Kronika policyjna

Udostępnij na:

kronika policyjnaZapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

4 grudnia – poniedziałek

Do komendy policji zgłosiła się 35-letnia jaworznianka i poinformowała dyżurnego, że została oszukana podczas robienia zakupów przez internet. Kobieta za pośrednictwem „Allegro” kupiła od osoby podającej się za Marcina G. zamieszkałego w Łochowie, telefon komórkowy iPhone 7 za ponad 2 tys. złotych. Po wpłaceniu pieniędzy na wskazane przez sprzedającego konto, towaru nie otrzymała. Czynności prowadzi KMP w Jaworznie.

6 grudnia – środa

W nocy policjanci interweniowali na jednej z posesji przy ulicy Chopina. Mieszkający tam  mężczyzna groził swojej żonie, że ją zabije. 47-letnia kobieta, obawiając się męża wraz z dziećmi uciekła z domu. Na miejsce wezwano także pogotowie ratunkowe, które przetransportowało mężczyznę do szpitala w Sosnowcu. Policjanci ustalili, iż mężczyzna w przeszłości leczył się psychiatrycznie.

7 grudnia – czwartek

Popołudniu w trakcie interwencji domowej patrol policji zatrzymał 31-letnią mieszkankę Jaworzna, która znajdując się w stanie nietrzeźwym (1,8 promila), chciała sprawować opiekę nad swoją 2-letnią córką. Pijana kobieta trafiła do izby wytrzeźwień. Czynności sprawdzające w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

8 grudnia – piątek

64-letni jaworznianin zgłosił, że nieznany sprawca skradł automat z zabawkami dla dzieci, który znajdował się przed sklepem przy ulicy Jagiellońskiej. Straty w tym przypadku zostały oszacowane na 1000 złotych.

9 grudnia – sobota

W środku nocy na ulicy Jagiellońskiej wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej fiata seicento. W czasie rozmowy z 24-letnim kierowcą policjanci wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wskazało ponad 1,5 promila. Czynności w tej sprawie prowadzi jaworznicka dochodzeniówka.

Przed południem policjanci zostali wezwani na miejsce uszkodzenia samochodu. Policjanci ustalili, iż nieznany sprawca najprawdopodobniej w nocy przebiegł po zaparkowanym przy ulicy Towarowej samochodzie audi. Samochód posiada uszkodzony dach oraz maskę. Policjanci teraz wyjaśniają okoliczności powstania tych uszkodzeń.

Popołudniu drogówka zatrzymała 47-letnią kobietę, która na ulicy Sławkowskiej jechała toyotą „pod prąd”. W trakcie kontroli okazało się, że kierująca jest nietrzeźwa. Badanie alkomatem wskazało kierującej 1,7 promila alkoholu w organizmie. Kobieta straciła prawo jazdy.

10 grudnia – niedziela

Wieczorem 36-letni mieszkaniec Jaworzna zgłosił, że nieznany sprawca włamał się do jego zaparkowanego przy ulicy Zwycięstwa samochodu hyundai. Sprawca wybił szybę i ze środka skradł tablet Alcatel One oraz CB radio. Straty zostały oszacowane na 1000 złotych.

Autor: KMP Jaworzno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.