Pielgrzymi z Suszca w LKS „Ciężkowianka”

Udostępnij na:

pielgrzymi suszecW niedzielę po przejściu 27 kilometrów do ciężkowickiej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy dotarła XXIII Suszecka Pielgrzymka Piesza  na Jasną Górę. Ciężkowianie z dużą życzliwością przyjmowali pielgrzymów pod swój dach. Lwią część grupy – jak co roku – ugościło stowarzyszenie LKS „Ciężkowianka” Jaworzno.

facebook buttonPielgrzymka rozpoczęła się w sobotę 1 lipca o godzinie 7.00 mszą świętą w kościele parafialnym pw.  św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Suszcu. Duchową opiekę sprawuje ksiądz Krzysztof Bednarek. Kierownikiem ekipy jest Rafał Glichowski. W tym roku pątnicy z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika zmierzają na Jasną Górę pod hasłem „Bądź dobry jak chleb”. Po całodniowym marszu na przemian w słońcu i deszczu uczestnicy pielgrzymki marzyli o umyciu i noclegu. Jednak, gdy oznaki zmęczenia odeszły sympatyczni przybysze dzielili się wrażeniami z pierwszych dwóch dni w drodze. Zaś o 21.00 na placu klubowym odbył się apel. O 7.30 w poniedziałek pielgrzymi wyruszyli do Boru Biskupiego na mszę świętą. Kolejnymi etapami pielgrzymki są Chechło, Włodowice i Źrębice, zaś w czwartek 6 lipca dotrą na Jasną Górę. W ostatnim dniu pielgrzymki, 6 lipca 2015 roku, pątnicy będą uczestniczyć we mszy świętej w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze oraz odprawią drogę krzyżową na Wałach Jasnogórskich.

Przez lata jaworznianie przyjęli pod swoje dachy wielu pielgrzymów. Także organizacja pozarządowa LKS „Ciężkowianka” w ciągu kilkunastu lat nocowała  setki pątników, w tym stanu duchownego.

Autor: JC / (ipra)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.