Planowa wygrana a�zCiA�A?kowiankia�?

Udostępnij na:

ciezkowianka jutrzenka (Medium)W minionA� sobotA� 11 listopada w 99. rocznicA� odzyskania przez PolskA� niepodlegA�oA�ci a�zCiA�A?kowiankaa�? w samo poA�udnie podejmowaA�a team a�zJutrzenkia�? OstrA�A?nica z sA�siedniej gminy Trzebinia. O A�wiA�tecznym charakterze spotkania przypominaA�y flagi narodowe na budynku klubowym a�zCiA�A?kowiankia�? oraz flaga na ogrodzeniu klubowym, ktA?rA� umieA�cili tam fani ciA�A?kowickiego klubu. DruA?yna przyjezdna nie zalicza siA� do potentatA?w chrzanowskiej klasy a�zAa�?. Z kolei a�zCiA�A?kowiankaa�? chcA�c zachowaA� trzecie miejsce w tabeli musiaA�a ten mecz rozstrzygnA�A� na swojA� korzyA�A�.

facebook buttonSamo spotkanie nie byA�o porywajA�cym widowiskiem do czego z pewnoA�ciA� przyczyniA�a siA� aura. Przyjezdni nastawili siA� na uwaA?nA� grA� w obronie co skutecznie udawaA�o im siA� realizowaA� do 21 minuty. WA?wczas stoper a�zCiA�A?kowiankia�? Patryk Jochymek po zegarmistrzowskim doA�rodkowaniu Marcina Rzeszutki w stylu Jerzego Gorgonia z Igrzysk Olimpijskich w Monachium a�zkropnA�A�a�? z woleja z okoA�o 20 metrA?w, zaA� potA�A?nie uderzona piA�ka przeA�amaA�a rA�ce prA?bujA�cemu interweniowaA� golkiperowi a�zJutrzenkia�?.A� 11 minut pA?A?niej Bartek Molenda przyjA�A� na pierA� doA�rodkowanie i pewnie pokonaA� po raz drugi KawalA�.

W drugiej poA�owie trener Wojciech Tomasiewicz wpuA�ciA� na plac gry zmiennikA?w, ktA?rzy przeprowadzili w 80 minucie popisowA� akcjA�. Radek Ganobis nie daA� siA� zA�apaA� na puA�apkA� ofsajdowA� goA�ci i z niemal poA�owy ruszyA� na bramkA� przyjezdnych. Gdy wszyscy obecni na stadionie spodziewali siA� z jego strony strzaA�u bA�dA? miniA�cia bramkarza goA�ci Ganobis idealnie obsA�uA?yA� KubA� Dziurowicza, ktA?ry dopeA�niA� formalnoA�ci ustalajA�c koA�cowy rezultat spotkania. Gol popularnego a�zDziurya�? wywoA�aA� niesamowity aplauz ciA�A?kowickiej publicznoA�ci, ktA?ra zgotowaA�a mu prawdziwA� owacjA� na stojA�co. Mimo okazji z obu stron wynik nie ulegA� zmianie.

Sobotnia planowa wygrana pozwoliA�a a�zCiA�A?kowiancea�? utrzymaA� trzecie miejsce w tabeli chrzanowskiej a�zAa�? klasy. W 13 spotkaniach a�zciA�A?kowicki waleca�? zanotowaA� na swym koncie 8 zwyciA�stw, przy 3 remisach i 2 poraA?kach, co przeA�oA?yA�o siA� na 27 punktA?wA� oraz stosunek bramkowy 39-18. Do prowadzA�cego lidera a�zFablokua�? ChrzanA?w (ktA?ry dziA�ki sobotniej wygranej 1-0 z a�zArkA�a�? Babice) awansowaA� na 1 miejsce w tabeli traci 6 punktA?w, zaA� do wicelidera z BabicA� 5 punktA?w. Czwarty w tabeli a�zStarta�? KamieA� ma na swoim koncie rA?wnieA? 27 punktA?w przy gorszym od a�?CiA�A?kowiankia�? o 4 gole stosunku bramkowym. W tym aspekcie szczegA?lnie A?al przegranego przez jaworznian na wA�asne A?yczenie spotkania z a�zFablokiema�? w Chrzanowie 4-5 (w ktA?rym a�zCiA�A?kowiankaa�? prowadziA�a 2-0 oraz 3-1,zaA� rozstrzygajA�cA� bramkA� straciA�a w 94 minucie).

UdziaA� w rozgrywkach ligowych oraz zajA�cia druA?yn mA�odzieA?owych sA� dofinansowane z budA?etu Gminy Jaworzno w ramach realizowanych zadaA� publicznych a�zAsladami BA�aszczykowskiegoa�?, z zakresu profilaktyki i przeciwdziaA�ania alkoholizmowi a�zProfilaktyczna Alternatywaa�? oraz z Programu a�zKluba�? Ministerstwa Sportu i Turystyki.

LKS a�zCiA�A?kowiankaa�? Jaworzno- a�zJutrzenkaa�? OstrA�A?nica 3-0 (2-0)
1-0 Jochymek 21a��
2-0 Molenda 32a��
3-0 Dziurowicz 80a��

CiA�A?kowianka: Starzec – Radomski M., BaraA�ski, Jochymek, Radomski D. (Dziurowicz) – Nowak (AswierczyA�ski), Woronowicz (Ganobis), Pieczka, Rzeszutko – Molenda, Biel (80′ Dziurowicz)

Jutrzenka: Kawala – Latko, Cyran, KwaA�niewski,Filipek-Aswiderski, Pacura, Kozak, Lach – Standera – Ornacki (Dura)

SA�dziowali: D. Malczyk – gA�A?wny oraz J. Bochenek i B. GA�bala (PodokrA�g ChrzanA?w)

Autor: (ipra)