Mania i Frania – spotkanie autorskie z Urszulą Kępką

Udostępnij na:

„Mania i Frania” to tytuł pierwszej autorskiej publikacji jaworznianki – Urszuli Kępki, który już wkrótce ukaże się na polskim rynku wydawniczym. Prezentacja wspomnianego zbioru wierszy, adresowanych do najmłodszych czytelników, odbędzie się w Bibliotece Głównej, 13 września o godz. 10.00.

facebook buttonSerdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które zainauguruje również nowy sezon, prowadzonego przez poetkę, cyklu pt. „Wierszyki na drugie śniadanie”. Charakterystyczna dla Pani Urszuli swoboda posługiwania się piórem, pogodne usposobienie i pasja, z jaką prezentuje swoje utwory sprawiają, że jej twórczość od lat jest entuzjastycznie przyjmowana przez wszystkich odbiorców.

Urszula Kępka – na co dzień pracuje jako nauczycielka w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Jaworznie, w wolnych chwilach pisze wiersze dla dzieci i dorosłych.

kepka ksiazka wierszyk

Od 2011 roku współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaworznie, prowadząc swój autorski cykl spotkań z najmłodszymi, pierwotnie nazwany „Zabawa w słowa”, a od 2015 roku zatytułowany „Wierszyki na drugie śniadanie”. Swoje utwory publikowała w fachowym periodyku pn. „Bliżej Przedszkola: wychowanie i edukacja”, a także „Dzienniku Zachodnim”. Jej wiersze możemy odnaleźć w almanachach Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie. W 2014 roku, za swoje zaangażowanie na rzecz krzewienia literatury i rozwoju czytelnictwa została uhonorowana statuetką „Przyjaciel Biblioteki”.

Autor: MBP Jaworzno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.