Udana inauguracja „Ciężkowianki”

Udostępnij na:

ciezkowianka herbW sezonie 2016/17 seniorzy LKS „Ciężkowianka” uplasowali się na szóstym miejscu chrzanowskiej A klasy. W 26 spotkaniach podopieczni trenera Wojciecha Tomasiewicza wywalczyli 40 punktów. Na ten dorobek złożyło się 12 zwycięstw, 4 remisy oraz 10 porażek przy stosunku bramkowym 40-52. W środę 19 lipca seniorzy wznowili zajęcia treningowe. Dzień później odbyły się testy sprawnościowe, które przeprowadzili trenerzy Wojciech Tomasiewicz oraz Jakub Drąg. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż frekwencja podczas treningów jest wysoka. Pojawiło się wielu zawodników, którzy są obecnie testowani pod kątem nowego sezonu rozgrywkowego. Również ruch odbywa się w drugą stronę, gdyż młodzi zawodnicy „Ciężkowianki uczestniczą w testach w śląskich i małopolskich klubach.

W minioną sobotę 29 lipca ciężkowicki team rozegrał na boisku w Wodnej pierwsze spotkanie sparingowe, które było okazją do sprawdzenia umiejętności dwudziestu zawodników. Rywal jaworznian „Ruch” Młoszowa przez pierwsze 25 minut był równorzędnym przeciwnikiem. Jednak prawdziwe „bomby” z 25 metrów, które posłał w 20. i 30. minucie wracający po 4 latach z „Zagórzanki”  Zagórze Szymon Pieczka – na co dzień szkolący młodzieżowe drużyny żaków i orlików „Ciężkowianki” – sprawiły, iż gospodarze stracili wiarę w swoje umiejętności, co skrzętnie wykorzystała „Ciężkowianka”. Kolejne celne trafienia Rzeszutki oraz klasyczny hattrick Biela sprawiły, że do przerwy podopieczni Wojciecha Tomasiewicza prowadzili już 6-0. W przerwie ciężkowicki szkoleniowiec wprowadził na plac gry dublerów, którzy również zaprezentowali się z dobrej strony. W 49. minucie podwyższył prowadzenie na 7-0 kolejnym „pociskiem” z rzutu wolnego z niemal 30 metrów Szymon Pieczka (dla którego była to trzecia bramka w tym spotkaniu, po której trener dał mu odpocząć). W 64. minucie ambitni gospodarze za sprawą Kamila Pstruchy zdobyli honorową bramkę, która niewątpliwie im się należała. W 77. minucie na listę strzelców wpisuje się Artur Olejek, zaś końcowy rezultat na 9-1 w 89. minucie ustalił Damian Radomski.

Na pewno cieszy zaprezentowana w sobotę skuteczność strzelecka zawodników „Ciężkowianki” (jak pamiętamy w minionym sezonie była to „pięta Achillesowa” podopiecznych Wojciecha Tomasiewicza). W chwili obecnej nie wiadomo czy zaplanowany na środę 2 sierpnia mecz sparingowy z LKS „Zgoda” Byczyna dojdzie do skutku z uwagi na wykonywane w okresie letnim prace przy murawach obu klubów. Natomiast na pewno w przyszłą środę 5 sierpnia o godzinie 17.00 „Ciężkowianka” rozegra w Luszowicach spotkanie I rundy Pucharu Polski z tamtejszą „Polonią”.

Skład „Ciężkowianki”: Testowany – Nowak, Bulga, Jochymek, Radomski D. – Rzeszutko, Woronowicz, Biel, Pieczka – Testowany, Testowany. Wystąpili również Barański,Dziurowicz, Ślusarczyk Mateusz, Taraur, Olejek, Ganobis, Fitał oraz 3 testowanych.

facebook buttonPrzez cały lipiec trenują zawodnicy drużyn orlików szkoleni przez trenera Szymona Pieczkę. W najbliższy weekend 4-6 sierpnia zawodnicy z rocznika 2008 wezmą udział w prestiżowym turnieju piłki nożnej w Istebnej nad którym honorowy patronat objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Z kolei w czwartek 17 sierpnia na boisku LKS ”Ciężkowianka” o godzinie 16.00 odbędą się pierwsze zajęcia dzieci z rocznika 2010 oraz 2011. Treningi rozpoczęli również trampkarze i młodzicy prowadzeni przez trenera Tomasza Majkę, którzy uczestniczyli w 6 dniowym obozie w Cycowie koło Łęcznej na Lubelszczyżnie. Udział w rozgrywkach ligowych oraz zajęciach drużyn młodzieżowych są dofinansowane z budżetu Gminy Jaworzno w ramach realizowanych zadań publicznych oraz z Programu „Klub” Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Autor: (ipra)