Informacje

Jazzowe Zaduszki z Ewą Bem

Ewa Bem będzie gwiazdą 4. Zaduszek Jazzowych organizowanych przez Orkiestrę „eM Band” Jaworzno. Dwugodzinny koncert odbędzie się 2 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie o godzinie 19.00.

Brak komentarzy

Grupa CARGO otwarła Okręgową Stację Kontroli Pojazdów w Jaworznie!

Jaworznicka Grupa CARGO od niemal 25 lat realizuje kursy dla kierowców indywidualnych i zawodowych oraz wiele innych szkoleń. Z roku na rok oferta firmy się poszerza, co pozwala na kompleksowe zaspokajanie potrzeb kierowców. Teraz do całej gamy produktów spod szyldu CARGO dołącza Okręgowa Stacja Kontroli…

Brak komentarzy

Kronika policyjna

Zapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

Brak komentarzy

Sala teatralna w MDK-u oficjalnie otwarta

W poniedziałek, 17 października oficjalnie otwarta została sala widowiskowo – koncertowa w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków w Osiedlu Stałym. Podczas tygodnia otwarcia na deskach obiektu jaworznianie będą mogli zobaczyć m.in. Teatr „Plejada”, Teatr Tańca DyeMotion, Teatr Akad czy projekcję amerykańskiej komedii pt.”Boska Florence” z…

Brak komentarzy

Zderzenie czołowe w Byczynie

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło wczoraj przed godz. 15.00 na ulicy Krakowskiej. Zderzyły się tam trzy samochody. Na miejscu lądował śmigłowiec z załogą medyczną. Trzy osoby w tym 11-letnia dziewczynka trafiły do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Brak komentarzy

Groźny wypadek na skrzyżowaniu

Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w rejonie skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Olszewskiego.

Brak komentarzy

Siedem medali w turnieju judo

W niedzielę 16 października w Hali AKS Niwka w Sosnowcu rozegrany został Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo.

Brak komentarzy

Jesienne refleksje. Wieczór poetycki Ewy Musiorskiej

20 października br. o godz. 17.00, serdecznie zapraszamy na wieczór poezji pani Ewy Musiorskiej.

Brak komentarzy

A więc wojna – polski wrzesień 1939 roku

W najbliższy czwartek – 20 października 2016 roku o godz. 17 w siedzibie Muzeum Miasta Jaworzna przy ulicy Pocztowej 5 odbędzie się pierwszy wykład z cyklu „Spotkań z Historią Najnowszą”. Wykład zatytułowany „A więc wojna – polski wrzesień 1939 roku”, poprowadzi Adrian Rams.

Brak komentarzy

Spotkanie autorskie z Moniką Kuszyńską

Zapraszamy wszystkich na spotkanie autorskie z Moniką Kuszyńską, autorką biografii „Drugie życie”, popularną polską piosenkarką, autorką tekstów oraz byłą wokalistką zespołu Varius Manx.

Brak komentarzy

Pijany lekarz na dyżurze

2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał lekarz, którego w piątek zatrzymali jaworzniccy policjanci. Pijany lekarz przyjmował na dyżurze w przychodni ZLO.

Brak komentarzy

Dobre maniery w bibliotece

Jak się zachować w różnych sytuacjach? Co zrobić, by nikogo swoim postępowaniem nie urazić? W jaki sposób ustrzec się przed popełnieniem towarzyskiej gafy? Na co zwracać szczególną uwagę podczas spotkań?

Brak komentarzy

Piątkowe premiery w Multikinie

W piątek 14 października swoje kinowe premiery będą miały: „Inferno”, „Bociany” oraz „Dzielna syrenka i piraci z Kraboidów”. W najbliższych dniach nie zabraknie też ciekawych wydarzeń specjalnych.

Brak komentarzy

Podróże. Iran i Tajlandia

Dział Informacji Regionalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, serdecznie zaprasza na nowe spotkania w ramach cyklu „Podróże”.

Brak komentarzy

Sportowy weekend z MCKiS

Zapowiada się niezwykle emocjonujące sobotnie popołudnie. Na parkiet wybiegną nasze drugoligowe zespoły siatkówki mężczyzn oraz koszykówki.

Brak komentarzy