Kronika policyjna

Udostępnij na:

kronika policyjnaZapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

24 lipca – poniedziałek

Do komendy policji zgłosił się 34-letni jaworznianin i poinformował dyżurnego o kradzieży. Z ustaleń w tej sprawie wynika, iż nieznany sprawca z otwartego samochodu bmw skradł laptop Lenovo wartości 1,6 tys. złotych. Pojazd zaparkowany był na terenie parkingu należącego do jednego ze sklepów na terenie Jaworzna.

25 lipca – wtorek

Wieczorem jaworznicka policja została powiadomiona o oszustwie na osobach starszych. Do jednego z mieszkań na terenie Osiedla Stałego weszła młoda osoba, która podała się za znajomą rodziny. Domownicy nic nie podejrzewając przekazali jej „na moment” 4 tys. złotych, po czym kobieta uciekła z mieszkania. Policjanci teraz poszukują złodziejki.

facebook button26 lipca – środa

30-letni mieszkaniec Jaworzna zgłosił, że w nocy nieznany sprawca włamał się do zaparkowanego przy ulicy Solskiego samochodu volkswagen. Sprawca wybił szybę w drzwiach pojazdu i skradł  wzmacniacz basowy. Straty w tym przypadku zostały oszacowane na 550 złotych.

31-letni mieszkaniec ulicy Solskiego powiadomił dyżurnego policji, iż nieznany sprawca skradł pozostawiony na klatce schodowej rower marki Kross X9. Zgłaszający straty określił na 1,5 tys. złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Popołudniu na ulicy Sobieskiego policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Jaworzna, który po pijanemu kierował skuterem. Przeprowadzone badanie alkomatem wskazało motorowerzyście ponad 2 promile alkoholu.

27 lipca – czwartek

W nocy na ulicy Grunwaldzkiej kryminalni zatrzymali 30-letniego jaworznianina, który pomimo prawomocnej decyzji Prezydenta Miasta Jaworzna dotyczącej cofnięcia uprawnień, kierował samochodem volkswagen. Dwa dni później tj. 29 lipca po północy na ulicy Tysiąclecia, 30-latek ponownie usiadł za kierownicą samochodu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zachowanie 30-latka jest przestępstwem. Art. 180 a kodeksu karnego mówi o tym że: „kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu  o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

29 lipca – sobota

W godzinach wieczornych w trakcie interwencji domowej policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który groził pozbawieniem życia swojej 65-letniej matce. Pijany i agresywny mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień.

30 lipca – niedziela

Policjanci Pogotowia 997 zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 34 lata, którzy dokonali rozboju na 20-letnim mieszkańcu Jaworzna. Sprawcy doprowadzili do stanu bezbronności 20-latka  i skradli mu 300 złotych. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu, a pieniądze do prawowitego właściciela. Czynności w tej sprawie prowadzi wydział kryminalny.

 

Autor: KMP Jaworzno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.