Koszykarze znA?w wygrywajA�!

Udostępnij na:

kosz mckis pazdiernik 2017W A�rodA� druA?yna MCKiS na wA�asnym parkiecie pokonaA�a KS PogoA� Ruda AslA�ska. Mecz do A�atwych na pewno nie naleA?aA�, lecz czwarte zwyciA�stwo w lidze staA�o siA� faktem. Mecz z przyczyn technicznych rozpoczA�A� siA� z godzinnym opA?A?nieniem i widaA� byA�o to na boisku. Obie druA?yny potrzebowaA�y trochA� czasu aby zA�apaA� odpowiedni rytm gry. W pierwszej kwarcie gospodarze jak i goA�cie konsekwentnA� grA� w ataku zdobywaA�y punkty z wypracowanych pozycji i A?adna z ekip nie byA�a w stanie odskoczyA� rywalowi. 20:21 po pierwszej kwarcie na korzyA�A� zawodnikA?w z Rudy AslA�skiej. W drugiej kwarcie moA?na byA�o zaobserwowaA� bardzo duA?o fizycznej walki pod tablicami oraz szybkich kontratakA?w. Lepiej w tej konfrontacji wypadli goA�cie ktA?rzy w koA�cA?wce kwarty rzucili kilka A�atwych punktA?w spod samego kosza i wyszli na 5 punktowe prowadzenie po 20 minutach gry (38:43). Po przerwie ku naszemu zadowoleniu koszykarze MCKiS zaczA�li graA� coraz lepiej.

facebook buttonPrzede wszystkim gra defensywna zaczA�A�a przynosiA� zamierzony efekt i goA�cie coraz trudniej dochodzili do pozycji rzutowych. Ten fragment gry wygrywamy 28:19 i w caA�ym spotkaniu wychodzimy na trzy punktowe prowadzenie. W czwartej kwarcie zaliczamy koncertowy fragment, w ktA?rym notujemy run 16:2. Pod koniec meczu goA�cie prA?bowali jeszcze odrobiA� straty lecz kontrolowana gra MCKiS-u nie pozwoliA�a oddaA� zwyciA�stwa w tym spotkaniu. Mecz zakoA�czyA� siA� wynikiem 91:85 dla MCKiS Jaworzno. Najlepiej w tym meczu wypadli: PrzemysA�aw Gworek a�� 18 punktA?w, 5 zbiA?rek; Maciej Maj a�� 18 punktA?w, 6 zbiA?rek, 4 asysty; Radek LemaA�ski a�� 14 punktA?w; Daniel Goldammer a�� 11 punktA?w, 5 zbiA?rek, 6 asyst oraz Sebastian DA�bek a�� 10 punktA?w.

MCKiS Jaworzno a�� KS PogoA� Ruda AslA�ska
91 : 85 (20:21;18:22;28:19;25:23)

MCKiS Jaworzno: Maj a�� 18(1×3); Gworek a�� 18(2×3); LemaA�ski a�� 14(4×3); Goldammer a�� 11; DA�bek a�� 10(2×3); Grochowski a�� 6; Weiss a�� 6(2×3); Michalski a�� 6;A� Matysiak a�� 2; WrA?blewski.

JuA? dziA� zapraszamy PaA�stwa na kolejne spotkanie II ligi koszykarzy mA�A?czyzn, ktA?re rozegramy we wA�asnej hali przy ul. Grunwaldzkiej 80 w sobotA� o godzinie 18.00, a naszym rywalem bA�dzie zespA?A� AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. W dotychczasowych rozgrywkach zajmujA� 3. pozycjA� z bilansem 4 zwyciA�stw i 1 poraA?ki. Nasza druA?yna po ostatnim triumfie wskoczyA�a na drugA� lokatA�. Mecz zapowiada siA� niezwykle ciekawie i zwyciA�zca tego spotkania umocni siA� w czubie tabeli. OczywiA�cie liczymy na gA�oA�ny doping i peA�ne trybuny.