Udana inauguracja a�zCiA�A?kowiankia�?

Udostępnij na:

ciezkowianka herbW sezonie 2016/17 seniorzy LKS a�zCiA�A?kowiankaa�? uplasowali siA� na szA?stym miejscu chrzanowskiej A klasy. W 26 spotkaniach podopieczni trenera Wojciecha Tomasiewicza wywalczyli 40 punktA?w. Na ten dorobek zA�oA?yA�o siA� 12 zwyciA�stw, 4 remisy oraz 10 poraA?ek przy stosunku bramkowym 40-52. W A�rodA� 19 lipca seniorzy wznowili zajA�cia treningowe. DzieA� pA?A?niej odbyA�y siA� testy sprawnoA�ciowe, ktA?re przeprowadzili trenerzy Wojciech Tomasiewicz oraz Jakub DrA�g. Na podkreA�lenie zasA�uguje fakt, iA? frekwencja podczas treningA?w jest wysoka. PojawiA�o siA� wielu zawodnikA?w, ktA?rzy sA� obecnie testowani pod kA�tem nowego sezonu rozgrywkowego. RA?wnieA? ruch odbywa siA� w drugA� stronA�, gdyA? mA�odzi zawodnicy a�zCiA�A?kowianki uczestniczA� w testach w A�lA�skich i maA�opolskich klubach.

W minionA� sobotA� 29 lipca ciA�A?kowicki team rozegraA� na boisku w Wodnej pierwsze spotkanie sparingowe, ktA?re byA�o okazjA� do sprawdzenia umiejA�tnoA�ci dwudziestu zawodnikA?w. Rywal jaworznian a�zRucha�? MA�oszowa przez pierwsze 25 minut byA� rA?wnorzA�dnym przeciwnikiem. Jednak prawdziwe a�zbombya�? z 25 metrA?w, ktA?re posA�aA� w 20. i 30. minucie wracajA�cy po 4 latach z a�zZagA?rzankia�?A� ZagA?rze Szymon Pieczka – na co dzieA� szkolA�cy mA�odzieA?owe druA?yny A?akA?w i orlikA?w a�zCiA�A?kowiankia�? – sprawiA�y, iA? gospodarze stracili wiarA� w swoje umiejA�tnoA�ci, co skrzA�tnie wykorzystaA�a a�zCiA�A?kowiankaa�?. Kolejne celne trafienia Rzeszutki oraz klasyczny hattrick Biela sprawiA�y, A?e do przerwy podopieczni Wojciecha Tomasiewicza prowadzili juA? 6-0. W przerwie ciA�A?kowicki szkoleniowiec wprowadziA� na plac gry dublerA?w, ktA?rzy rA?wnieA? zaprezentowali siA� z dobrej strony. W 49. minucie podwyA?szyA� prowadzenie na 7-0 kolejnym a�zpociskiema�? z rzutu wolnego z niemal 30 metrA?w Szymon Pieczka (dla ktA?rego byA�a to trzecia bramka w tym spotkaniu, po ktA?rej trener daA� mu odpoczA�A�). W 64. minucie ambitni gospodarze za sprawA� Kamila Pstruchy zdobyli honorowA� bramkA�, ktA?ra niewA�tpliwie im siA� naleA?aA�a. W 77. minucie na listA� strzelcA?w wpisuje siA� Artur Olejek, zaA� koA�cowy rezultat na 9-1 w 89. minucie ustaliA� Damian Radomski.

Na pewno cieszy zaprezentowana w sobotA� skutecznoA�A� strzelecka zawodnikA?w a�zCiA�A?kowiankia�? (jak pamiA�tamy w minionym sezonie byA�a to a�zpiA�ta Achillesowaa�? podopiecznych Wojciecha Tomasiewicza). W chwili obecnej nie wiadomo czy zaplanowany na A�rodA� 2 sierpnia mecz sparingowy z LKS a�zZgodaa�? Byczyna dojdzie do skutku z uwagi na wykonywane w okresie letnim prace przy murawach obu klubA?w. Natomiast na pewno w przyszA�A� A�rodA� 5 sierpnia o godzinie 17.00 a�zCiA�A?kowiankaa�? rozegra w Luszowicach spotkanie I rundy Pucharu Polski z tamtejszA� a�zPoloniA�a�?.

SkA�ad a�zCiA�A?kowiankia�?: Testowany – Nowak, Bulga, Jochymek, Radomski D. – Rzeszutko, Woronowicz, Biel, Pieczka a�� Testowany, Testowany. WystA�pili rA?wnieA? BaraA�ski,Dziurowicz, Aslusarczyk Mateusz, Taraur, Olejek, Ganobis, FitaA� oraz 3 testowanych.

facebook buttonPrzez caA�y lipiec trenujA� zawodnicy druA?yn orlikA?w szkoleni przez trenera Szymona PieczkA�. W najbliA?szy weekend 4-6 sierpnia zawodnicy z rocznika 2008 wezmA� udziaA� w prestiA?owym turnieju piA�ki noA?nej w Istebnej nad ktA?rym honorowy patronat objA�A� Minister Sportu i Turystyki Witold BaA�ka. Z kolei w czwartek 17 sierpnia na boisku LKS a�?CiA�A?kowiankaa�? o godzinie 16.00 odbA�dA� siA� pierwsze zajA�cia dzieci z rocznika 2010 oraz 2011. Treningi rozpoczA�li rA?wnieA? trampkarze i mA�odzicy prowadzeni przez trenera Tomasza MajkA�, ktA?rzy uczestniczyli w 6 dniowym obozie w Cycowie koA�o A?A�cznej na LubelszczyA?nie. UdziaA� w rozgrywkach ligowych oraz zajA�ciach druA?yn mA�odzieA?owych sA� dofinansowane z budA?etu Gminy Jaworzno w ramach realizowanych zadaA� publicznych oraz z Programu a�zKluba�? Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Autor: (ipra)