Kolejne prace na Sosinie

Udostępnij na:

sosina-wrzesień rewitalizacjaRozpoczęły się kolejne prace, związane z rewitalizacją infrastruktury drogowej i parkingowej nad Zalewem Sosina. Kilka miesięcy temu rozstrzygnięty został przetarg na  zadanie pn. „Rekultywacja i rozbudowa infrastruktury turystycznej akwenu Sosina – zagospodarowanie terenu przestrzeni publicznej wokół akwenu Sosina w zakresie dróg i parkingów – etap I od wjazdu na teren Ośrodka z ul. Bukowskiej do wyjazdu z obszaru parkingów na łącznej powierzchni – 5000 m2”.

facebook buttonTak jak MZDiM zapowiadał już wiosną, po wykonaniu części prac, obecny zakres zaplanowany został do realizacji właśnie po wakacjach, z myślą o tym, by latem nie utrudniać Mieszkańcom pobytu nad zalewem. Tym bardziej, że roboty budowlane wiążą się z ruchem ciężkich samochodów, a także ograniczeniem dostępności wjazdu od strony ul. Bukowskiej.

Zakres prac obejmuje wykonanie nowych nawierzchni jezdni i parkingów w obrębie ośrodka Wodnik.

Koszt zadania to ok. 900 tys zł. Termin zakończenia prac to 10 listopada 2017 r.

Już we wcześniejszych miesiącach MZDiM wykonał część prac w tamtym miejscu – asfaltowy, ponad 400 metrowy ciąg asfaltowy dla rolkarzy i rowerzystów. Oprócz tego wykonana została nawierzchnia jezdni na przedłużeniu ul. Dembowskiego – wjazd nad zalew od strony Pieczysk.

Autor: MZDiM Jaworzno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.