„Ciężkowianka” na podium

Udostępnij na:

digKibice zgromadzeni na stadionie w Sierszy byli w minioną niedzielę świadkami ciekawego widowiska. Hitowe spotkanie 12 kolejki klasy A Podokręgu Chrzanów reklamowane było jako pojedynek dwóch najlepszych strzelców rozgrywek Michała Cząstki z Dulowej oraz Mariusza Biela z „Ciężkowianki”. UKS Dulowa z uwagi na zawieszenie własnego boiska po incydencie w spotkaniu z „Victorią” Zalas podejmowała na dawnym stadionie występującego niegdyś w III lidze „Górnika” Siersza „ Ciężkowiankę” Jaworzno. Gospodarze od początku rzucili się do ataku czego efektem była pierwsza bramka strzelona po niespełna 50 sekundach. Mocne uderzenie z dystansu Szyby do boku odbił Starzec, a tam nadbiegający ze skrzydła Michał Cząstka najlepszy strzelec chrzanowskiej A klasy dopełnił formalności. Zawodnicy  z Ciężkowic otrząsnęli się z „atomowego” początku gospodarzy i stopniowo zaczęli przejmować inicjatywę, w czym niepoślednią rolę odegrał Mariusz Biel, który co prawda w tym meczu nie wpisał się na listę strzelców, ale walczył na całym boisku, będąc pilnowany przez dwóch, a nawet trzech przeciwników. Wysoki pressing zaczął przynosić efekty w postaci stwarzanych sytuacji pod bramką miejscowych. Po jednej z akcji nieporozumienie pomiędzy linią obrony, a bramkarzem wykorzystał w 15 minucie Bartłomiej Molenda. Do przerwy utrzymał się rezultat remisowy 1:1.

facebook buttonPo zmianie stron grająca z rozwagą Ciężkowianka dwukrotnie skarciła UKS. Najpierw bardzo dobre podanie Rzeszutki na gola zamienił Świerczyński, a kilka minut później swoją drugą bramkę w tym meczu po kapitalnym podaniu od Woronowicza zdobył Molenda. W końcówce meczu gospodarze za sprawą Tajsa w 84 minucie zdobyli kontaktową bramkę, ale mądrze grający goście z Jaworzna nie dali wyrwać sobie 3 punktów. Niedzielna wygrana pozwoliła „Ciężkowiance” wrócić na najniższy stopień podium  chrzanowskiej A-klasy. Po 12 kolejkach ciężkowicki team plasuje się na 3 miejscu w tabeli z dorobkiem 24 punktów oraz stosunkiem bramek 36-18 i lepszym stosunkiem bramek wyprzedza „Start” Kamień z którym przed tygodniem  „Ciężkowianka” zremisowała 3-3.

W ostatniej kolejce ligowej w sobotę 11 listopada „ciężkowicki walec” zmierzy się na stadionie w Ciężkowicach z „Jutrzenką” Ostrężnica. Początek spotkania o godzinie 12.00. Zapowiadają się spore emocje. Udział w rozgrywkach ligowych oraz zajęciach drużyn młodzieżowych są dofinansowane z budżetu Gminy Jaworzno w ramach realizowanych zadań publicznych „Śladami Błaszczykowskiego”, z zakresu profilaktyki i przeciwdziałania alkoholizmowi „Profilaktyczna Alternatywa” oraz z Programu „Klub” Ministerstwa Sportu i Turystyki.