Pierwsza wyjazdowa porażka

Udostępnij na:

kosz mckis listoad 2017W minioną niedzielę II ligowi koszykarze MCKiS Jaworzno niespodziewanie przegrali spotkanie w Dąbrowie Górniczej. Od pierwszego gwizdka gra podopiecznych Przemysława Bilińskiego nie wyglądała najlepiej. W łatwy sposób traciliśmy piłkę przez co gospodarze wyprowadzali skuteczne kontrataki. W końcówce pierwszej kwarty kilka skutecznych ataków spod obręczy pozwoliło dogonić rywala. Po pierwszej kwarcie 20:16 dla MKS. W drugiej kwarcie znowu gramy falami. Dobre fragmenty przeplatamy prostymi stratami i łatwo traconymi punktami. Do przerwy odrabiamy 3 punkty i na przerwę schodzimy z oczkiem straty do zawodników z Dąbrowy. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Bardzo ciężko przychodziło wykreowanie sobie pozycji rzutowej. Słaba tego dnia defensywa pozwoliła rozwinąć skrzydła gospodarzom, którzy prostymi środkami potrafili zdobywać punkty. Trzecia kwarta przegrana 26:21.

facebook buttonW czwartej kwarcie zawodnicy MKS-u odskoczyli już na 11 punktów. Nie potrafiliśmy się zbliżyć do rywala i nawet kilka celnych trójek w końcówce nie pomogło w wygraniu tego spotkania. Przegrywamy to spotkanie 84:77. Najlepiej w zespole MCKiS zagrali: Gworek – 17 punktów, Maj – 15 punktów, Podkowiński – 15 punktów.