Informacje

Niedziela z grami planszowymi

W ubiegłą niedzielę, CK Teatr Sztuk w Jaworznie, firma Morigal oraz Urząd Miasta Jaworzna złożyli mieszkańcom naszego miasta niecodzienną propozycję – zaprosili wszystkich na płytę główną jaworznickiego rynku, aby spędzić wspólnie czas nad grami planszowymi.

Brak komentarzy

Ciężkowicki Dyptyk Konstytucyjny [foto]

Od 224 lat początek maja kojarzy się Polakom z piękną kartą w historii naszego kraju- rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Co roku o tej porze „tym, co dawno przeminęli, hołd składają ci, co przyszli”. Także w Ciężkowicach.

Brak komentarzy

Ochotnik do Auschwitz

Stowarzyszenie Młodzi Patrioci oraz Stowarzyszenie Katolickie Przyjaźń Jaworznicka zapraszają w piątek 22 maja do Teatru Sztuk na przedstawienie upamiętniające rocznicę zamordowania Witolda Pileckiego.

Brak komentarzy

Warsztaty w Geosferze

Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera po raz kolejny organizuje warsztaty gliniarskie dla najmłodszych. W sobotę, 30 maja br. zapraszamy dzieci na zajęcia artystyczne. Warsztaty odbędą się w dwóch grupach wiekowych:     10:00-11:30 – dzieci w wieku 4-8 lat;     11:30-13:00 – dzieci od lat 9. Ze…

Brak komentarzy

Owce dotarły do Jaworzna

W połowie maja w Jaworznie pojawiły się pierwsze owce, których zadaniem jest dbanie o stan terenów cennych przyrodniczo i oczyszczanie obszarów zielonych z chwastów i samosiejek. Pierwsze stado owiec trafiło do bacówki w rejonie Sadowej Góry, gdzie zadomowiło się już na dobre.

Liczba komentarzy: 2

Portrety Nieobiektywne

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza, 22 maja o godz. 18.00, na wernisaż wystawy fotografii pt. „Portrety Nieobiektywne”.

Brak komentarzy

Wiosenne remonty

Wiosna w Jaworznie obfituje w prace remontowe, prowadzone w dzielnicach. Miejski Zarząd Dróg i Mostów już w marcu rozpoczął działania, dzięki temu cześć inwestycji dobiega już końca, co z kolei pozwala na prowadzenie robót na kolejnych ulicach.

Brak komentarzy

Kronika policyjna

Zapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

Brak komentarzy

W imię ludzkość. Irena Sendlerowa i jej dzieci z getta warszawskiego

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza, 20 maja 2015 r. o godz. 16.00, na spotkanie z cyklu „Niezwykłe Pary w historii”.

Brak komentarzy

Duda czy Komorowski? Na kogo zagłosujesz 24 maja? [SONDA]

24 maja ostatecznie zdecydujemy kto zostanie prezydentem Polski. W drugiej turze wyborów będziemy mieli wybór pomiędzy kandydatem PiS-u – Andrzejem Dudą, a popieranym przez PO, obecnym prezydentem – Bronisławem Komorowskim. Na kogo Wy oddacie swój głos? Zapraszamy do głosowania w sondzie.

Liczba komentarzy: 14

Spotkanie z Jarosławem Kretem

21 maja br. o godz.17.00, serdecznie zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie na spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem.Wejściówki do odbioru od 14 maja od godziny 18:00.

Brak komentarzy

Nie ma dymu bez….szamba

Niepozorne urządzenie przypominające mało zaawansowany technologicznie odkurzacz, sieje postrach w Jaworznie, a dokładnie wśród mieszkańców, którzy nielegalnie odprowadzają ścieki lub mają nieszczelne szamba.

Brak komentarzy

Jaworznianie najlepsi w Pucharze Polski

Zawodnicy Klubu Walki Wręcz „Partner 2” Jaworzno zdominowali rywalizacją podczas Pucharu Polski Kadetów w Ju-jitsu, który odbył się 9 maja w hali MOSiR-u w Katowicach.

Brak komentarzy

Betlejem w mieście

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza 20 maja o godz. 17.00, na kolejne spotkanie z cyklu „Betlejem w mieście”.

Brak komentarzy

JBO: Ruszają spotkania z mieszkańcami

W poniedziałek – 18 maja – rusza seria dwudziestu spotkań z mieszkańcami wszystkich obszarów konsultacyjnych ujętych w planie Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok.

Brak komentarzy