Brązowy medal Mariusza Drabińskiego

Udostępnij na:

W dniu 3 września w Malborku odbył się Castle Triathlon Malbork, który miał rangę Mistrzostw Polski. Zawodnicy mieli do wyboru dystans pełnego Iron Mana, ½ IM, ¼ IM lub 1/8 IM. Pełny Iron Man to 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz bieg na dystansie maratonu (42 km 195m). Mariusz Drabiński w ubiegłym roku w Bydgoszczy wywalczył złoty medal na dystansie pełnego Iron Mana uzyskując czas 10 godzin 15 minut i 56 sekund. W tym roku zdecydował się na ½ IM co wymagało przepłynięcia dystansu 1,9 km, przejechania rowerem 90 km oraz przebiegnięcia dystansu półmaratonu czyli 21,1 km.

facebook buttonCzasy Mariusza na poszczególnych dystansach:

  • pływanie 32 minuty
  • rower 2 godziny 24 minuty 2 sekundy
  • bieg 1 godzina 40 minut 2 sekundy

Łączny czas wraz z przebieraniem pomiędzy dyscyplinami – 4 godziny, 43 minuty i 2 sekundy co pozwoliło zająć 3 miejsce i uzyskać tytuł brązowego medalisty Mistrzostw Polski w kategorii 25-29 lat.

2017-triathlon-1 drabinski

Triathlon to trudna dyscyplina sportu wymagająca wielomiesięcznych, intensywnych, praktycznie codziennych treningów. Startując na długich dystansach zawodnik musi stosować specjalny plan treningowy, nie bez znaczenia jest też odpowiednie żywienie oraz zaopatrzenie się w dobry sprzęt jak pianka do pływania, dobrej klasy rower czy sprzęt do biegania.

Gratulujemy Mariuszowi, życzymy kolejnych sukcesów i realizacji sportowych zamierzeń.

Autor: MCKiS Jaworzno

Lista komentarzy:

  1. Alice
    12 września 2017 at 11:43

    Gratulacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.