Koszykarze rozgromili gliwiczan

Udostępnij na:

kosz mckis listoad 2017W minioną sobotę koszykarze MCKiS Jaworzno zmierzyli się we własnej hali z zawodnikami KS AZS Gliwice w ramach 9 kolejki II ligi koszykówki mężczyzn. Trzeba przyznać, że zwycięstwo w tym meczu przyszło niezwykle łatwo i przyjemnie.

facebook buttonMCKiS od pierwszych minut agresywną grą dał do zrozumienia zawodnikom gości, że zwycięzca w tym meczu może być tylko jeden. Pierwsza kwarta wysoko wygrana przede wszystkim dzięki skutecznym kontratakom oraz koncertowej grze pod tablicą gości (28:14). Druga kwarta to jeszcze lepsza gra jaworznian. Akademicy mieli problemy z przeprowadzeniem piłki na pole ataku, z czego brały się liczne przechwyty i łatwo rzucone punkty z kontry. Wysokie tempo utrzymaliśmy do przerwy i po 20 minutach prowadzimy 57:25.

Po przerwie zauważyć można było lekkie rozprężenie w naszych szeregach i mecz nieco się wyrównał choć i tak przewaga naszych zawodników była widoczna gołym okiem. W czwartej kwarcie wróciliśmy do gry sprzed przerwy. Mocna obrona, skuteczne kontrataki oraz konsekwentny atak pozycyjny, tak wyglądał obraz ostatniej części gry. Mecz zakończył się okazałym zwycięstwem 102:56. Wszyscy zawodnicy MCKiS zapisali na swoim koncie zdobycze punktowe, a najlepiej zaprezentowali się: Emil Podkowiński – 26 punktów, Maciek Maj – 20 punktów, Dawid Grochowski – 15 punktów, Przemek Gworek – 11 punktów.

FOTOGALERIA

MCKiS Jaworzno – KS AZS Gliwice
102: 56 (28:11; 29:11; 19:16; 26:15)

MCKiS Jaworzno: Podkowiński – 26; Maj – 20; Grochowski – 15(1×3); Gworek – 11(1×3); Lemański – 9(1×3); Zub – 4; Wiess – 4; Brzozowski – 3(1×3); Wróblewski – 3(1×3); Roszkowski – 3; Dąbek – 2; Michalski – 2.

Kolejne spotkanie MCKiS Jaworzno rozegra na wyjeździe z MKS II Dąbrowa Górnicza 19 listopada o godz. 13.00 w Hali W-S przy Alei Róż 3.

Autor: MCKiS Jaworzno