Potrącenie na pasach

Udostępnij na:

Gwiazda_policjaJaworzniccy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w godzinach rannych na ulicy Gagarina. Jak dotychczas ustalono, przechodząca przez ulicę po przejściu 82-letnia mieszkanka miasta, została potrącona przez nadjeżdżające seicento. Poszkodowana z obrażeniami trafiła do szpitala. 29-letniej kobiecie kierującej fiatem zatrzymano prawo jazdy. Policjanci przypominają o ostrożności i zdrowym rozsądku.

facebook buttonTuż przed godziną 8.00 na ulicy Gagarina 29-letnia kierująca fiatem seicento nie ustąpiła pierwszeństwa osobie przechodzącej przez przejście dla pieszych, w wyniku czego doszło do jej potrącenia. 82 – letnia kobieta poszkodowana w tym zdarzeniu z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Jaworznie.

Policjanci ustalili, iż zarówno kierująca jak i piesza były trzeźwe. Mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu kobiecie kierującej autem prawo jazdy. Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz w prowadzonym przez policjantów postępowaniu.

Przypominamy:

Piesi, rowerzyści i motorowerzyści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Najczęstszymi przyczynami potrąceń są przede wszystkim lekceważenia przepisów ruchu drogowego, zarówno przez kierujących jak i samych pieszych. Ze statystyk policyjnych wynika, że najczęstszym powodem tych zdarzeń jest niedostosowanie prędkości przez kierujących do panujących warunków na drodze, nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu oraz wtargnięcia przez pieszych na jezdnię.

Każdy kierowca powinien pamiętać, że w miejscu przejścia dla pieszych obowiązuje zasada zachowania szczególnej ostrożności i bezwzględnego zmniejszenia prędkości. Pieszy natomiast za każdym razem, gdy chce przejść na druga stronę ulicy, powinien upewnić się, że kierowca widzi go i w razie konieczności zdąży wyhamować. Jeżeli nie ma takiej pewności, powinien nie wchodzić na pasy.

 

Autor: KMP Jaworzno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.