Kronika policyjna

Udostępnij na:

kronika policyjnaZapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

3 lipca – poniedziałek

Popołudniu do komendy policji zgłosiła się mieszkanka Jaworzna i poinformowała o włamaniu do altanki na terenie ogródków działkowych przy ulicy Oscara Langego. Nieznany sprawca wyważył okno domku i po wejściu do środka skradł sprzęt RTV oraz narzędzia. Wartość strat została oszacowana na 1,5 tys. złotych.

4 lipca – wtorek

Wieczorem w rejonie Parku Lotników przy ulicy Tysiąclecia policjanci zatrzymali pijanego 43-letniego jaworznianina, który wszczął awanturę, a następnie znieważył i naruszył nietykalność interweniujących stróżów prawa. Agresywny mężczyzna został umieszczony w izbie wytrzeźwień.

5 lipca – środa

42-letni jaworznianin zgłosił, że na portalu internetowym OLX.pl podczas zakupu odkurzacza marki „Karcher” został oszukany przez osobę podającą się za Konrada Ś. z Torunia. Zgłaszający wpłacił na wskazane przez sprzedającego konto blisko 1,4 tys. złotych, jednak towaru nie otrzymał.
Czynności sprawdzające w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

6 lipca – czwartek

Wieczorem na ulicy Gagarina policjanci z Oddziału Prewencji w Katowicach zatrzymali do kontroli drogowej samochód renault. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, iż 19-letni kierowca nie posiada prawa jazdy, a posiada z kolei na swoim koncie Decyzję Prezydenta Miasta Jaworzna o cofnięciu uprawnień.

W nocy na ulicy Długoszyńskiej policyjni wywiadowcy zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który znajdując się w stanie nietrzeźwym kierował samochodem opel. Badanie alkomatem wskazało kierowcy ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

7 lipca – piątek

W godzinach popołudniowych na ulicy Korczyńskiego, patrol drogówki zatrzymał do rutynowej kontroli kierowcę 32-letniego skutera. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od motorowerzysty alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało mężczyźnie 3 promile.

Policjanci zatrzymali dwie kobiety w wieku 49 i 50 lat, które wspólnie i w porozumieniu wtargnęły do jednego z mieszkań na Osiedlu Stałym i okradły 82-letniego mężczyznę. Złodziejki skradły starszemu mężczyźnie 600 złotych. Sprawą zajęli się policjanci kryminalni.

8 lipca – sobota

Przed północą w rejonie ulicy Wróblewskiego katowiccy policjanci zatrzymali 29-letniego jaworznianina, który po zażyciu narkotyków kierował samochodem skoda. Dodatkowo policjanci stwierdzili u niego alkohol. Wraz z 29-latkiem samochodem podróżował 34-letni jaworznianin, u którego policjanci znaleźli kilka gramów amfetaminy.

 

Autor: KMP Jaworzno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.