Informacje

Archetti zagra z Marcinem Wyrostkiem

 Już wkrótce niezwykły koncert z udziałem wirtuoza akordeonu Marcina Wyrostka. Poza zespołem, który tradycyjnie towarzyszy artyście, na scenie pojawi się także „Archetti” Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna pod batutą Macieja Tomasiewicza.

Brak komentarzy

Rywalizowali na orliku

26 drużyn z jaworznickich szkół wzięło w organizowanych już po raz piąty na obiekcie Orlika przy ulicy Poniatowskiego w Pieczyskach turniejach piłki nożnej w ramach V edycji turnieju Orlika o puchar premiera Donalda Tuska.

Brak komentarzy

Twierdza Pszów zdobyta! Górnik Pszów – Szczakowianka Jaworzno 0:1 [relacja + foto]

Szczakowianka pierwszy raz  w tym sezonie wraca do Jaworzna z tarczą. Biało-Czerwoni wygrali w Pszowie 1:0 i powoli zaczynają gonić ligową czołówkę.

Brak komentarzy

Sobota na sportowo

Ostatni weekend września nad zalewem Sosina będzie obfitował w wydarzenia sportowo-rekreacyjne. Oprócz drugiej edycji charytatywnej imprezy pod nazwą „Rolkuj po nadzieję”, w sobotę – 27 września – na obiekcie odbędą się także II Regaty Kajakowe pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

Brak komentarzy

Rozwodowy rollercoaster

 Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że rozstanie w rodzinie jest zawsze trudnym i przykrym wydarzeniem.

Brak komentarzy

JBO – poznaliśmy wstępne wyniki

9 740 tylko głosów oddano w drugiej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Internetowo oddano 3338 głosów. Tradycyjnie zagłosowało 6 402  mieszkańców.  

Brak komentarzy

Nowe oblicze hali i dworca

Wyłoniono laureatów konkursów na koncepcję architektoniczno – budowlaną przebudowy hali MCKiS w centrum miasta i projekt przekształcenia placu dworcowego Jaworzno-Szczakowa w Miejskie Centrum Integracji Transportu w Jaworznie.

Liczba komentarzy: 4

Dramat Marcina. Ciężkowianka Jaworzno – Wolanka Wola Filipowska 0:1 [relacja + foto]

Niestety wydarzenia sportowe w minioną sobotę na ciężkowickim stadionie zeszły na plan dalszy wobec kontuzji jakiej doznał w Ciężkowicach Marcin  Wiernek.

Liczba komentarzy: 1

Ruch oporu w okupowanym Jaworznie

Po agresji Niemiec i ZSRR na Polskę, we wrześniu 1939 r., Armia Polska musiała skapitulować. Dalsza walka, z przeważającymi siłami nieprzyjaciół, nie była możliwa. Wtedy to, zawiązały się pierwsze struktury Podziemnego Państwa Polskiego na terenie całego okupowanego kraju.

Brak komentarzy

Dzisiaj sesja Rady Miejskiej

W czwartek, 25 września o godz. 14:30 w sali obrad Urzędu Miejskiego odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej.

Brak komentarzy

Remontują kolejne gruntówki

Trwają zintensyfikowane prace na drogach gruntowych. W ostatnich dniach nowe nawierzchnie ułożone zostały na ul. Letniej w Cezarówce Dolnej oraz końcowym odcinku ul. Świstackiego w Śródmieściu.

Brak komentarzy

Kronika policyjna

Zapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

Brak komentarzy

Festyn Pierwszej Pomocy [foto]

W niedzielę 7 września w Ciężkowicach odbył się 12 godzinny Festyn Pierwszej Pomocy z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. obejmujący zazębiające się bloki tematyczne w schemacie zdrowie-sport-zabawa.

Liczba komentarzy: 2

Szukając wytchnienia

Od 24 września br., w bibliotecznej Galerii ExLibris, będziemy prezentować prace jaworznickiej artystki, członkini Stowarzyszenia Twórców Kultury, Pani Joanny Partyki. Wernisaż, uroczyście otwierający wystawę zatytułowaną „Szukając wytchnienia”, odbędzie się 24 września o godz. 18.00.

Brak komentarzy

Domy na Pawiej bezpieczne

Kilka dni temu prace kanalizacyjne na ulicy Pawiej zostały czasowo wstrzymane. Wszystko za sprawą sygnału, ze strony mieszkańców o rzekomym wpływie prowadzonych prac na budynki mieszkalne.

Brak komentarzy