Cenna wygrana w Sosnowcu

Udostępnij na:

kosz mckis listoad 20177 stycznia koszykarze MCKiS rozegrali swA?j pierwszy mecz w nowym roku, na bardzo trudnym terenie w Sosnowcu. ZagA�A�bie przed tym spotkaniem zajmowali 3 pozycjA� w ligowej tabeli tuA? przed naszym zespoA�em, dlatego teA? walka o zwyciA�stwo w tym spotkaniu zapowiadaA�a siA� niezwykle ciekawie. Mecz znacznie lepiej zaczA�li gospodarze, ktA?rzy po niespeA�na 2,5 min prowadzili juA? 9:1. Po szybko wziA�tym time-outa��cie przez naszego szkoleniowca PrzemysA�awa BiliA�skiego, MCKiS odrobiA� straty z poczA�tku spotkania. Do koA�ca kwarty wyrA?wnana walka po obu stronach parkietu (19:17). Druga kwarta to sA�abszy fragment jaworznian. Sosnowiczanie trafiali jak natchnieni, bez A?adnej odpowiedzi z naszej strony. Do przerwy 50:38 dla gospodarzy.

facebook buttonTajemnicA� jest co wydarzyA�o siA� w szatni, ale po przerwie zobaczyliA�my MCKiS jaki chcielibyA�my oglA�daA� w kaA?dym spotkaniu. Agresywni w defensywie zaczA�li przechwytywaA� piA�ki i wyprowadzaA� szybkie kontry zakoA�czone A�atwymi punktami. Konsekwencja w ataku przynosiA�a otwarte pozycje, z ktA?rych zaczA�liA�my regularnie trafiaA�. W 3 kwarcie szybko odrobiliA�my 12 punktowA� stratA�, a po 30 min gry wychodzimy na prowadzenie 69:66. W 4 czA�A�ci meczu kontynuowaliA�my bardzo dobrA� grA�, a sosnowiecki mechanizm porostu siA� zaciA�A�. KontrolujA�c sytuacjA� na boisku w koA�cA?wce wygrywamy to spotkanie 95:88. To zwyciA�stwo pozwoliA�o nam wskoczyA� na 3 miejsce w tabeli. Najlepiej w meczu zaprezentowali siA�: Radek LemaA�ski a�� 19 punktA?w; Dawid Weiss a�� 18 punktA?w, 6 asyst; Emil PodkowiA�ski a�� 17 punktA?w, 7 zbiA?rek; Przemek Gworek a�� 14 punktA?w, 7 zbiA?rek, 6 asyst.

ZagA�A�bie Sosnowiec – MCKiS Jaworzno
88:95 (19:17; 31:21; 16:31; 22:26)

MCKiS Jaworzno: LemaA�ski a�� 19(5×3); Weiss a�� 18(4×3); PodkowiA�ski a�� 17; Gworek a�� 14(1×3); Maj a�� 8; Zub a�� 7; Grochowski a�� 6; DA�bek a�� 2; Michalski a�� 2; Goldammer a�� 2.

Kolejne spotkanie MCKiS Jaworzno rozegra na wyjeA?dzie z KK PoloniA� Bytom 13 stycznia (sobota) o godz. 18.00 w Hali Na Skarpie przy ul. Modrzewskiego 5a w Bytomiu.

Autor: MCKiS Jaworzno