Otwarcie sali gimnastycznej przy SP 19

Udostępnij na:

otwarcie sali gimnastycznejNiezwykle hucznie rozpoczął się rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 19 w Jaworznie. Wydarzenie bowiem zbiegło się z otwarciem nowoczesnej i nowo wybudowanej sali gimnastycznej. W uroczystościach i wspólnej zabawie udział wzięli uczniowie, grono pedagogiczne oraz przedstawiciele instytucji miejskich i władz Jaworzna m.in. Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz z zastępcami – Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem.

Nie można jednak powiedzieć, że to uczniowie byli jedynymi bohaterami pierwszego dnia szkoły. Od 1 września nowym dyrektorem placówki została Kinga Jędrzejek. U progu nowego roku ze szkołą pożegnała się Liliana Sowisło, dotychczasowa dyrektor SP nr 19, która przeszła na emeryturę.

facebook button

otwarcie sali gimnastycznej 2

Nowa sala gimnastyczna

Dobiegły końca prace wykończeniowe nowego budynku sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 19 i boiska wielofunkcyjnego w Jeziorkach. Na ten cel gmina przeznaczyła w ubiegłym roku ponad 2,8 mln zł. Kolejne 700 tysięcy pochodziło ze środków pozyskanych od Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dzięki temu od nowego roku szkolnego uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnego budynku dobudowanego do szkoły podstawowej.Obiekt posiada nowe przyłącza, a na jego terenie powstało 9 miejsc postojowych, w tym dla osób niepełnosprawnych. Zamontowano również nowoczesny system ogrzewania i przygotowania ciepłej wody poprzez pionowe pompy ciepła.

Sala gimnastyczna, łącznik i zaplecze szatniowo-sanitarne to jednokondygnacyjny budynek o zróżnicowanych wysokościach. Obiekt został dobudowany do budynku Szkoły Podstawowej i funkcjonalnie z nią połączony. Sala gimnastyczna zapewnia 60 miejsc siedzących oraz jest wyposażona w niezbędne urządzenia sportowe. W łączniku szkoły powstał natomiast nowy węzeł jadalniany z możliwością przygotowywania posiłków na miejscu.

Finalnym etapem prac będzie wykonanie początkowej fazy termomodernizacji istniejącego budynku szkoły z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, co pozwoli na możliwość uzyskania zewnętrznych środków.

otwarcie sali gimnastycznej 3

Materiał pochodzi ze strony www.um.jaworzno.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.