Informacje

Jaworzno wspomina Żołnierzy Wyklętych

Pamięci bohaterskich żołnierzy konspiracji niepodległościowej, którzy po oswobodzeniu się spod niemieckiego jarzma, stawili czoło sowieckiemu okupantowi i jego poplecznikom, poświęcony jest każdego roku 1 marca – kiedy to obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Liczba komentarzy: 1

Miłość na cesarskim dworze

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza, 27 lutego 2015 r. o godz. 16.00, na kolejne spotkanie z cyklu „Niezwykłe pary w historii…”. Bohaterami prelekcji będą piękna cesarzowa Austrii, królowa Węgier – Elżbieta, zwana „Sisi” i jej mąż cesarz Austrii Franciszek Józef I Habsburg.

Liczba komentarzy: 1

Ostatni dzwonek na dotacje

Od 2011 roku w Jaworznie wybudowano blisko 100 km sieci kanalizacyjnej, która ma służyć blisko 15 tysiącom mieszkańców. Pierwsza część projektu unijnego, obejmująca dzielnice: Długoszyn, Ciężkowice, Pieczyska i Górę Piasku została zakończona.

Brak komentarzy

Sesja Rady Miejskiej

W czwartek, 26 lutego o godz. 9:00 w sali obrad Urzędu Miejskiego odbędzie się sesja Rady Miejskiej. W planowanym porządku obrad znalazły się 24 punkty.

Liczba komentarzy: 3

Kronika policyjna

Zapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

Brak komentarzy

Widokówka z tego świata. Stanisław Barańczak

26 lutego o godz. 17.00, w Audytorium Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, odbędzie się kolejne wydarzenie z bibliotecznego cyklu „Czytanie siostrą pisania. Rozmowy o literaturze z Małgorzatą Cichy”.

Brak komentarzy

Turniej Fan Clubów Jaworzno 2015

W najbliższą sobotę 28 lutego na Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Halowej Fan Clubów Jaworzno’2015. 

Brak komentarzy

JBO: Debata o budżecie partycypacyjnym

Styczniowa konferencja podsumowująca dotychczasowe efekty Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego wzbudziła duże zainteresowanie wśród mieszkańców.

Liczba komentarzy: 2

Za nami XI Memoriał im. Mirosława Stadlera [relacja + fotogaleria]

W sobotę piłkarskie emocje w Jaworznie sięgnęły zenitu. Na Hali Widowiskowo-Sportowej osiem jaworznickich zespołów rywalizowało podczas XI Memoriału im. Mirosława Stadlera.

Liczba komentarzy: 1

Trwa Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

W tym roku już po raz piętnasty obchodzony jest w Polsce „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”.

Brak komentarzy

Betlejem w mieście

Stowarzyszenie „Betlejem” i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zapraszają na spotkanie z cyklu „Betlejem w mieście”.

Brak komentarzy

Szczakowianka wygrywa po raz piąty! [na żywo]

Szczakowianka piąty raz wygrała Memoriał im. Mirosława Stadlera w finale pokonując 3:1 PSV Podłęże. Przez całe sobotnie popołudnie relacjonowaliśmy dla Was już XI edycję tej imprezy.

Brak komentarzy

Powalczą o Złote Pióro

Szczególnie uzdolnieni literacko uczniowie mają w tym roku kolejną szansę na otrzymanie od Prezydenta Miasta złotych, srebrnych i brązowych piór. Będą one nagrodami w rozpoczętej właśnie XIX edycji ogólnopolskiego międzyszkolnego konkursu literackiego o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”.

Brak komentarzy

Parkowe warsztaty po raz drugi

W najbliższą sobotę, 21 lutego odbędą się kolejne Warsztaty realizowane w ramach projektu Fundacji Sendzimira „Mój jest ten kawałek PARKu… – partycypacja dla przyrody w mieście”.

Brak komentarzy

Oczyszczalnia nabiera nowego kształtu

Oczyszczalnia Jeleń Dąb, jest ważnym elementem całego układu kanalizacyjnego Jaworzna.

Brak komentarzy