Informacje

Zakaz kąpieli odwołany!

Miejskie Centrum Kultury i Sportu informuje, że kąpiel w zalewie Sosina jest już dozwolona. Obowiązujący przez kilka dni zakaz w czwartek został odwołany.

Brak komentarzy

Dotacja dla MPWiK

W ubiegłym tygodniu, w siedzibie WFOŚiGW w Katowicach, podpisano umowę potwierdzającą przyznanie kolejnego dofinansowania dla naszego miasta.

Brak komentarzy

JBO: Znamy wszystkie projekty

Po tygodniu wytężonej pracy, zespoły ds. JBO ze wszystkich obszarów konsultacyjnych, zakończyły proces formalnej weryfikacji wniosków złożonych przez mieszkańców.

Brak komentarzy

Kronika policyjna

Zapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

Brak komentarzy

MZNK remontuje

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych tradycyjnie wykorzystuje miesiące letnie na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych w administrowanych przez siebie budynkach.

Brak komentarzy

Podejrzany o morderstwo aresztowany

Policjanci z Jaworzna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 61-letniego mieszkańca tego miasta. Do zdarzenia doszło 17 lipca w jednym z mieszkań na Osiedlu Górniczym.

Brak komentarzy

Parkowy konkurs fotograficzny

Wakacje to bez wątpienia świetna okazja do robienia zdjęć. Jeśli w tym roku odwiedzacie ciekawe miejsca, a dodatkowo interesujecie się przyszłością Parku Podłęże, możecie wykonać fotografię, która weźmie udział w konkursie

Brak komentarzy

E-booki w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna z przyjemnością informuje, iż od 4 sierpnia br. uruchamia dla swoich Czytelników nową usługę.

Brak komentarzy

Wodociągi pomogą hospicjum

W wyniku niezamierzonego błędu Hospicjum Homo – Homini im. Św Brata Alberta zostało pozbawione finansowania ze środków z NFZ.

Brak komentarzy

Na Borach budują kanalizację

Od stycznia na terenie osiedla Bory prowadzone są prace związane z budową kanalizacji sanitarnej. Inwestycja jest zaawansowana w ponad 40 procentach, a na niektórych ulicach przystąpiono już nawet do odbudowy nawierzchni.

Brak komentarzy

Jaworznianin.pl na rowerze: Szlakiem kilku ciekawych panoram

Jaworznianin.pl na rowerze: Krótka, ok. 10,5 km trasa rowerowa szlakiem kilku ciekawych panoram. Trasa nie jest specjalnie trudna. Warto więc wybrać się na rowerze szczególnie na weekendowe, rodzinne wypady, bądź na rowerowy piknik. Szlaki rowerowe w Jaworznie powinny Wam się spodobać.

Brak komentarzy

Sosina zamknięta do odwołania. Powód? Sinice

Zgodnie z wizualną oceną jakości wody, jaką przeprowadzili upoważnieni pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie zalew Sosina nie nadaje się do kąpieli. Jak informuje MCKiS zakaz kąpieli obowiązuje do odwołania.

Brak komentarzy

Extra: Festiwal czy Festyn Energii?

Brak formuły staje się w coraz większym stopniu stałą formułą Festiwalu Energii. Dosyć chaotyczny zestaw artystów „z łapanki” sprawia wrażenie przypadkowości i pewnej festynowości. Na domiar nie dopisuje publiczność.

Brak komentarzy

Festiwal Energii 2014 [RELACJA, ZDJĘCIA]

Kiedy zapytamy ludzi z czym kojarzy im się weekend 12-13 lipca to otrzymamy naturalnie wielowątkowe odpowiedzi. Dla jednych będzie to data zakończenia mundialu, dla drugich to o czym będę pisał przez następne wiersze czyli Festiwal Energii. A więc zacznijmy.

Liczba komentarzy: 3

Trwają zapisy do jaworznickiej „Piętnastki”

Trwają zapisy do 19. Miedzynarodowego Biegu Ulicznego w Jaworznie, który odbędzie się w sobotę 30 sierpnia.

Brak komentarzy