Informacje

Powstanie jaworznicka velostrada!

Siedem miesięcy ma krakowska spółka MP-Mosty na zaprojektowanie odcinka velostrady dla rowerzystów łączącej Osiedle Stałe ze Śródmieściem i dalej przez Jeziorki aż do Ciężkowic.

Brak komentarzy

JBO: Pełna lista projektów

Place zabaw i siłownie „pod chmurką”, boiska sportowe, festyny rodzinne, budowa miejsc postojowych, a także monitoring przestrzeni publicznej – to tylko niektóre z projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok.

Liczba komentarzy: 2

Festyn Pierwszej Pomocy

Już w niedzielę 7 września z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy w Ciężkowicach odbywać się będzie Festyn Pierwszej Pomocy.

Brak komentarzy

Zmiana godzin pracy urzędu

Po wakacyjnej zmianie, Urząd Miejski wraca do zwyczajowych godzin pracy. Już od poniedziałku, 1 września wszystkie biura i wydziały będą pracowały od godz. 8.00.

Brak komentarzy

Odblaski dla pieszych

31 sierpnia weszło w życie znowelizowane prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z nowymi przepisami każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych.

Brak komentarzy

Rolkuj po nadzieję

Po ubiegłorocznym sukcesie imprezy pn. „Rolkuj po nadzieję”, która przyciągnęła na start ponad 300 osób w każdym wieku, także w tym roku zdecydowano się zorganizować ten aktywny sposób wspierania jaworznickiego Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta.

Brak komentarzy

Przełamanie Podlesianki. Podlesianka Katowice – Szczakowianka Jaworzno 1:0 [relacja + foto + wideo]

Znane przysłowie, które mówi o tym, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, znakomicie sprawdziło się ostatnio na przykładzie Szczakowianki. Jaworznianie w środę w świetnym stylu pokonali rezerwy Gieksy, by już w sobotę wrócić do kiepskiej gry i ulec Podlesiance.

Liczba komentarzy: 3

JBO: Projekty zweryfikowane

Zakończyła się weryfikacja merytoryczna projektów zgłoszonych przez mieszkańców do realizacji w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok.

Brak komentarzy

Paintballowy III Amatorski Turniej Pompkowy

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału – zarówno kibiców jak i graczy – w paintballowym III Amatorskim Turnieju Pompkowym.

Brak komentarzy

Weekend ze wspinaczką

Cały nadchodzący weekend upływał będzie pod znakiem alpinizmu. Po raz pierwszy w Jaworznie odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodzików i Dzieci w boulderingu a także zawody Pucharu Polski Seniorów i Młodzieżowców w tej dyscyplinie.

Brak komentarzy

Budują nowe parkingi

Trwa budowa 130 miejsc parkingowych na Osiedlu Stałym. W ramach tego samego zadania zostaną wyremontowane także chodniki i nawierzchnie na ulicach Kalinowej, Cyprysowej i Lipowej oraz powstaną dwa nowe place zabaw.

Brak komentarzy

Zakończenie wakacji w Geosferze

W najbliższy piątek, 29 sierpnia GEOsfera zaprasza na kolejny dzień otwarty! Tym razem główną atrakcją będzie wieczorny pokaz Teatru Żywiołów VERSUS.

Brak komentarzy

Powrót Drwali. Szczakowianka Jaworzno – GKS II Katowice 4:1 [relacja + foto]

Po słabym początku ligi Szczakowianka znalazła się ostatnio w ogniu krytyki. Biało-Czerwoni odpowiedzieli na to najlepiej jak mogli i po bardzo dobrym spotkaniu rozbili rezerwy GKS-u Katowice 4:1.

Brak komentarzy

II Turniej o Puchar Prezydenta Miasta

Trzynaście drużyn wzięło w tym roku udział w II Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna w piłce nożnej. Weekendowa rywalizacja na Orliku w osiedlu Podlęże pozwoliła wyłonić najlepsze zespoły, dla których organizator imprezy – stowarzyszenie Salos, przygotował specjalne nagrody.

Brak komentarzy

Kronika policyjna

Zapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

Brak komentarzy