Wodny plac zabaw coraz bliżej

Udostępnij na:

wizualizacja park wodny 1Już wkrótce rozpoczną się prace związane z budową wodnego placu zabaw na Plantach. Realizacją projektu zajmie się krakowska firma Gardenbud, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. Z parku wodnego będzie można korzystać już od wakacji 2018 roku.facebook buttonNa jaworznickich plantach pojawi się sześć kręgów z płynącą w wyżłobionym korycie wodną strugą. Będzie ona opływać platformę w centrum największego kręgu, gdzie umieszczony zostanie wodny plac zabaw.

wizualizacja park wodny 2

wizualizacja park wodny 3

Brzegi betonowych kręgów będą miały budowę tarasową. Na niewielkich tarasach znajdą się pokryte drewnem miejsca do siedzenia. Bardzo podobne rozwiązania pojawiły się niedawno na remontowanym nabrzeżu jeziora Paprocany w Tychach.

Sam wodny plac zabaw pokryty zostanie bezpieczną, antypoślizgową gumową wykładziną. Znajdzie się tutaj kilkanaście podświetlanych, wodnych atrakcji dla dzieci. Będą kolorowe fontanny, „wiatraczki” rozpryskujące wodę, wielobarwne agregaty do wytwarzania kurtyn wodnych itp. Inwestycja będzie kosztowała 5,9 miliona złotych.

wizualizacja park wodny 4

Materiał pochodzi ze strony www.jaworzno.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.