Pogrom w Zalasie

Udostępnij na:

cofW minionA� sobotA� 21 paA?dziernika, aA? cztery druA?yny LKS a�zCiA�A?kowiankaa�? rywalizowaA�y na ligowych boiskach. RadoA�A� z wygranych orlikA?w 2-1 z AlwerniA� oraz trampkarzy 13-1 w Tenczynku nieco przytA�umiA�a poraA?kaA� juniorA?w z Gromcem 2-4 wskutek ktA?rej podopieczni trenera Majki spadli z pierwszego miejsca III ligi okrA�gowej juniorA?w PodokrA�gu OA�wiA�cim na fotel wicelidera po rundzie jesiennej.

facebook buttonDla przeszA�o 20 osobowej grupy fanA?w a�zCiA�A?kowiankia�?, ktA?ra dotarA�a przed godzinA� 15 do Zalasu liczyA� siA� jednak przede wszystkim rezultat konfrontacji seniorA?w z miejscowA� a�zVictoriA�a�? (spadkowiczem z klasy okrA�gowej). I trzeba przyznaA�, iA? sobotnia potyczka ich nie zawiodA�a. Podobnie jak postawa ciA�A?kowickich kibicA?w, ktA?rym zawodnicy po meczu podziA�kowali za doping. Z daleka boisko w Zalasie prezentuje siA� efektownie, ale po wejA�ciu na murawA� podopiecznych trenera Tomasiewicza spotkaA�a niespodzianka, gdyA? zachodnia poA�A?wka boiska przypominaA�a spreparowany tor A?uA?lowy w polskiej lidze speedway’a

Sam mecz mA?gA� siA� podobaA�, gdyA? oba teamy nastawiA�y siA� na atak w wyniku czego obydwaj bramkarze mieli okazjA� siA� wykazaA�. CiA�A?kowicki golkiper Maciej CioA�czyk dwukrotnie wygraA� pojedynki sam na sam ze znanymi z ligowych boisk doA�wiadczonym Piotrem ChlipaA�A� oraz MichaA�em Kanclerzem. W dodatku w 22 minucie Maciek w brawurowy sposA?b obroniA� a�zjedenastkA�a�? egzekwowanA� przez Kanclerza. Z kolei jego vis a vis grajA�cy prezes a�zVictoriia�? Marcin Kapusta w sobie tylko znanym sposobem wyszedA� zwyciA�sko z pojedynkA?w z Bielem, RzeszutkA�, PieczkA� oraz MolendA�. Gdy wszystkimA� wydawaA�o siA�, iA? pierwsza poA�owa zakoA�czy siA� bezbramkowym rezultatem zaA� na tablicy elektronicznej umieszczonej na kameralnym budynku klubowym gospodarzy pojawiA�a siA� 45 minuta w roli gA�A?wnej wystA�piA� Marcin Rzeszutko. Popularny a�zLoczeka�? w swoim stylu na peA�nej szybkoA�ci minA�A� trzech graczy a�zVictoriia�? i mocnym strzaA�em w krA?tki rA?g nie daA� szans bramkarzowi gospodarzy.

Stracona przez miejscowych bramka do szatni sprawiA�a, iA? a�zVictoriaa�? od poczA�tku ruszyA�a do ataku, zaA� niektA?rzy zawodnicy z CiA�A?kowic byli jeszcze myA�lami w szatni co skrzA�tnie wykorzystaA� MichaA� Kanclerz, ktA?ry w 51 minucie w sytuacji sam na sam nie daA� szans CioA�czykowi wyrA?wnujA�c stan rywalizacji. Zdobyty gol sprawiA�, iA? przez 5 minut pod jaworznickA� bramkA� dziaA�y siA� dantejskie sceny. Na szczA�A�cie Mateusz Bulga wygrywaA� wszystkie gA�A?wkowe pojedynki z doA�wiadczonym ChlipaA�A�. Otwarta gra miejscowych zostaA�a skarcona po raz pierwszy w 56 minucie. BA�yskawicznA� kontrA� oraz bilardowe doA�rodkowanie Mateusza ChrzA�A�cika na drugA� bramkA� gA�owA� – niczym WiesA�aw Wraga w pamiA�tnym spotkaniu A�A?dzkiego Widzewa z Liverpoolem – w samo okienko z 12 metrA?w zamieniA� jak na kapitana przystaA�o Szymon Pieczka. 10 minut pA?A?niej obroA�ca miejscowych nie majA�c innej moA?liwoA�ci powstrzymania Piotra Woronowicza powaliA� ciA�A?kowickiego pomocnika w polu karnym. Stoickim spokojem wykazaA� siA� Damian Radomski, ktA?ry precyzyjnym uderzeniem w prawe okienko bramki Zalasu wyprowadziA� a�zciA�A?kowicki waleca�? na prowadzenie 3-1. Miejscowi chcA�c doprowadziA� przynajmniej do remisu musieli siA� odkryA� co bezlitoA�nie wykorzystaA�a a�zciA�A?kowicka armadaa�?, ktA?rej nauka z pechowo przegranego meczu z MKS Fablok wyszA�a na dobre i demony przeszA�oA�ci nie powinny siA� powtA?rzyA�. 5 minut pA?A?niej kolejny kontratak i precyzyjne podanie Szymona Nowaka na czwartA� bramkA� zamienia Mariusz Biel. Gdy w 82 minucie dwA?jkowA� akcjA� Biela ze AswierczyA�skim na piA�tego gola zamieniA� ten ostatni z gospodarzy uszA�o powietrze. Efektem byA�a szA?sta bramka Mateusza Aslusarczyka. Po precyzyjnym 30 metrowym crossie Patryka Jochymka a�zOjciec Mateusza�? strzaA�em w samo okienko zdobyA� najA�adniejszA� bramkA� spotkania ustalajA�c koA�cowy rezultat na 6-1. a�zVictoriaa�? z caA�A� pewnoA�ciA� nie zasA�uA?yA�a na taki pogrom, ale w piA�ce noA?nej nie liczy siA� wraA?enie artystyczne, ale to co wpadnie do bramki, co a�zCiA�A?kowiancea�? udaA�o siA� w drugiej poA�owie wykonaA� perfekcyjnie.

Sobotnia wygrana oraz przyznane 3 punkty za walkower w nierozegranym w poprzedniej kolejce meczu z a�zOrA�em w Balinie sprawiA�a, iA? a�zCiA�A?kowiankaa�? po 10 kolejkach zajmuje 4 miejsce w tabeli chrzanowskiej klasy a�zAa�? z takim samym dorobkiem 20 punktA?w jak a�zStarta�? KamieA�.A� Do bezpoA�redniego starcia tych druA?yn dojdzie juA? w najbliA?szA� sobotA� 28 paA?dziernika na stadionie w CiA�A?kowicach. PoczA�tek spotkania o godzinie 14.30. ZapowiadajA� siA� spore emocje. UdziaA� w rozgrywkach ligowych oraz zajA�ciach druA?yn mA�odzieA?owych sA� dofinansowane z budA?etu Gminy Jaworzno w ramach realizowanych zadaA� publicznych a�zAsladami BA�aszczykowskiegoa�?, z zakresu profilaktyki i przeciwdziaA�ania alkoholizmowi a�zProfilaktyczna Alternatywaa�? oraz z Programu a�zKluba�? Ministerstwa Sportu i Turystyki.

a�zVictoriaa�? Zalas – LKS a�zCiA�A?kowiankaa�? Jaworzno 1-6 (0-1)

0-1 Rzeszutko 45a��
1-1 Kanclerz 51a��
1-2 PieczkaA� 56a��
1-3 Damian Radomski 66a��
1-4 Biel 71a��
1-5 AswierczyA�ski 82a��
1-6 Mateusz Aslusarczyk 89a��

CiA�A?kowianka: M. CioA�czyk -A� Matusik (M.Radomski), Bulga, Jochymek, D. Radomski – Rzeszutko (M. Aslusarczyk),A� Pieczka (AswierczyA�ski), Woronowicz, ChrzA�A�cik – Molenda (Nowak), Biel (Telega). Trener Wojciech Tomasiewicz.

SA�dziowaA�: Idzi Kucharczyk (PodokrA�g Olkusz)