Kronika policyjna

Udostępnij na:

kronika policyjnaZapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

25 grudnia – poniedziałek

Do komendy policji zgłosił się 32-letni mieszkaniec Jaworzna i poinformował dyżurnego, że nieznany sprawca uszkodził jego samochód, który stał na parkingu przy ulicy Kościuszki. Sprawca celowo wybił tylną szybę i dokonał wgniecenia lewych drzwi. Straty zostały oszacowane na 1000 złotych.

26 grudnia – wtorek

Przed północą na ulicy Obrońców Września 1939, kierowca samochodu opel podczas wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi „dachując” na poboczu. Ranny kierowca trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Był trzeźwy.

27 grudnia – środa

34-letnia jaworznianka została oszukana w trakcie zakupów przez internet. Kobieta na portalu OLX.pl, kupiła telefon komórkowy za 1050 złotych od osoby podającej się za Patryka G. zam. w Gdyni. Telefon jednak nie został jej dostarczony. W tej sprawie prowadzone są czynności sprawdzające.

Wieczorem na ulicy Wolności patrol wywiadowców podjął interwencję wobec 23-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. W trakcie przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli przy nim marihuanę. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

28 grudnia – czwartek

W godzinach rannych w dzielnicy Pieczyska, policjanci zatrzymali 32-letniego jaworznianina, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jaworznie. Mężczyzna trafił do komendy, gdzie przeprowadzone zostały z nim odpowiednie czynności.

29 grudnia – piątek

Popołudniu na ulicy Pawiej kryminalni zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie niedozwolone środki psychoaktywne. Narkotyki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie, a mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony.

30 grudnia – sobota

W jednym ze sklepów przy ulicy Grunwaldzkiej pracownik ochrony zatrzymał 17-latka, który skradł dwie butelki alkoholu o łącznej wartości 100 złotych. Przekazany patrolowi policji, chłopak trafił do komendy. Po wykonanych czynnościach sprawca kradzieży został przewieziony do Powiatowej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Jaworznie.

31 grudnia – niedziela

Popołudniu dyżurny policji został powiadomiony o włamaniu do domku działkowego ROD przy ulicy Ogrodowej. Nieznany sprawca po pokonaniu zabezpieczeń drzwi wejściowych, ze środka skradł kosiarkę spalinową i przewody elektryczne. 46-letnia właścicielka ogródka straty oszacowała na 550 złotych.

Nieznany sprawca przy pomocy ostrego narzędzia uszkodził powłokę lakierniczą w zaparkowanym przy ulicy Towarowej samochodzie skoda. Wandal celowo zarysował drzwi przednie i tylne pojazdu powodując starty w wysokości 800 złotych. Postępowanie prowadzi KMP w Jaworznie.


Spokojna noc sylwestrowa

Sylwester i pierwsze godziny Nowego Roku upłynęły na terenie Jaworzna spokojnie. Policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń i incydentów z fajerwerkami. Także na drogach było bezpieczniej niż przed rokiem.

Nad bezpieczeństwem uczestników nocy sylwestrowej czuwała zwiększona liczba policjantów. Na ulicach Jaworzna można było spotkać zarówno patrole umundurowane, jak również funkcjonariuszy po cywilnemu. Policjanci prowadzili kontrole, przede wszystkim prędkości i trzeźwości kierowców. Sprawdzali również sposób przewożenia dzieci, stan techniczny aut, a także czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy.

Na terenie Jaworzna było bardzo spokojnie. Nie odnotowano incydentów, które zakłócałyby przebieg imprez i sylwestra. Drobne zgłoszenia jakie odbierał dyżurny policji, związane były z zakłóceniem ciszy nocnej. Kilka interwencji dotyczyło nietrzeźwych osób, które wszczynały w mieszkaniu awantury. Nie było to nic poważnego, co zagrażałoby bezpieczeństwu i przebiegowi imprez.

W ciągu ostatniego dnia 2017 roku oraz w pierwszych godzinach 2018 nie doszło do poważniejszych wypadków przy odpalaniu fajerwerków. Nie odnotowano także żadnych zdarzeń drogowych, jak również przypadków jazdy na podwójnym gazie.

Autor: KMP Jaworzno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.