ZagA�A�bie pokonane!

Udostępnij na:

koszykarze mckis 2017W minionA� sobotA� koszykarze MCKiS Jaworzno odnieA�li drugie zwyciA�stwo na pakietach II ligi w sezonie 2017/2018. W ramach 3 kolejki goA�ciliA�my niezwykle doA�wiadczony zespA?A� ZagA�A�bia Sosnowiec. Dwie wygrane na poczA�tek sezonu to nie byA� przypadek. Sosnowiczanie postawili niezwykle ciA�A?kie warunki, a o zwyciA�stwie decydowaA�y ostatnie sekundy. Mecz od pierwszego gwizdka byA� niezwykle wyrA?wnany, a A?adna ekipa nie mogA�a odskoczyA� rywalowi. Po bardzo ofensywnych 10 minutach prowadzimy 29:25. PoczA�tek drugiej kwarty naleA?aA� do koszykarzy MCKiS-u. Kilka skutecznych atakA?w daje nam 11 punktA?w przewagi, ktA?ra szybko topnieje dziA�ki skutecznym rzutom za 3 punkty goA�ci. Do przerwy prowadzimy 50:44. Po przerwie obraz gry nie ulegA� zmianie. KaA?da prA?ba powiA�kszenia przewagi byA�a szybko niwelowana przez skuteczne tego dnia a�?trA?jkia�? goA�ci. Po 30 min gry 7 a�� punktowe prowadzenie jaworznian.

facebook buttonCzwarta kwarta rozpoczA�ta po myA�li naszej druA?yny. DosyA� A�atwo udaje nam siA� przedostaA� pod kosz rywali i punktowaA� z kolejnych akcji. GoA�cie przestali trafiaA�, przewaga urosA�a do 17 pkt i A?aden z obecnych w hali kibicA?w nie przypuszczaA�, A?e coA� w tym meczu moA?e jeszcze siA� wydarzyA�. A jednak! Gospodarze stracili swA?j rytm, a sosnowiczanie wrA?cili do gry. Szalone ataki potrafili zamieniaA� na punkty, agresywnA� obronA� wymusili sporo bA�A�dA?w druA?yny z Jaworzna i 30 sekund przed koA�cem tracili do gospodarzy tylko jeden punkt. Na caA�e szczA�A�cie wiA�cej zimnej krwi zachowali zawodnicy PrzemysA�awa BiliA�skiego i dowieA?li korzystny wynik do koA�cowej syreny. Mecz zakoA�czyA� siA� rezultatem 83:80 dla MCKiS Jaworzno. Najlepiej w naszej ekipie zaprezentowali siA�: Emil PodkowiA�ski a�� 23 punkty, 5 zbiA?rek, 4 asysty; Maciej Maj a�� 14 punktA?w, 7 zbiA?rek; Radek LemaA�ski a�� 12 punktA?w, Dawid Weiss a�� 11 punktA?w, 4 asysty; Wojciech Zub a�� 10 punktA?w, 4 asysty.

MCKiS Jaworzno a�� ZagA�A�bie Sosnowiec
83:80 (29:25;21:19;14:13;19:23)

MCKiS Jaworzno: PodkowiA�ski a�� 23; Maj a�� 14; LemaA�ski a�� 12(3×3); Weiss a�� 11(3×3); Zub a�� 10(1×3); Grochowski a�� 5(1×3); WrA?blewski a�� 3(1×3); Gworek a�� 3(1×3); Goldammer a�� 2; Michalski, Matysiak.

Serdecznie zapraszamy na kolejny mecz z udziaA�em naszej druA?yny !!!