Wspaniały sukces Satori w Pucharze Świata

Udostępnij na:

Puchar Świata Kadetów 2017 (7) (Medium)W dniach 22-24 września w Czarnogórze w hali Kition Athletic Center-Verde odbył się Puchar Świata Kadetów oraz Bałkan Open w Ju-jitsu organizowany przez Międzynarodową Federację Ju-jitsu. Reprezentacje Polski w Podgoricy reprezentowało dwoje zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno: Aleksandra Masternak oraz Patryk Matusik.

facebook buttonDo walk na matach w Czarnogórze naszych zawodników prowadził trener Łukasz Proksa, który przez wiele miesięcy prowadził przygotowania swoich podopiecznych do najważniejszej imprezy sportowej w tej grupie wiekowej na świecie. W trzydniowym turnieju, w którym startowało kilkuset zawodników, reprezentujących dwadzieścia krajów z całego świata zawodnicy z Jaworzna wywalczyli dwa brązowe medale oraz jedno piąte miejsce.

Puchar Świata Kadetów 2017 (5) (Medium)

Puchar Świata Kadetów 2017 (4) (Medium)

Pierwszego dnia zawodów w konkurencji fighting znakomicie spisała się startująca po raz trzeci w pucharze świata Aleksandra Masternak. Jaworznianka walcząca w kategorii -44kg rozpoczęła swój start od porażki. Doświadczona i niezwykle waleczna jaworznianka nie załamała się i w kolejnych walkach pewnie stosowała uderzenia oraz rzuty wygrywając dwa kolejne pojedynki przed czasem. W walce o brązowy medal pokonała 11-2 Alnta Intrizai z Gracji.  Równie dobrze w konkurencji fighting zaprezentował się debiutujący w zawodach tej rangi Patryk Matusik startujący w kategorii -45kg. Jaworznianin w swoich pojedynkach skutecznie kopał oraz zakładał techniki kończące w parterze, wygrywając dwie kolejne walki. W walce o medale uległ doświadczonym Dimitrios Papastavrou z Grecji oraz Danylo Patapov z Ukrainy i ostatecznie zajął wysokie piąte miejsce. Trzeciego dnia turnieju odbyły się zmagania w konkurencji newaza. Ponownie od boju ruszyła Aleksandra Masternak w kategorii -45kg. Ola Świetnie weszła w turniej pokonując Rosjankę Veronikę Pokrovskaya, niestety w kolejnej walce jej rodaczka pozbawiła naszą zawodniczkę możliwości walki o złoto. W walce o brązowy medal Ola dźwignią zmusiła do poddania walki Vasiliki Rizaki z Gracji zajmując trzecia pozycje. Dzięki znakomitej postawie na macie Ola została jedyną w reprezentacji Polski podwójna medalistką Pucharu Świata w Ju-jitsu.

Puchar Świata Kadetów 2017 (3) (Medium)

Puchar Świata Kadetów 2017 (2) (Medium)

Trener Łukasz Proksa podkreśla, że znakomita postawa na macie i tak wysokie lokaty sportowców z Jaworzna to owoc ciężkiej pracy jaką zawodnicy i trenerzy włożyli w przygotowania do startu oraz wielki sukces całego Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno. Zawodnikom oraz trenerom gratulujemy wysokich wyników i dziękujemy za godne reprezentowanie biało-czerwonych barw na matach w Czarnogórze. Jesteśmy dumni ze wspaniałych wyników naszych młodych zawodników z Jaworzna i życzymy kolejnych zwycięstw w rywalizacji na matach w kraju oraz poza jego granicami.

Zarząd klubu pragnie szczególnie podziękować za pomoc w organizacji wyjazdu Urzędowi Miasta Jaworzna oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Śląskiego. Wszystkich chętnych do podnoszenia swoich umiejętności z zakresu samoobrony oraz walki sportowej zapraszamy na treningi judo i ju-jitsu. Szczegółowe informacje o treningach: Tel. 502 138 185,  www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.

Puchar Świata Kadetów 2017 (1) (Medium)

Puchar Świata Kadetów 2017 (6) (Medium)

Autor: (ipra)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.