Koszykarze rozgromili gliwiczan

Udostępnij na:

kosz mckis listoad 2017W minionA� sobotA� koszykarze MCKiS Jaworzno zmierzyli siA� we wA�asnej hali z zawodnikami KS AZS Gliwice w ramach 9 kolejki II ligi koszykA?wki mA�A?czyzn. Trzeba przyznaA�, A?e zwyciA�stwo w tym meczu przyszA�o niezwykle A�atwo i przyjemnie.

facebook buttonMCKiS od pierwszych minut agresywnA� grA� daA� do zrozumienia zawodnikom goA�ci, A?e zwyciA�zca w tym meczu moA?e byA� tylko jeden. Pierwsza kwarta wysoko wygrana przede wszystkim dziA�ki skutecznym kontratakom oraz koncertowej grze pod tablicA� goA�ci (28:14). Druga kwarta to jeszcze lepsza gra jaworznian. Akademicy mieli problemy z przeprowadzeniem piA�ki na pole ataku, z czego braA�y siA� liczne przechwyty i A�atwo rzucone punkty z kontry. Wysokie tempo utrzymaliA�my do przerwy i po 20 minutach prowadzimy 57:25.

Po przerwie zauwaA?yA� moA?na byA�o lekkie rozprA�A?enie w naszych szeregach i mecz nieco siA� wyrA?wnaA� choA� i tak przewaga naszych zawodnikA?w byA�a widoczna goA�ym okiem. W czwartej kwarcie wrA?ciliA�my do gry sprzed przerwy. Mocna obrona, skuteczne kontrataki oraz konsekwentny atak pozycyjny, tak wyglA�daA� obraz ostatniej czA�A�ci gry. Mecz zakoA�czyA� siA� okazaA�ym zwyciA�stwem 102:56. Wszyscy zawodnicy MCKiS zapisali na swoim koncie zdobycze punktowe, a najlepiej zaprezentowali siA�: Emil PodkowiA�ski a�� 26 punktA?w, Maciek Maj a�� 20 punktA?w, Dawid Grochowski a�� 15 punktA?w, Przemek Gworek a�� 11 punktA?w.

FOTOGALERIA

MCKiS Jaworzno – KS AZS Gliwice
102: 56 (28:11; 29:11; 19:16; 26:15)

MCKiS Jaworzno: PodkowiA�ski a�� 26; Maj a�� 20; Grochowski a�� 15(1×3); Gworek a�� 11(1×3); LemaA�ski a�� 9(1×3); Zub a�� 4; Wiess a�� 4; Brzozowski a�� 3(1×3); WrA?blewski a�� 3(1×3); Roszkowski a�� 3; DA�bek a�� 2; Michalski a�� 2.

Kolejne spotkanie MCKiS Jaworzno rozegra na wyjeA?dzie z MKS II DA�browa GA?rnicza 19 listopada o godz. 13.00 w Hali W-S przy Alei RA?A? 3.

Autor: MCKiS Jaworzno