Informacje

Darmowy internet na rynku

Od początku lipca odwiedzający jaworznicki rynek mają możliwość korzystania z darmowego Internetu na swoich urządzeniach mobilnych, takich jak telefony komórkowe, tablety czy laptopy.

Brak komentarzy

Ciśnienie na życie

Już 31 lipca i 1 sierpnia, przy Miejskim Centrum Kultury i Sportu  w Jaworznie, w specjalnie przystosowanym busie kampanii „Ciśnienie na życie” będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zbadać wiek serca.

Brak komentarzy

Kronika policyjna

Zapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

Brak komentarzy

Mobilne punkty oddawania odpadów

Od września ubiegłego roku na terenie Jaworzna działają mobilne Gminne Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Liczba komentarzy: 2

Chińskie książki w bibliotece

Miło nam poinformować, iż księgozbiór Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie został wzbogacony o 124 publikacje, będące darem Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie.

Liczba komentarzy: 1

Szczakowa odżyje?

Polskie Koleje Państwowe kończą projektowanie przebiegającego przez Jaworzno odcinka linii Kraków-Katowice.

Liczba komentarzy: 4

Nowe darmowe e-booki

Poe, Kipling, Stendhal, Leśmian i Lagerlof to autorzy, których książki znalazły się w dwudziestym pierwszym zestawie serwowanym w ramach Wirtualnej Biblioteki.

Brak komentarzy

JBO: Realizują kolejne zwycieskie projekty

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych realizuje trzy zadania w ramach pierwszej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego.

Brak komentarzy

Jaworzno rozszerza sąsiedzką współpracę

Jaworzno po raz kolejny łączy siły z sąsiadującymi miastami w walce o możliwość pozyskania zewnętrznych funduszy.

Brak komentarzy

Zakaz kąpieli odwołany!

Miejskie Centrum Kultury i Sportu informuje, że kąpiel w zalewie Sosina jest już dozwolona. Obowiązujący przez kilka dni zakaz w czwartek został odwołany.

Brak komentarzy

Dotacja dla MPWiK

W ubiegłym tygodniu, w siedzibie WFOŚiGW w Katowicach, podpisano umowę potwierdzającą przyznanie kolejnego dofinansowania dla naszego miasta.

Brak komentarzy

JBO: Znamy wszystkie projekty

Po tygodniu wytężonej pracy, zespoły ds. JBO ze wszystkich obszarów konsultacyjnych, zakończyły proces formalnej weryfikacji wniosków złożonych przez mieszkańców.

Brak komentarzy

Kronika policyjna

Zapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

Brak komentarzy

MZNK remontuje

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych tradycyjnie wykorzystuje miesiące letnie na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych w administrowanych przez siebie budynkach.

Brak komentarzy

Podejrzany o morderstwo aresztowany

Policjanci z Jaworzna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 61-letniego mieszkańca tego miasta. Do zdarzenia doszło 17 lipca w jednym z mieszkań na Osiedlu Górniczym.

Brak komentarzy