Kronika policyjna

Udostępnij na:

kronika policyjnaZapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

2 października – poniedziałek

Przed północą policjanci prewencji w trakcie interwencji domowej zatrzymali 16-letniego jaworznianina, który od dłuższego czasu znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją matką. Ponadto, chłopak groził matce, że ją zabije. W tym przypadku sporządzona została niebieska karta.

4 października – środa

Patrol policji zatrzymał 14-latka, który z mieszkania 39-letniej mieszkanki ulicy Wandy, skradł telefon komórkowy Huawei wartości 800 złotych. Mundurowi ustalili, że chłopak skradł telefon synowi zgłaszającej. Czynności w tej sprawie prowadzi jaworznicka dochodzeniówka.

Późnym wieczorem na ulicy Insurekcji Kościuszkowskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu renault. W czasie kontroli okazało się, iż 22-letni kierowca znajduje się po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wskazało 0,35 promila. Mundurowi ustali także, że mężczyzna kierował samochodem pomimo wyroku sądowego dotyczącego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami.

facebook button

5 października – czwartek

Policjanci kryminalni zatrzymali 16-latka oraz 24-letniego mężczyznę, którzy przy użyciu niebezpiecznego narzędzia pobili innego mężczyznę. Nieletni trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Katowicach.

W godzinach dopołudniowych na ulicy Wojska Polskiego policjanci drogówki zatrzymali 28-letniego mieszkańca Chrzanowa, który kierując samochodem mercedes spowodował kolizję drogową. W czasie wykonywanych na miejscu zdarzenia czynności, okazało się, że sprawca ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

6 października – piątek

42-letni mieszkaniec Jaworzna zgłosił, że nieznany sprawca na terenie ogródków działkowych w Szczakowej włamał się do jego altanki i skradł rower górski oraz elektronarzędzia na sumę ponad 3 tys. złotych. Postępowanie prowadzi KMP w Jaworznie.

Do komendy policji zgłosiła się 39-letnia kobieta i powiadomiła dyżurnego, że jej były mąż nie płaci zasądzonych przez sąd alimentów. Czynności sprawdzające prowadzi KMP w Jaworznie.

Popołudniu w rejonie ulicy Martyniaków doszło do zdarzenia drogowego. 27-letni kierowca subaru w trakcie włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się kierowcą renaulta. W wyniku tego zdarzenia 15-letnia pasażerka renaulta trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

8 października – niedziela

W nocy na ulicy Cegielnianej policyjni wywiadowcy zatrzymali 25-letniego mieszkańca Pszczyny, który po użyciu alkoholu kierował samochodem osobowym. Przeprowadzone badanie alkomatem wskazało kierowcy 0,26 promila alkoholu.

Popołudniu w korycie rzeki Przemszy w rejonie dzielnicy Jeleń, znalezione zostały zwłoki mężczyzny. Na miejscu pojawili się strażacy, którzy wyciągnęli denata na brzeg. Czynności nadzorował prokurator, który polecił zabezpieczyć ciało do badania sekcyjnego. Obecnie śledczy wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Przede wszystkim policjanci muszą ustalić personalia osoby.

 

Autor: KMP Jaworzno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.