Młoda „Ciężkowianka” na obozie

Udostępnij na:

oboz 2017 mloda ciezkowianka (Medium)Od 30 czerwca do 5 lipca 2017 roku 20 zawodników drużyn młodzieżowych (trampkarze oraz młodziki) LKS „Ciężkowianki” Jaworzno przebywało na obozie sportowym w Cycowie zorganizowanym na obiektach Marynka oraz klubu sportowego „Błękitni” Cyców.

Pod Cycowem w trakcie bitwy warszawskiej w dniach 15-16 sierpnia zwycięską bitwę z bolszewikami stoczyła  IV Brygada Kawalerii dowodzona przez majora Cypriana Bystrama. Podczas niemal tygodniowego pobytu ciężkowicka młodzież miała do dyspozycji pełnowymiarowe boisko piłkarskie, boisko orlik oraz bieżnię sportową. facebook buttonPodczas obozu młodzi sportowcy szlifowali formę pod opieką szkoleniową trenera Tomasza Majki, któremu pomagali Andrzej Majka oraz Grzegorz Kucharski. Treningi odbywały się trzy razy dziennie. Młodzież miała okazję zobaczyć również okoliczne atrakcje, uczestniczyła we wspinaczkach po parku linowym oraz zwiedzaniu stadionu Górnika Łęczna na którym udało się nam porozmawiać z Franciszkiem Smudą i wykonać z byłym trenerem kadry narodowej pamiątkowe zdjęcie.

W trakcie obozu zawodnicy „Ciężkowianki” rozegrali cztery spotkania kontrolne, w których grupa trampkarzy dostała lekcję futbolu od rówieśników z Łęcznej  oraz zdecydowanie wygrała z Błękitnymi Cyców. Z kolei zawodnicy z drużyny młodzików przegrali po wyrównanym meczu z Górnikiem Łęczna oraz również po zaciętej walce pokonali gospodarzy  z „Błękitnych” Cyców. Wszystkie mecze były dokumentowane i analizowane na bieżąco po wieczornym posiłku. Na gościnnym obiekcie odbył się również turniej UEFA CYCÓW LEAGUE, który wygrał Jan Machejek oraz Turbokozak, gdzie okazał się najlepszy Mateusz Proksa.

Niestety czas szybko leci. 6 lipca ciężkowicki team wrócił do Jaworzna mimo, iż większość dzieci chciała jeszcze zostać, ale wszyscy mają nadzieje że za rok znowu spotkają się w takim samy składzie na kolejnym obozie sportowym.

Zarząd LKS „Ciężkowianka” składa podziękowanie panu Marianowi Lewkowi i Firmie Ferryt, panu Markowi Pieczara oraz panu Wojtkowi przedstawicielowi firmy Stalmark za pomoc w organizacji obozu. Na osobne słowa uznania zasłużyła kadra opiekująca się młodzieżą- panowie Tomasz i Andrzej Majka oraz Grzegorz Kucharski.

Autor: (ipra)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.