Wygrana w Przemyślu

Udostępnij na:

kosz mckis pazdiernik 2017W minioną niedzielę 5 listopada koszykarze MCKiS Jaworzno udali się do Przemyśla na mecz w ramach 8 kolejki II ligi koszykówki mężczyzn.

facebook buttonAZS PWSW MCS Daniel Przemyśl od pierwszych sekund skoczył do gardeł naszych zawodników. Agresywna gra w ataku i obronie wybiła całkowicie z rytmu podopiecznych Przemysława Bilińskiego. Nasze proste straty gospodarze zamieniali na łatwe punkty z kontry, a zbiórki w ofensywie pozwalały im na punkty drugiej szansy. Mocno bezradni przegrywamy pierwszą kwartę 15:30. Przerwa między kwartami pozwoliła otrząsnąć się zawodnikom MCKiS. W drugiej kwarcie powoli zaczęliśmy łapać wiatr w żagle. Zdecydowanie lepsza defensywa uniemożliwiła zdobywanie łatwych punktów zawodnikom z Przemyśla. Konsekwentna i zespołowa ofensywa pozwalała na skuteczne rzuty z otwartych pozycji. Gospodarze zanotowali słabszy okres gry, który wykorzystaliśmy wygrywając tę kwartę 27:16.

Po przerwie każda z drużyn miewała gorsze i lepsze fragmenty. Na całe szczęście więcej tych lepszych notowali koszykarze z Jaworzna i obejmują prowadzenie 66:63 po 30 minutach gry. W czwartej kwarcie jeszcze wszystko mogło się zdarzyć. Zdołaliśmy odskoczyć już rywalom na 10 oczek, lecz za sprawą szalonych celnych trójek gospodarze doprowadzili do niezwykle nerwowej końcówki, z której zdołaliśmy wyjść zwycięsko i wywieźć z trudnego terenu 2 punkty. Wygrywamy to spotkanie 86:84. W tym meczu wyróżnili się: Maciek Maj – 18 punktów, 11 zbiórek; Wojciech Zub – 17 punktów, 5 zbiórek; Dawid Weiss – 16 punktów; Przemek Gworek – 13 punktów.

AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl – MCKiS Jaworzno
84 : 86 (30:15;16:27;17:24;21:20)

MCKiS Jaworzno: Maj – 18(1×3); Zub – 17(2×3); Weiss – 16(4×3); Gworek – 13; Michalski – 8; Podkowiński – 8; Grochowski – 4; Goldammer – 2; Wróblewski , Lemański, Dąbek.

Kolejne spotkanie MCKiS Jaworzno rozegra we własnej hali z KS AZS Gliwice 11 listopada o godz. 20.00 w Hali MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80.

Autor: MCKiS Jaworzno