a�zCiA�A?kowiankaa�? na podium

Udostępnij na:

digKibice zgromadzeni na stadionie w Sierszy byli w minionA� niedzielA� A�wiadkami ciekawego widowiska. Hitowe spotkanie 12 kolejki klasy A PodokrA�gu ChrzanA?w reklamowane byA�o jako pojedynek dwA?ch najlepszych strzelcA?w rozgrywek MichaA�a CzA�stki z Dulowej oraz Mariusza Biela z a�zCiA�A?kowiankia�?. UKS Dulowa z uwagi na zawieszenie wA�asnego boiska po incydencie w spotkaniu z a�zVictoriA�a�? Zalas podejmowaA�a na dawnym stadionie wystA�pujA�cego niegdyA� w III lidze a�zGA?rnikaa�? Siersza a�z CiA�A?kowiankA�a�? Jaworzno. Gospodarze od poczA�tku rzucili siA� do ataku czego efektem byA�a pierwsza bramka strzelona po niespeA�na 50 sekundach. Mocne uderzenie z dystansu Szyby do boku odbiA� Starzec, a tam nadbiegajA�cy ze skrzydA�a MichaA� CzA�stka najlepszy strzelec chrzanowskiej A klasy dopeA�niA� formalnoA�ci. ZawodnicyA� z CiA�A?kowic otrzA�snA�li siA� z „atomowego” poczA�tku gospodarzy i stopniowo zaczA�li przejmowaA� inicjatywA�, w czym niepoA�ledniA� rolA� odegraA� Mariusz Biel, ktA?ry co prawda w tym meczu nie wpisaA� siA� na listA� strzelcA?w, ale walczyA� na caA�ym boisku, bA�dA�c pilnowany przez dwA?ch, a nawet trzech przeciwnikA?w. Wysoki pressing zaczA�A� przynosiA� efekty w postaci stwarzanych sytuacji pod bramkA� miejscowych. Po jednej z akcji nieporozumienie pomiA�dzy liniA� obrony, a bramkarzem wykorzystaA� w 15 minucie BartA�omiej Molenda. Do przerwy utrzymaA� siA� rezultat remisowy 1:1.

facebook buttonPo zmianie stron grajA�ca z rozwagA� CiA�A?kowianka dwukrotnie skarciA�a UKS. Najpierw bardzo dobre podanie Rzeszutki na gola zamieniA� AswierczyA�ski, a kilka minut pA?A?niej swojA� drugA� bramkA� w tym meczu po kapitalnym podaniu od Woronowicza zdobyA� Molenda. W koA�cA?wce meczu gospodarze za sprawA� Tajsa w 84 minucie zdobyli kontaktowA� bramkA�, ale mA�drze grajA�cy goA�cie z Jaworzna nie dali wyrwaA� sobie 3 punktA?w. Niedzielna wygrana pozwoliA�a a�zCiA�A?kowiancea�? wrA?ciA� na najniA?szy stopieA� podiumA� chrzanowskiej A-klasy. Po 12 kolejkach ciA�A?kowicki team plasuje siA� na 3 miejscu w tabeli z dorobkiem 24 punktA?w oraz stosunkiem bramek 36-18 i lepszym stosunkiem bramek wyprzedza a�zStarta�? KamieA� z ktA?rym przed tygodniemA� a�zCiA�A?kowiankaa�? zremisowaA�a 3-3.

W ostatniej kolejce ligowej w sobotA� 11 listopada a�zciA�A?kowicki waleca�? zmierzy siA� na stadionie w CiA�A?kowicach z a�zJutrzenkA�a�? OstrA�A?nica. PoczA�tek spotkania o godzinie 12.00. ZapowiadajA� siA� spore emocje. UdziaA� w rozgrywkach ligowych oraz zajA�ciach druA?yn mA�odzieA?owych sA� dofinansowane z budA?etu Gminy Jaworzno w ramach realizowanych zadaA� publicznych a�zAsladami BA�aszczykowskiegoa�?, z zakresu profilaktyki i przeciwdziaA�ania alkoholizmowi a�zProfilaktyczna Alternatywaa�? oraz z Programu a�zKluba�? Ministerstwa Sportu i Turystyki.