Kronika policyjna

Udostępnij na:

kronika policyjnaZapraszamy do lektury kroniki policyjnej! 

9 października – poniedziałek

Do komendy policji zgłosił się 56-letni mieszkaniec Jaworzna i poinformował dyżurnego, że jego 36-letnia znajoma w trakcie pobytu w jego mieszkaniu, ukradła mu pieniądze w kwocie ponad 7 tys. złotych. Sprawę wyjaśniają policyjni dochodzeniowcy.

10 października – wtorek

Popołudniu na ulicy Mroczka policyjni wywiadowcy zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę. Sprawca trafił do komendy, a środki narkotyczne zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie. Policjanci zajmujący się tą sprawą nie wykluczają dalszych zatrzymań.

11 października – środa

Nad ranem na ulicy Barbary patrol zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej samochód opel. W czasie rozmowy z 18-letnim kierowcą policjanci wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wskazało mężczyźnie 1 promil. Policjanci ustalili, iż 18-latek kilka dni wcześniej odebrał prawo jazdy.

12 października – czwartek

W godzinach rannych dyżurny policji został powiadomiony o włamaniu do zaparkowanego przy ulicy Olszewskiego samochodu dostawczego mercedes. Nieznany sprawca wybił boczną szybę pojazdu i ze środka skradł dwie skrzynki z narzędziami oraz wiertarki firmy Sparky. Suma strat w tym przypadku została oszacowana na 1,8 tys. złotych.

13 października – piątek

38-letni jaworznianin zgłosił, że nieznany sprawca włamał się do remontowanego budynku przy ulicy Kilińskiego. Sprawca skradł elektronarzędzia firmy Makita i Bosch. Zgłaszający starty oszacował na 13 tys. złotych. Sprawą zajął się wydział kryminalny.

Jaworznicka policja została powiadomiona o kradzieży roweru. Nieznany sprawca z pomieszczenia piwnicznego przy ulicy Sosnowej skradł rower górski marki Trek Marlin wartości 2,4 tys. złotych oraz inny sprzęt sportowy. 43-letnia zgłaszająca straty łącznie określiła na 3 tys. złotych.

62-letni mężczyzna zgłosił, iż nieznany sprawca włamał się do zaparkowanego przy ulicy Pożarowej samochodu marki Mercedes Sprinter. Złodziej z wnętrza samochodu dostawczego skradł elektronarzędzia m.in. firmy Makita i Metabo. Łupem sprawcy padła spawarka, agregat prądotwórczy, wiertarka, szlifierka i urządzenia pomiarowe. Suma start wynosi 23 tys. złotych.

facebook button14 października – sobota

W środku nocy na ulicy Mickiewicza policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 24 i 25 lat, którzy celowo uszkodzili dwie ławeczki parkowe. Straty w toku ustalania. Czynności prowadzi KMP w Jaworznie.

Wieczorem policjanci drogówki zatrzymali 32-letniego mieszkańca Krakowa, który znajdując się w stanie nietrzeźwym i kierując samochodem citroen, spowodował na ulicy Tysiąclecia kolizję drogową. Mężczyzna posiadając w organizmie 1,5 promila alkoholu uderzył w dwa zaparkowane samochody, ford i nissan. Sprawca stracił prawo jazdy.

15 października – niedziela

W godzinach rannych na ulicy Tysiąclecia policjanci zatrzymali 55-letniego mieszkańca Jaworzna, który kierował samochodem mercedes w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wskazało 2,7 promila alkoholu w organizmie.


Pijani rodzice „opiekowali” się dziećmi

W weekend policjanci zatrzymali pijanych rodziców trójki małych dzieci. Interwencję zgłosili sąsiedzi, którzy nie mogli już znieść kolejnej awantury w jednym z mieszkań na Osiedlu Stałym. Dzięki szybkiej reakcji stróżów prawa dziećmi zaopiekowała się ich babcia, natomiast „opiekunowie” trafili do izby wytrzeźwień. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w jednym z mieszkań na Osiedlu Stałym. Po północy do dyżurnego policji zadzwonili sąsiedzi skarżący się na zakłócanie ciszy nocnej przez awanturującą się parę. Policjanci pod wskazanym adresem zastali sprawców awantury, tj. 31-letnią kobietę i jej o rok starszego konkubenta. Uwagę policjantów szybko zwróciły obecne także w mieszkaniu dzieci. 11-letni chłopiec, 7-letnia dziewczynka i ich 8-miesięczna siostra, wyglądały na przestraszone zachowaniem swoich rodziców.

Podczas legitymowania od kobiety i mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. 31-latka poinformowała interweniujących policjantów, iż podczas awantury została uderzona w twarz przez jej partnera. Oznajmiła również, że obecnie znajduje się w czwartym miesiącu ciąży. Policjanci w obawie o dobro dzieci, natychmiast powiadomili o zajściu dyżurnego komendy. Na miejsce wezwano lekarza, który stwierdził, że zarówno dzieci, jak i kobieta nie wymagają hospitalizacji. Pijani rodzice zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień. Trójkę roztrzęsionych dzieci policjanci pozostawili pod opieką babci.

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 31-letnia matka oraz jej konkubent mają w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Para usłyszała już zarzuty narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. O zachowaniu nieodpowiedzialnych rodziców został poinformowany prokurator oraz sąd rodzinny. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat więzienia.

Autor: KMP Jaworzno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.