiej w Jaworznie Janusz Ciołczyk zapraszają na I Memoriał Mirosława Ciołczyka w Piłce Nożnej, który odbędzie się na stadionie w Ciężkowicach we wtorek 3 maja 2016 roku.

Brak komentarzy

Kwietniowy Klub Filmowy

Serdecznie zapraszamy na spotkanie bibliotecznego Klubu Filmowego, 28 kwietnia o godz. 17.00.

Brak komentarzy

Kwietniowa sesja Rady Miejskiej

W czwartek 28 kwietnia odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej. Radni o godzinie 9:00 zbiorą się w sali obrad Urzędu Miejskiego na obrady a całą sesję jak zawsze będzie można oglądać na żywo na miejskiej stronie internetowej.

Brak komentarzy

Koniec marzeń o awansie

Siatkarskie święto trwało w Jaworznie, w dniach 22 – 24 kwietnia podczas rozgrywanego w halach sportowych Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Turnieju Półfinałowego o wejście do 1 ligi siatkówki mężczyzn. Wypełnione kibicami hale, niepowtarzalna atmosfera, emocjonujące mecze to wszystko złożyło się na wyjątkową atmosferę Turnieju Półfinałowego…

Liczba komentarzy: 1

Dżihad – święta wojna w islamie

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych zagadnień, związanych z islamem, jest tzw. dżihad, czyli „święta wojna”.

Brak komentarzy

Lotnicza integracja

W ramach integracji klas pierwszych technikum uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie postanowili zwiedzić Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Brak komentarzy

Przełamanie przy Krakowskiej. Szczakowianka Jaworzno – Iskra Pszczyna 2:0 [relacja + foto]

Szczakowianka nareszcie zwycięska! Biało-Czerwoni w sobotę po sześciu miesiącach bez zwycięstwa nareszcie mogli świętować wygraną. Po trafieniach Niedzielskiego i Kamińskiego podopieczni trenera Sermaka 2:0 ograli Iskrę Pszczyna.

Brak komentarzy

Wygrana w Luszowicach

Mecz w Luszowicach, pomimo miejsca w tabeli gospodarzy, nie należał do łatwych. Gospodarze po „blamażu” w ostatnim meczu ze Zgodą Byczyna (porażka 0:14!), chcieli za wszelką cenę udowodnić, że nie można ich skreślać.

Liczba komentarzy: 1

Jaworznicka policja ostrzega przed włamaniami

Statystyki przestępczości jednoznacznie wskazują, że mieszkania, piwnice w bloku, domy jednorodzinne czy ogródki działkowe znajdują się w centrum uwagi złodziei. Łupem włamywaczy pada często dorobek całego życia. Apelujemy do mieszkańców o zwiększoną czujność.

Brak komentarzy

Filmowo-sportowe emocje w Multikinie [KONKURS]

Wyjątkowo dużo działo się będzie w najbliższych dniach w jaworznickim Multikinie. Tym razem oprócz premier szczególnie mocno zapraszamy wszystkie Panie na kolejną edycję Kina na Obcasach a Panów na mecze półfinałowe Ligi Mistrzów. Zachęcamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są wejściówki na…

Brak komentarzy

Niezwykłe pary w historii

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Niezwykłe pary w historii, które odbędzie się 26 kwietnia br. o godz.16.00.

Brak komentarzy

Tragiczny finał poszukiwań mężczyzny

Wczoraj w godzinach wieczornych odnaleziono ciało poszukiwanego 46-letniego jaworznianina. Jego zaginięcie wcześniej zgłosiła rodzina. Z wstępnych ustaleń śledczych wynika, iż mężczyzna najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

Brak komentarzy

W Muzeum o Zbrodni Katyńskiej

Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza na wykład poświęcony Zbrodni Katyńskiej, który poprowadzi Adrian Rams. Wykład odbędzie się 23 kwietnia 2016 r. o godz. 10.00 w siedzibie Muzeum przy ul. Pocztowej 5. Wstęp bezpłatny.

Brak komentarzy

Rusza Program Grantowy ENERIS

Chcesz zmieniać świat wokół siebie na piękniejszy, aktywnie promować idee ochrony i poszanowania środowiska, dbać o ekologię i estetykę przestrzeni miejskiej w Twojej okolicy? Zgłoś propozycję eko projektu do pierwszej edycji Programu Grantowego ENERIS i wygraj 5 tysięcy złotych na jego realizację.

Brak komentarzy

Odkrywamy piękno wiosennej Geosfery

W miniony piątek uczniowie klasy 1 c z  SP18 w Jaworznie mieli ogromną przyjemność uczestniczyć w lekcji geologii w Sadowej Górze w Jaworznie.

Brak komentarzy