Remis z liderem

Udostępnij na:

ciezkowianka herbNiedzielaA� byA�a udanym dniem dla ciA�A?kowickich druA?yn, ktA?re rozgrywaA�y spotkania wyjazdowe. Najpierw trampkarze pokonali w BolA�cinie miejscowego a�zPromykaa�? 6-1 (bramki MichaA� Kucharski-5 oraz Maciej CieA�la-1). Juniorzy starsi zwyciA�A?yli na wyjeA?dzie w podoA�wiecimskiej WA�osienicy z a�zSygnaA�ema�? 4-1 (bramki Szymon PstraA�, Patryk PaA?dziora, Marek Taraur i Damian NicpoA�.

Do poziomu swoich mA�odszych kolegA?w dostroili siA� seniorzy, ktA?rzy mieli jednak zadanie o niebo trudniejsze, gdyA? zmierzyli siA� w Babicach z liderem chrzanowskiej A klasy miejscowA� a�zArkA�a�? z ktA?rA� w ostatnich 4 latach tylko raz zremisowali 2-2 na wA�asnym boisku w sezonie 2015/16. W dodatku w niedzielA� z rA?A?nych wzglA�dA?w trener Wojciech Tomasiewicz nie mA?gA� skorzystaA� nie tylko ze swojego najlepszego strzelca Mariusza Biela, ale rA?wnieA? z Mateusza Bulgi, Damiana Telegi, Artura Olejka, Mateusza Aslusarczyka, Kamila Strzelca , Marka Taraura i Jakuba Dziurowicza. W kadrze meczowej znalazA� siA� za to pozyskany z mieleckiej a�zStalia�? Szymon Matusik. Tak wiA�c niedzielne spotkanie w Babicach byA�o dla a�zciA�A?kowickiego walcaa�? prawdziwym testem. Tym bardziej, iA? miejscowi co najmniej od szeA�ciu lat majA� aspiracje awansu do klasy okrA�gowej, a jak pamiA�tamy rywalizacjA� z a�zVictoriA�a�? 1918 Jaworzno przegrali dopiero w przedostatniej kolejce poprzedniego sezonu wygrywajA�c jesieniA� na stadionie miejskim przy Krakowskiej 3-2. Z kolei z a�zCiA�A?kowiankA� wygrali dwukrotnie 4-0 na wA�asnym boisku oraz 3-0 w CiA�A?kowicach (chociaA? w tym ostatnim spotkaniu mimo wysokiej wygranej ekipy z Babic rA?wnie dobrze mA?gA� paA�A� rezultat remisowy). facebook button

Jaworznianie podeszli do niedzielnego meczuA� z respektem dla przeciwnika, jednak nie byA�a to a�zobrona CzA�stochowya�?, a neutralizowanie poczynaA� goA�ci w A�rodku pola. PierwszA� groA?nA� sytuacjA� stworzyli miejscowi w 15 minucie, gdy znajdujA�cy siA� w dogodnej sytuacji KoA�cielniak minimalnie chybiA�. Jednak z minuty na minutA� rozgrywali siA� operujA�cy w A�rodku pola Bieda oraz Jaromin. Ten ostatni w 23 minucie precyzyjnie podaA� piA�kA� za plecy ciA�A?kowickiej defensywy z czego skorzystaA� Krzysztof KoA�cielniak, ktA?ry w sytuacji a�zsam na sama�? nie daA� szans Kotyzie pakujA�c precyzyjnym uderzeniem piA�kA� pod poprzeczkA�. Nie majA�c nic do stracenia a�zCiA�A?kowiankaa�? ruszyA�a do odrabiania strat. Niestety strzaA�y ChrzA�A�cika, CioA�czyka czy AswierczyA�skiego mijaA�y A�wiatA�o bramki bA�dA? byA�y blokowane przez ambitnie grajA�cych defensorA?w gospodarzy. Z kolei prostopadA�e zagrania Tomasza Biedy stwarzaA�y olbrzymie zagroA?enie pod ciA�A?kowickA� bramkA�. Na szczA�A�cieA� Daniel Kotyza kolejny raz udowodniA�, iA? swA?j fach zna doskonale broniA�c kilkukrotnie w ekstremalnych warunkach. W 36 minucie w starciu z rywalem kontuzji doznaA� Tomasz CioA�czyk. Jednak wrodzona ambicja sprawiA�a, iA? popularny a�zSzabesa�? wytrwaA� do koA�ca pierwszej poA�owy, ktA?ra zakoA�czyA�a siA� jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Po przerwie zawodnicy a�zCiA�A?kowiankia�? zneutralizowali poczynania Biedy, ktA?ry do czasu nie stanowiA� w tej odsA�onie juA? tak powaA?nego zagroA?enia.A� Podopieczni Wojciecha TomasiewiczaA� zaczA�li graA�A� wysokim pressingiem, co zaczA�A�o przynosiA� efekty. W 60 minucie w wymarzonej sytuacji znalazA� siA� Rzeszutko, ale minimalnie chybiA�. Kolejne minuty przynosiA�y kolejne akcje, a duA?o oA?ywienia wniA?sA� wprowadzony po przerwie Szymon Nowak. NapA?r a�zCiA�A?kowiankia�? rA?sA�, zaA� a�?Arkaa�? prA?bowaA�a groA?nych kontratakA?w, po ktA?rych wspaniale interweniowaA� Kotyza, broniA�c miA�dzy innymi w 75 minucie fantastyczne uderzenie KoA�cielniaka. Kiedy wydawaA� siA�, A?e wynik siA� nie zmieni i gospodarze dowiozA� do koA�ca meczu jednobramkowe prowadzenie Marcin Rzeszutko po indywidualnym rajdzie doprowadziA� do wyrA?wnania wA� 87 minucie. RadoA�A� zawodnikA?w z CiA�A?kowic nie trwaA�a jednak dA�ugo, gdyA?A� juA? 2 minuty pA?A?niej niewidoczny w drugiej poA�owie TomaszA� Bieda po miniA�ciu trzech zawodnikA?w goA�ci uderzeniem z pola karnego wyprowadziA�A� ponownie a�zArkA�a�? na prowadzenie. Zawodnicy z Jaworzna nie poddawali siA� jednak i zaatakowali w doliczonym czasie gry jeszcze mocniej. W 93 minucie meczu rzut wolny z Szymona Pieczki cudem wybroniA� Proksa, a odbitA� piA�kA� na rzut roA?ny wyekspediowaA�A� obroA�ca gospodarzy. Emocje siA�gnA�A�y zenitu. CaA�a druA?yna a�zCiA�A?kowiankia�? poza bramkarzem znalazA�a siA� na polu karnym miejscowych. DoA�rodkowanie MarcinaA� Rzeszutki do BaraA�skiego – ktA?ry zgraA� gA�owA� piA�kA� na trzeci metr – wykorzystaA�A� Szymon PieczkaA� rA?wnieA? gA�owA� wyrA?wnujA�c stan meczu na 2:2. Po tym golu sA�dzia zakoA�czyA� ten emocjonujA�cy mecz. Wywalczony w takich okolicznoA�ciach punkt to na pewno sukces mA�odego ciA�A?kowickiego zespoA�u, chociaA? strata dwA?ch punktA?w sprawiA�a, A?e obydwa zespoA�y spadA�y w tabeli na ex aequo 4-5 miejsce w tabeli chrzanowskiej a�zAa�? klasy.

W najbliA?szA� sobotA� 9 wrzeA�nia a�zCiA�A?kowiankaa�? podejmuje na wA�asnym stadionie w CiA�A?kowicach szA?stA� w tabeli a�zWisA�A�a�? Jankowice, w ktA?rej do niedawna wystA�powaA�a caA�kiem spora kolonia jaworznickich piA�karzy wywodzA�cych siA� z ligi Salos-u. PoczA�tek o godzinie 17.00. ZapowiadajA� siA� spore emocje. Do skA�adu a�zciA�A?kowickiego walcaa�? powinni powrA?ciA� nieobecni w niedzielA� Biel, Bulga, Telega, Olejek i Starzec. UdziaA� w rozgrywkach ligowych oraz zajA�ciach druA?yn mA�odzieA?owych sA� dofinansowane z budA?etu Gminy Jaworzno w ramach realizowanych zadaA� publicznych a�zAsladami BA�aszczykowskiegoa�?, z zakresu profilaktyki i przeciwdziaA�ania alkoholizmowi a�zProfilaktyczna Alternatywaa�? oraz z Programu a�zKluba�? Ministerstwa Sportu i Turystyki.

PKS a�zArkaa�? Babice – LKS a�zCiA�A?kowiankaa�? Jaworzno 2-2 (1-0)
1-0 KoA�cielniak 23a��
1-1 Rzeszutko 87a��
2-1 Bieda 89a��
2-2 Pieczka 90a��+4 (gA�owA�)

CiA�A?kowianka: Kotyza – Radomski D., BaraA�ski, Jochymek, Radomski M. (65′ Matusik) -
Rzeszutko, Woronowicz, Pieczka, ChrzA�A�cik – CioA�czyk T. (46′ Nowak), AswierczyA�ski (75′ FitaA�)