Kronika policyjna

Udostępnij na:

kronika policyjnaZapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

21 sierpnia – poniedziałek

30-letni mieszkaniec Opola, pracownik jednej z firm wykonującej prace na terenie budowy przy ulicy Dąbrowszczaków, zgłosił iż nieznany sprawca włamał się do skrzynek narzędziowych i skradł  szlifierki marki Bosch. Straty zostały oszacowane na 11 tys. złotych. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

22 sierpnia – wtorek

W godzinach rannych jaworznicka policja została powiadomiona o oszustwie. 41-letni mieszkaniec Jaworzna za pośrednictwem portalu internetowego „OLX.pl” zakupił napinacz do łańcucha. Pokrzywdzony wpłacił na konto Michała K. 99 zł, jednak towaru nie otrzymał. Czynności sprawdzające prowadzi wydział kryminalny.

23 sierpnia – środa

Do komendy policji zgłosił się 47-letni jaworznianin i poinformował dyżurnego, iż nieznany sprawca w budynku firmy przy ulicy Olszewskiego dokonał rozbicia trzech szyb w oknach aluminiowych. Straty w tym przypadku zostały określone na 6 tys. złotych.

facebook button24 sierpnia – czwartek

W godzinach rannych w rejonie ulicy Gagarina doszło do tragicznego zdarzenia. Z nieznanych jeszcze przyczyn 65-letni kierowca roweru przewrócił się na ziemię a następnie zmarł. Obecny na miejscu prokurator wykluczył udział osób trzecich. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badania sekcyjnego.

25 sierpnia – piątek

W środku nocy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 19 i 24 lata, którzy w rejonie przystanku PKM przy ulicy Grunwaldzkiej pobili 27-letniego jaworznianina. Pokrzywdzony doznał obrażeń twarzy. Sprawcy zostali przewiezieni do komendy policji. Sprawę wyjaśnia wydział kryminalny.

Popołudniu kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca Jaworzna, który skradł portfel z pieniędzmi (1,5 tys zł). Policjanci ustalili, że sprawca skradł pokrzywdzonemu także telefon komórkowy. Telefon został przez 32-latka zwrócony. Trwa postępowanie w tej sprawie.

26 sierpnia – sobota

Kwadrans po 2.00 na ulicy Jaworznickiej drogówka zatrzymała do rutynowej kontroli kierowcę samochodu skoda. W czasie rozmowy z 30-letnim kierowcą mundurowi wyczuli alkohol. Badanie trzeźwości potwierdziło podejrzenia policjantów, wskazując 0,29 promila alkoholu.

27 sierpnia – niedziela

W nocy na ulicy Grunwaldzkiej policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 34-letniego kierowcę skutera. W czasie kontroli okazało się, iż mężczyzna jest pijany. Badanie alkomatem wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie.

28 sierpnia – poniedziałek

Jedna z mieszkanek Jaworzna poinformowała policję, iż została oszukana za pośrednictwem portalu internetowego „OLX.pl”. Kobieta na wskazane przez sprzedawcę konto wpłaciła 360 zł na poczet zakupu karty graficznej. Jednak zakupionego przedmiotu nie otrzymała oraz zwrotu pieniędzy. Podobnie było w przypadku 25-letniego mężczyzny. Jaworznianin wpłacił 1900 złotych na poczet zakupu samochodu mitsubishi. I tutaj również kontakt ze sprzedawcą się urwał. W tych sprawach trwają czynności sprawdzające.

Wieczorem do komendy policji zgłosił się 25-letni mężczyzna, który powiadomił dyżurnego o kradzież jego portfela z dokumentami oraz pieniędzmi. Nieznany sprawca na terenie zakładu pracy z otwartej szafki ubraniowej skradł portfel. Suma strat w tym przypadku została oszacowana na 450 złotych.

29 sierpnia – wtorek

Policyjni wywiadowcy na ulicy Grunwaldzkiej podjęli czynności służbowe w stosunku do 57-letniego mieszkańca Jaworzna. W trakcie legitymowania okazało się,  iż jaworznianin jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jaworznie. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Zakładu Karnego w Wojkowicach.

Kwadrans po godzinie 21 w dzielnicy Jeleń policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli motorowerzystę.  W trakcie rozmowy z 22-letnim kierowcą jednośladu policjanci wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało jaworznianinowi 0,37 promila alkoholu w organizmie. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

30 sierpnia – środa

56-letnia mieszkanka Jaworzna zgłosiła, że jej zięć od kilku lat znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. W tej sprawie sporządzona została Niebieska Karta.

31 sierpnia – czwartek

W godzinach popołudniowych w trakcie interwencji domowej w jednym z mieszkań przy ul. Północnej, policjanci zatrzymali 45-letniego jaworznianina, który groził pozbawieniem życia swojej żonie. Mundurowi ustalili także, iż sprawca interwencji od dłuższego czasu znęca się nad swoją żoną. Pijany sprawca trafił do izby wytrzeźwień.

2 września – sobota

43-letnia kobieta zgłosiła, że nieznany sprawca włamał się do niezamieszkałego domu przy ulicy 1 Maja i ze środka skradł 6 grzejników aluminiowych oraz część wyposażenia. Straty zostały oszacowane na 2000 złotych. Sprawą zajmuje się wydział kryminalny.

37-letnia mieszkanka Jaworzna zgłosiła, iż nieznany sprawca z klatki schodowej bloku przy ulicy Gagarina skradł rower górski marki Kross Level B4 wartości 2600 złotych. Czynności prowadzi KMP w Jaworznie.

 

Autor: KMP Jaworzno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.