Informacje

Potrącenie mężczyzny na Azotce

Do szpitala trafił 62-letni mieszkaniec Jaworzna, który wczoraj wieczorem wszedł wprost pod koła jadącej ul. Młyńską skody. Mężczyznę z obrażeniami ciała pogotowie zabrało do szpitala. Szczegóły tego wypadku oraz jego przyczynę ustalają jaworzniccy policjanci.

Brak komentarzy

Wesołych Świąt!

Wszystkim mieszkańcom Jaworzna, naszym drogim Czytelnikom, dzięki którym wciąż mamy motywację do pracy, życzymy zdrowych, wesołych, radosnych, a przede wszystkim rodzinnych świąt.

Brak komentarzy

Spotkanie wigilijne w LKS „Ciężkowianka” [foto]

Wieczorową porą w piątek 15 grudnia, gdy pierwsza gwiazdka była już na niebie w siedzibie LKS „Ciężkowianka” jak co roku odbyło się spotkanie wigilijne z młodymi sportowcami z drużyny trampkarzy oraz rodzicami. Sześć dni wcześniej podsumowali sezon orliki z rodzicami, 2 grudnia Święty Mikołaj podczas…

Brak komentarzy

Kronika policyjna

Zapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

Brak komentarzy

A nadzieja znów wstąpi w nas

Tuż przed rodzinnym spotkaniem przy tradycyjnym wigilijnym stole, zapraszamy na przedświąteczny, literacko-muzyczny wieczór w Bibliotece. 21 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się wyjątkowy koncert pastorałek.

Brak komentarzy

Ponad 100 ton odpadów zebrano z dzikich wysypisk

Pracownicy MPO z Jaworzna zlikwidowali 29 dzikich wysypisk. Łącznie z terenu całej gminy zebrano ponad 100 ton nielegalnie składowanych odpadów. Ich przeważającą większość stanowiły pozostałości po budowie i remontach. Prace były prowadzone od końca października.

Brak komentarzy

Zwyczaje i obrzędy. Prezentacja prac Klubu Robótek Ręcznych

19 grudnia 2017 r. o godz. 17.00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie, odbędzie się spotkanie Klubu Robótek Ręcznych połączone z wystawą prac.

Brak komentarzy

Świąteczna Cieżarówka Coca-Coli w Jaworznie!

2 grudnia najradośniejsze ciężarówki na świecie wyruszyły w trasę po Polsce. Jedna z legendarnych amerykańskich ciężarówek zawita również do Jaworzna.

Brak komentarzy

Święty Mikołaj w LKS „Ciężkowianka” [foto]

Św. Mikołaj w długiej podróży po świecie od kilkunastu lat odwiedza Ciężkowice i obdarowuje dzieci prezentami. Podobnie zdarzyło w sobotę 2 grudnia, kiedy zawitał do LKS „Ciężkowianka”, gdzie rozdał niemal 120 podarunków.

Brak komentarzy

Kronika policyjna

Zapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

Brak komentarzy

Gwiazda nadziei

W czwartek, 14 grudnia o godz. 17.00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie, odbędzie się nastrojowy wieczór poetycki Alicji Dudek, zatytułowany „Gwiazda nadziei”.

Brak komentarzy

Jesień, zima, Święta – wystawa haftów Anny i Krystyny Kłosowicz

Serdecznie zapraszamy do bibliotecznej Galerii ExLibris, w której od 13 grudnia 2017 r. prezentować będziemy wystawę haftów Krystyny i Anny Kłosowicz.

Brak komentarzy

ENEMEF: Gwiezdnych Wojen z Ostatnim Jedi 13 grudnia w Multikinie!

ENEMEF: Gwiezdnych Wojen z Ostatnim Jedi to najnowsza odsłona najpopularniejszej i najbardziej kultowej filmowej serii na świecie! Dwie części nowej trylogii, w tym premierowo wyczekiwany przez fanów Ostatni Jedi, przeniosą widzów do odległej galaktyki, gdzie losy kultowych bohaterów przeplotą się z zupełnie nowymi postaciami.

Brak komentarzy

Miasto 44. Spotkanie autorskie z Marcinem Mastalerzem

12 grudnia o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie z Marcinem Mastalerzem, autorem powieści „Miasto 44”, powstałej w oparciu o scenariusz filmowy Jana Komasy. Zawarta na kartach książki historia ukazuje wydarzenia wojenne z perspektywy młodych mieszkańców Warszawy.

Brak komentarzy

Kolejna odsłona Festiwalu Gier Planszowych

W II spotkaniu w ramach Festiwalu Gier Planszowych Morigal w Klubie Podłęże spotkało się przy planszy ponad 40 osób. Dwie godziny fantastycznej zabawy z grami logicznymi, strategicznymi i zręcznościowymi zakończyły się turniejami w trzech kategoriach wiekowych.

Brak komentarzy