JBO 2018: Trwa głosowanie

Udostępnij na:

jboTrwa głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 r. Głosować można do 22 października, jednak należy pamiętać, że każdy ma jeden głos na projekt ogólnomiejski i jeden głos na projekt lokalny. Poniżej prezentujemy wykaz wniosków poddanych pod głosowanie, które spełniają wymogi formalne i merytoryczne.

facebook buttonGłosować można na dwa sposoby: tradycyjnie za pomocą kart do głosowania i internetowo za pośrednictwem strony www.jbo.jaworzno.pl – zakładka GŁOSOWANIE. Punkty do głosowania tradycyjnego znajdują się w każdym obszarze konsultacyjnym. Pełen wykaz miejsc, gdzie można oddać głos znajduje się na stronie www.jbo.jaworzno.pl.

Do głosowania w ramach budżetu ogólnomiejskiego JBO na 2018 rok, zakwalifikowanych zostało 11 wniosków spośród 17 złożonych podczas naboru. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami projektów.

  1. Grażyna Bogacz-Sokół „Bezpieczna ścieżka spacerowo-rowerowa z przystankiem do zabawy i odpoczynku wzdłuż ul. Kołłątaja”
  2. Jolanta Bożek „Leopold – budowa parkingu przy ul. Grunwaldzkiej (w sąsiedztwie bloków 209 i 215 oraz przystanku autobusowego Leopold)”
  3. Janusz Bryła „Trasy rowerowe Pumptrack i Single track zlokalizowane przy strefie sportowej Gigant”
  4. Łukasz Curyło, Marek Migas, Dawid Litka, Dawid Domagalski, Piotr Czarnota, Maria Kramarczyk „Strefa aktywności rodzinnej – Równa Górka”
  5. Krzysztof Frączek, Anna Frączek, Lucyna Piątek „Remont ulicy Kościuszkowców wraz z budową ogólnodostępnych parkingów i rewitalizacją zieleni”
  6. Jadwiga Grzybek, Maria Królikowska, Teresa Ptak „Budowa tężni solankowej w Geosferze”
  7. Mariusz Kowalski, Marzena Czarny, Anna Lichota, Renata Gacek, Ewa Zuber, Mariusz Burczy „Zielone strefy rekreacyjne – aktywizacja i integracja mieszkańców Jaworzna poprzez zajęcia sportowo-rekreacyjne (Nordic Walking)”
  8. Jan Kurp, Józef Kurek, Gabriela Buczkowska, Barbara Koleżyńska „Budowa łącznika komunikacyjnego przy SP ZOZ Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie”
  9. Sebastian Pycia, Nikodem Motyka, Janusz Papuga „Impreza 100-lecia – festyn sportowo-rekreacyjno-festiwalowy na stadionie Victoria w Jaworznie”
  10. Maciej Stanek „Integracyjny Festiwal Muzyczno-Artystyczny pn. „Świat mniej znany” na Rynku w Jaworznie”
  11. Przemysław Wirski „Orlik 2012 – budowa trzeciego Orlika w Jaworznie przy ul. Szczakowskiej (w okolicach Szkoły Podstawowej Nr 3)”

Do głosowania w ramach budżetu lokalnego JBO na 2018 rok, zakwalifikowanych zostało 49 wniosków spośród 55 złożonych podczas naboru. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami projektów w poszczególnych obszarach konsultacyjnych.

OBSZAR NR 1 – AZOT, STARA HUTA

  1. Katarzyna Bigos, Janusz Papuga, Sławomir Bigos „Sportowe osiedle. Budowa boiska do mini koszykówki na Osiedlu Sobieski-Górka”
  2. Józef Kwiatkowski, Małgorzata Kosińska-Szafran „Rekultywacja boiska o nawierzchni trawiastej przy Szkole Podstawowej Nr 4″
  3. Renata Stalmarska, Małgorzata Wąsowicz „Wykonanie nowego ogrodzenia na terenie Przedszkola Miejskiego Nr 15 w Jaworznie wraz z remontem podmurówki”

OBSZAR NR 2 – BORY

  1. Katarzyna Pawlik, Bożena Wasiak „Strefa aktywności ruchowej” – Rozszerzenie infrastruktury rekreacyjno – sportowej w „Dolinie Młodości – rodzinnym placu zabaw z siłownią zewnętrzną” oraz okolicy „Skate Parku” w Jaworznie – Bory poprzez zakup i montaż elementów siłowni zewnętrznej
  2. Jolanta Rośko, Marzena Karwat, Agata Orzeł, Anna Szymanek, Daniel Liszka „Wykonanie trójtorowej bieżni lekkoatletycznej z nawierzchni poliuretanowej przy Szkole Podstawowej Nr 14 w Jaworznie”

OBSZAR NR 3 – BYCZYNA, CEZARÓWKA DOLNA

  1. Dariusz Dubiel, Dorota Guja „Zdrowe stopy – zdrowy układ kostny” – badania dla mieszkańców
  2. Henryk Głowacki „Ruch to zdrowie. Doposażenie placu zabaw i siłowni pod chmurką przy LKS Zgoda Byczyna”
  3. Anna Gontarz, Anna Lichota „II piknik na Byczyńskim Rynku”
  4. Anna Gontarz, Anna Lichota „Zakup zestawu nagłaśniającego dla dzielnicy Byczyna i Cezarówka Dolna”
  5. Radosław Sajdak „Plac do ćwiczeń zewnętrznych przy Szkole Podstawowej w Byczynie”

OBSZAR NR 4 – CEZARÓWKA GÓRNA, JEZIORKI, KOŹMIN, WILKOSZYN

  1. Wacław Chudzikiewicz „Spotkajmy się przy kręgu”. Budowa kręgu ogniskowego wraz z niezbędną infrastrukturą przy Klubie KASZTAN
  2. Mariola Gawrońska, Wojciech Gawroński, Kinga Dziurdzikowska „Doposażenie placu zabaw w dzielnicy Koźmin, zrealizowanego z JBO 2016, o urządzenia rekreacyjno–sportowe, tablice edukacyjne i przedmioty użytkowe”
  3. Dorota Jońca „Strefa rekreacyjno-sportowa w dzielnicy Wilkoszyn” –  boisko wielofunkcyjne
  4. Renata Żyła, Krzysztof Lehnort „Wykonanie oświetlenia i oznakowania” na łączeniu ulic Obrońców Poczty Gdańskiej 168 i Kazimierza Stoleckiego

OBSZAR NR 5 – CIĘŻKOWICE

  1. Janusz Ciołczyk, Wanda Ciołczyk, Danuta Michalska „Rodzinny kompleks – plac zabaw z siłownią pod chmurką w Jaworznie Ciężkowicach – rozszerzenie infrastruktury rekreacyjno-zabawowej oraz rekreacyjno-sportowej poprzez zakup i montaż elementów rekreacyjno-zabawowych, ogrodzenie istniejącej siłowni zewnętrznej oraz położenie nawierzchni bezpiecznej przy LKS Ciężkowianka”
  2. Małgorzata Kocot, Joanna Siemek-Dzięburska, Mirosław Pieczara, Piotr Żabicki, Anna Hassa „Dostawa, montaż nawierzchni i sprzętu sportowego siłowni plenerowej z elementami placu zabaw na potrzeby zajęć wychowania fizycznego i mieszkańców Ciężkowic przy Szkole Podstawowej Nr 18″

OBSZAR NR 6 – DĄBROWA NARODOWA

  1. Dorota Guja, Wiktoria Hendel, Krzysztof Lehnort, Marek Szuler „Mini ogród doświadczeń przy ul. Długoszyńskiej”
  2. Anetta Musiał-Paździora, Katarzyna Cichoń, Mariusz Kowalski, Nikodem Motyka „Boiska wielofunkcyjne w Szkole Podstawowej Nr 8 – siłownia zewnętrzna i plac do street workout’u”

OBSZAR NR 7 – DŁUGOSZYN

  1. Grzegorz Piętak, Anna Saran, Jerzy Nieużyła „Remont istniejącego boiska sportowego z dobudową urządzeń na placu zabaw w parku przy ul. Józefa Jaszuńskiego”

OBSZAR NR 8 – DOBRA, PIECZYSKA

  1. Agnieszka Słaboń-Kempka „Budowa nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw wraz z ogrodzeniem w dzielnicy Dobra”
  2. Krystyna Tukaj, Elżbieta Kluczowska „Budowa siłowni zewnętrznej dla mieszkańców dzielnicy Dobra ze szczególnym uwzględnieniem seniorów”

OBSZAR NR 9 – GIGANT, LEOPOLD

  1. Janusz Bryła „Pełnowymiarowe boisko do piłki siatkowej jako brakujący element w kompleksie „sportowo rekreacyjnym Gigant”. Łamane schody z rynnami naprowadzającymi wózki z dziećmi”

OBSZAR NR 10 – GÓRA PIASKU

  1. Anna Bagińska, Nikodem Motyka „Montaż dwóch tablic informacji pasażerskiej na przystanku komunikacji miejskiej – Góra Piasku (w obu kierunkach)”
  2. Agnieszka Kuśnierczyk „Ogrody tematyczne przy Szkole Podstawowej Nr 9″ – utworzenie ogródków pokazowych na terenie szkoły

OBSZAR NR 11 – JELEŃ

  1. Renata Chmielewska „Park fitness w Jeleniu” przy ul. Celników
  2. Grzegorz Prusko, Katarzyna Migacz, Monika Piskorz, Marlena Latko, Magdalena Klimczak „Tęczowy Raj – miejscem aktywnego wypoczynku i zabawy wszystkich dzieci” przy Przedszkolu Miejskim Nr 19
  3. Izabela Radko, Janusz Papuga, Andrzej Żurawik „Renowacja kapliczki w Jeleniu” przy ul. Zwycięstwa

OBSZAR NR 12 – ŁUBOWIEC

  1. Marzena Czarny „Zielony Łubowiec – park osiedlowy prz ul. Zubrzyckiego”

OBSZAR NR 13 – NIEDZIELISKA

  1. Mirosław Michalik, Jan Michalik „Zestaw drabinek i drążków do ćwiczeń na świeżym powietrzu, uzupełniający wyposażenie „Placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej „pod chmurką” w okolicy Szkoły Podstawowej Nr 3″
  2. Stanisława Wirska „Rozbudowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Jaworznie”

OBSZAR NR 14 – OSIEDLE STAŁE, REJON ELEKTROWNI

  1. Dawid Bąba, Anna Śliwińska-Kustrzycka „Przebudowa parkingu przy ul. Langego przy wjeździe na teren Rodzinnego Ogrodu Działkowego z wyznaczeniem miejsc postojowych”
  2. Dawid Bąba, Anna Śliwińska-Kustrzycka „Bezpieczny Ogród Działkowy – Oświetlenie ciągu głównego Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Tysiąclecia Państwa Polskiego”
  3. Michał Goryczka, Nikodem Motyka, Bernard Goryczka „Rozbudowa parkingu przy ul. Klonowej”
  4. Mieczysław Raczek, Czesława Kozłowska „Budowa nawierzchni chodnikowej wzdłuż ulicy Starowiejskiej na Osiedlu Stałym”.
  5. Barbara Ziętek, Tomasz Nowak, Donata Dzimińska-Bizub „Magiczny ogród botaniczny przy Szkole Podstawowej Nr 17”

OBSZAR NR 15 – PAŃSKA GÓRA, SKAŁKA

  1. Sebastian Pycia „Budowa boiska sportowego na Osiedlu Skałka – za blokami przy ul. Insurekcji Kościuszkowskiej”
  2. Waldemar Sarlej, Przemysław Czech „Plac zabaw, rekreacji i wypoczynku (dla dzieci, młodzieży i seniorów) na Osiedlu Pańska Góra”

OBSZAR NR 16 – PECHNIK, PODWALE, WARPIE

Brak wniosków w obszarze.

OBSZAR NR 17 – PODŁĘŻE

  1. Jolanta Bożek „Leopold – budowa placu zabaw z elementami siłowni przy ul. Grunwaldzkiej 221″
  2. Stanisława Oczkowska, Jadwiga Grzybek „Rozszerzenie infrasktruktury rekreacyjnej poprzez rozbudowę strefy wypoczynku za targowiskiem „Manhatan” w dzielnicy Podłęże”
  3. Tomasz Piątek „Zajęcia gimnastyczne o charakterze profilaktyczno – edukacyjnym dla mieszkańców Podłęża prowadzone przez fizjoterapeutę w Hali MCKiS oraz na świeżym powietrzu”
  4. Antoni Pietrewicz „Centrum formy i kondycji w dzielnicy Podłęże – budowa siłowni plenerowej wraz z zabudową stołu do tenisa stołowego przy Al. Piłsudskiego (w sąsiedztwie bloków 58,62,64,70)”
  5. Anna Siedlarz-Zawada, Renata Gacek, Ewa Szóstak „Plac sprawnościowo-rekreacyjny dla dzieci przy Przedszkolu Miejskim Nr 27″

OBSZAR NR 18 – PSZCZELNIK

  1. Anna Miś, Anna Monsior, Franciszek Nadziejko, Dariusz Bilski „Budowa bieżni lekkoatletycznej przy Szkole Podstawowej Nr 15″

OBSZAR NR 19 – SZCZAKOWA

  1. Oskar Orawski, Krystyna Wanat, Julia Orawska, Agnieszka Orawska, Patrycja Wanat „Centrum aktywności rodzinnej w okolicach przedszkola i Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Szczakowej”
  2. Anna Tarabuła, Nikodem Motyka, Stanisław Mikosz „Odpoczynek przy basenie. Budowa alejek parkowych z elementami małej architektury oraz urządzeniami rekreacyjnymi w rejonie ul. Kolejarzy”
  3. Stanisław Zdebski, Bogusław Lech, Janusz Bożek „Budowa ogólnodostępnej wiaty grillowej na terenie OWR Sosina”

OBSZAR NR 20 – ŚRÓDMIEŚCIE

  1. Konrad Fudała, Tadeusz Fudała „Aleja gwiazd sportu na ul. Mickiewicza”
  2. Paweł Nowak, Nikodem Motyka „Festiwal sportów miejskich na Plantach”
  3. Maciej Stanek, Dawid Domagalski „Strefa aktywności ruchowej – siłownia zewnętrzna przy ul. Szymanowskiego”

Materiał pochodzi ze strony www.um.jaworzno.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.