Informacje

Urząd pracuje krócej

Jak zwykle w okolicy świąt jaworznickie urzędy skracają swoje godziny pracy. Tym razem mniej czasu na załatwienie urzędowych spraw będzie w Wielki Piątek. Informujemy, że w Wielki Piątek – 18 kwietnia – wydziały i biura Urzędu Miejskiego w Jaworznie będą czynne od 8:00 do 12:00.…

Liczba komentarzy: 1

„Extra”: Czy Platforma przeszła do „podziemia”?

Poseł Saługa zorganizował spotkanie, senator Śmigielski rozmawiał z mieszkańcami Jaworzna – takimi nagłówkami bombarduje nas część jaworznickich mediów drukowanych i internetowych. Niestety dzieje się to już po fakcie, a zatem dopiero po rzeczonych spotkaniach. Ubolewamy, że trudno, gdziekolwiek znaleźć zapowiedzi tych wydarzeń. Jaworznicka Platforma Obywatelska…

Brak komentarzy

Wygraj… kompostownik

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych ogłosił konkurs, w którym można wygrać zupełnie niecodzienną nagrodę – estetyczne i funkcjonalne kompostowniki. Zadaniem uczestników konkursu jest ułożenie hasła, które zachęci do kompostowania odpadów ogrodowych i domowych.

Brak komentarzy

Dzień Patrona w ZSP3

Kwiecień 2014 jest dla wszystkich Polaków, mieszkańców Jaworzna, a szczególnie dla nas społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 wyjątkowy. Już za kilka dni będziemy uczestnikami kanonizacji naszego Patrona Jana Pawła II.

Brak komentarzy

Powstanie Rada Seniorów

Organizacje pozarządowe, które w ramach prowadzonej działalności statutowej działają na rzecz środowiska osób starszych oraz kluby seniorów mogą już zgłaszać swoich kandydatów do jaworznickiej Rady Seniorów.

Liczba komentarzy: 1

Integracyjne seminarium sztuk walki

Członkowie Jaworznickiej Szkoły Walki Wręcz doskonalili ostatnio swoje umiejętności podczas specjalnego seminarium odbywającego się w Chrzanowie.

Brak komentarzy

Spotkanie w Klubie Filmowym

Serdecznie zapraszamy, 17 kwietnia o godz. 17.00, na spotkanie bibliotecznego Klubu Filmowego.

Brak komentarzy

Kronika policyjna

Jak co środę zapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

Liczba komentarzy: 1

JBO: Projekt uchwały gotowy

Zakończyły się prace nad weryfikacją procedury Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na 2015 r.

Liczba komentarzy: 3

Syndrom drugiej połowy. Piast Strzelce Opolskie – Szczakowianka Jaworzno 4:1 [relacja + foto]

Trzy mecze, trzy porażki i dziewięć straconych bramek – tak prezentował się przed weekendem wiosenny bilans Szczakowianki. W sobotę jaworznianie dołożyli do tego kolejną kompromitującą porażkę.

Liczba komentarzy: 4

Za nami Targi Pracy i Nauki

Ponad tysiąc osób uczestniczyło w ubiegłym tygodniu w „Targach Pracy i Nauki”.

Brak komentarzy

Jarmark wielkanocny zawitał na rynek [foto]

Tłumy jaworznian, świąteczna atmosfera i mnóstwo pięknych wielkanocnych ozdób – tak w skrócie można opisać sobotni jarmark świąteczny. Zapraszamy do naszej fotogalerii!

Brak komentarzy

Zwyczaje i obrzędy wielkanocne w bibliotece

Wielkanoc – najstarsze i najważniejsze święto dla chrześcijan. To czas radości po zakończeniu niegdyś ściśle przestrzeganego postu. Triumf życia nad śmiercią. Z Wielkanocą wiążą się liczne religijne i ludowe obrzędy (święcenie pokarmów, pisanki, śmigus-dyngus). Tradycje wielkanocne pochodzące jeszcze ze średniowiecza są bardzo często przestrzegane do…

Brak komentarzy

Spotkanie przy kawie

Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza na kolejne „Spotkanie przy kawie” Tym razem pan Bartłomiej Cieszyński opowiadać będzie o niemieckich jeńcach wojenni w Obozie Przymusowej Pracy przy kopalni „Bierut” w Jaworznie.

Brak komentarzy

Uczcili ofiary Katynia

Władze Jaworzna uczciły pamięć polskich oficerów poległych przed ponad siedemdziesięciu laty w katyńskim lesie. Kwiaty pod „Dębem Pamięci” złożyli Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz jego zastępcy – Dariusz Starzycki i Tadeusz Kaczmarek.

Brak komentarzy