Informacje

Festyn dla Sąsiadów [foto]

To był pierwszy taki festyn w Jaworznie. Stowarzyszenie „Niezależni” zaprosiło wszystkich na festyn pod nazwą Święto Sąsiada w sobotę 16 lipca, na Osiedlu Tadeusza Kościuszki.

Brak komentarzy

Jaworzno gotowe na Światowe Dni Młodzieży

Podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży – które już za kilka dni odbędą się w pobliskim Krakowie – w Jaworznie spodziewamy się przyjazdu ponad 500 pielgrzymów. Jaworznianie przyjmą w swoich domach prawie 300 Włochów, 64 Ghańczyków, 73 pielgrzymów z Salwadoru, 38 obywateli USA, 30 Brytyjczyków i…

Brak komentarzy

Aplikacja przypomni o… śmieciach

Wydrukowany harmonogram odbioru odpadów ciągle gdzieś ginie i nie pamiętasz o wystawieniu worków ze śmieciami? Korzystasz ze smartfona i lubisz aplikacje, które ułatwiają życie? Mamy coś dla ciebie. Już teraz możesz ściągnąć aplikację Kiedy Wywóz opracowaną na zlecenie MZNK w Jaworznie.

Liczba komentarzy: 1

Wypadek w Jeleniu

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło we wtorek w dzielnicy Jeleń w Jaworznie.

Brak komentarzy

Kanalizacja w Byczynie

Po podpisaniu przez MPWiK umowy na realizację piątej fazy jaworznickiego projektu kanalizacyjnego pojawiły się pytania: Co z kanalizacją w Byczynie? I tu pędzimy i uspokajamy. Zgodnie z zapowiedziami kanalizacja będzie.

Brak komentarzy

Bezpieczny ogród

Kradzieże na terenie ogrodów działkowych są poważnym problemem, dlatego akcja „Bezpieczny ogród”, działająca w ramach programu „Tarcza”, w ubiegłych latach została poszerzona o kolejną inicjatywę. Polega ona na specjalnym znakowaniu sprzętu pozostawianego w ogródkach.

Brak komentarzy

PoluZONE znów w Jaworznie

Po ubiegłorocznym sukcesie I edycji warsztatów muzycznych z członkami zespołu Poluzjanci, także w tym roku Miejskie Centrum Kultury i Sportu, we współpracy z Fabryką Talentów oraz spółką TAURON Dystrybucja, organizuje imprezę pod nazwą PoluZONE.

Brak komentarzy

Ciężkowianka zaprasza młodzież

Zarząd LKS „Ciężkowianka” Jaworzno ogłasza nabór zawodników do następujących drużyn młodzieżowych sekcji piłki nożnej:

Brak komentarzy

Filmowe atrakcje nie tylko dla Pań [KONKURS]

Jak zwykle w piątek prezentujemy filmowe nowości, które od dzisiaj można zobaczyć w jaworznickim Multikinie. Tym razem oprócz filmowych premier wszystkie panie zapraszamy też do udziału w konkursie, w którym do wygrania są bilety na kolejną edycję „Kina na Obcasach”!

Brak komentarzy

Tour de Pologne zawitało do Katowic [fotogaleria]

Największy wyścig kolarski w kraju – Tour de Pologne – tym razem niestety ominął Jaworzno. Jak co roku jeden z etapów gościł za to w Katowicach. Zapraszamy do fotogalerii!

Brak komentarzy

Zatrzymany za narkotyki

W miniony wtorek policjanci zatrzymali 19-latka w związku z przestępstwami narkotykowymi. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego, policjanci znaleźli marihuanę oraz urządzenie służące do niedozwolonego przetwarzania środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Jaworznianinowi grozi teraz kara pozbawienia wolności…

Brak komentarzy

Kronika policyjna

Zapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

Brak komentarzy

Święto sąsiada na OTK

 Stowarzyszenie „Niezależni” zaprasza w sobotę na festyn – Święto Sąsiada na OTK.

Brak komentarzy

Utrudnienia w ruchu podczas Tour de Pologne

Od 13 do 14 lipca br. na terenie województwa śląskiego zostaną rozegrane dwa etapy 73. Tour de Pologne UCI World Tour. W związku z tym podczas przejazdu kolarzy należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu. PKM Jaworzno informuje o zmianach w…

Brak komentarzy

II Parafialny Festyn Rodzinny w Ciężkowicach [foto]

Mimo potężnej ulewy jaka przeszła przed południem w niedzielę 26 czerwca na II Parafialny Festyn Rodzinny w Ciężkowicach, który odbył się w Ogrodzie Parafialnym  przybyło sporo mieszkańców dzielnicy.

Brak komentarzy