Kronika policyjna

Udostępnij na:

kronika policyjnaZapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

11 grudnia – poniedziałek

Wieczorem na ulicy Starej policyjni wywiadowcy zatrzymali 20-letniego mieszkańca Jaworzna, który posiadał przy sobie marihuanę. Narkotyki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP Jaworzno.

12 grudnia – wtorek

Do komendy policji zgłosiła się 44-letnia kobieta i poinformowała dyżurnego o zniszczeniu telefonu komórkowego należącego do jej syna. Chłopak zostawił telefon w plecaku w szatni szkolnej, a po zakończonej lekcji zobaczył, że urządzenie jest uszkodzone. Straty w tym przypadku oszacowano na 700 złotych.

facebook button13 grudnia – środa

Popołudniu o interwencję policji poprosił pracownik sklepu ogólnospożywczego przy ulicy Olszewskiego. Na miejscu okazało się, że nietrzeźwy mężczyzna chciał ukraść artykuły będące w sprzedaży. Ponieważ mężczyzna cały czas się awanturował, został zatrzymany i umieszczony w izbie wytrzeźwień.

Przed północą na ulicy Mickiewicza patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej fiata. W czasie sprawdzania dokumentów okazało się, że 24-letni mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy przez sąd. Policjanci ustalili, że mężczyzna stracił wcześniej uprawnienia do kierowania za jazdę po pijanemu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi jaworznicka dochodzeniówka.

14 grudnia – czwartek

W nocy policjanci zostali wezwani na miejsce awantury na klatce schodowej bloku przy ulicy Wąskiej. W trakcie interwencji policjanci zatrzymali dwóch agresywnych nietrzeźwych mężczyzn. Jeden z nich trafił do izby wytrzeźwień, a drugi, 26-letni jaworznianin przy którym funkcjonariusze znaleźli narkotyki, został zatrzymany w policyjnym areszcie.

16 grudnia – sobota

W godzinach rannych dyżurny policji został powiadomiony o kolizji drogowej na ulicy Sobieskiego. Na miejscu policjanci drogówki zastali uszkodzonego fiata oraz 24-letniego mieszkańca Jaworzna, który był nietrzeźwy i posiadał lekkie obrażenia. Mężczyzna nie przyznał się, że kierował samochodem. Przeprowadzone badanie trzeźwości 24-latka wskazało 2 promile. Ponadto, mężczyzna posiada już zatrzymane prawo jazdy za alkohol. Czynności w tej sprawie prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy.

37-letnia mieszkanka ulicy Grunwaldzkiej zgłosiła, że pod jej nieobecność w mieszkaniu doszło do włamania i kradzieży złotej biżuterii, aparatu fotograficznego oraz pieniędzy. Nieznany sprawca najprawdopodobniej wieczorem wyważył drzwi balkonowe w mieszkaniu położonym na parterze a następnie po wejściu do środka skradł te przedmioty. Suma strat w tym przypadku została oszacowana na blisko 10 tys. złotych.

Wieczorem w bloku przy ulicy Kamińskiego, policjanci pogotowia 997 zatrzymali 28-letniego jaworznianina, przy którym znalezione zostały narkotyki marihuany. Sprawa jest rozwojowa. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Autor: KMP Jaworzno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.