Festiwal bramek w Ciężkowicach

Udostępnij na:

digPrawdziwy festiwal bramkowy zobaczyli kibice, którzy mimo niesprzyjającej aury zjawili się na ciężkowickim stadionie. W zaprezentowaniu dobrej piłki nie przeszkodziła obydwu drużynom – zajmującym przed tym spotkaniem trzecie i czwarte miejsce w tabeli chrzanowskiej klasy „A” – nawet zimna, deszczowa pogoda jaka panowała w minioną sobotę.

facebook buttonSpotkanie z mocnego „C” rozpoczęli goście z Kamienia, którzy już w 4 minucie za sprawą Tomasza Panka objęli prowadzenie. Podrażniona takim obrotem sprawy „Ciężkowianka” przejęła inicjatywę. W 12 minucie strzegący bramki „Startu” Tomasz Dzierwa odbił przed siebie mocny strzał Mateusza Radomskiego, co skrzętnie wykorzystał Bartek Molenda głową doprowadzając do wyrównania. 20 minut później 30 metrowe prostopadłe podanie za plecy obrońców Damiana Radomskiego ponownie wykorzystał precyzyjnym uderzeniem Molenda. Podwyższyć rezultat mogli szalejący na skrzydle Rzeszutko oraz Molenda. Niestety stare piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą potwierdziło się kolejny raz. Najpierw po stałym fragmencie gry „szczupakiem” wyrównał Czechowski, zaś w 74 minucie gości na prowadzenie wyprowadził drugi z braci Panków-  Tomasz. Dziesięć minut później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do wyrównania doprowadził głową świeżo wprowadzony na plac gry Jakub Dziurowicz. W końcówce uderzenie również nomen omen głową Radka Ganobisa wylądowało na spojeniu słupka i poprzeczki bramki przyjezdnych.

Sam mecz jak przystało na hitowe spotkanie chrzanowskiej „A” klasy  mógł się podobać publiczności. Pozostał jednak niedosyt, gdyż szczęście było blisko. Remis obydwu rywali wykorzystała „Błyskawica” Myslachowice, która po wygranej 2-0 w Lgocie wskoczyła na trzecie miejsce na podium. „Ciężkowianka” plasująca się w tabeli po 11 kolejkach w najbliższą niedzielę 5 listopada rozegra wyjazdowe spotkanie z UKS Dulowa na boisku w Myślachowicach (gdyż stadion w Dulowej po ekscesach mających miejsce w pierwszej kolejce został decyzją Wydziału Dyscypliny Podokręgu Chrzanów zawieszony). Początek spotkania o godzinie 13.30. Zapowiadają się spore emocje. Dodatkowego smaczku spotkaniu dodaje fakt, iż w obydwu drużynach wystąpią najlepsi strzelcy rozgrywek chrzanowskiej klasy „A” Michał Cząstka (Dulowa) oraz Mariusz Biel („Ciężkowianka”).

LKS „Ciężkowianka” Jaworzno – „Start” Kamień 3-3 (2-1)
0-1 P. Panek 4’
1-1 B.Molenda 12’
2-1 B.Molenda 32’
2-2 Czechowski 62’ (głową)
2-3 T.Panek 74’
3-3 Dziurowicz 84’ ( głową)

Ciężkowianka: M. Ciołczyk –  Barański (M. Ślusarczyk), Bulga, Jochymek, Radomski (Świerczyński) – Rzeszutko (Dziurowicz),  Biel, Woronowicz, M. Radomski – Molenda (Ganobis), Nowak (Pieczka)