Kronika policyjna

Udostępnij na:

kronika policyjnaZapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

29 maja – poniedziałek

Do komendy policji zgłosił się 26-letni jaworznianin i poinformował o uszkodzeniu jego samochodu. Nieznany sprawca ostrym narzędziem zarysował powłokę lakierniczą w zaparkowanym samochodzie skoda. Właściciel samochodu powstałe straty oszacował na 1500 złotych.

30 maja – wtorek

40-letnia kobieta zgłosiła, iż od kilku lat jej mąż znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. W trakcie interwencji policjanci założyli 45-letniemu sprawcy awantury „niebieską kartę”. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

1 czerwca – czwartek

19-letnia mieszkanka Jaworzna zgłosiła, iż nieznana osoba w autobusie PKM przywłaszczyła pozostawiony na siedzeniu jej telefon marki Samsung Galaxy S6. Straty w tym przypadku wynoszą 1400 złotych.

Nieznany sprawca skradł zaparkowany przy ulicy Inwalidów Wojennych skuter marki Futong. 30-letni właściciel motoroweru straty określił na 900 złotych. Sprawę prowadzi jaworznicka dochodzeniówka.

facebook button2 czerwca – piątek

Popołudniu 77-letni jaworznianin został okradziony na popularnej „Kociej”. W trakcie robienia przez mężczyznę zakupów, złodziej wykorzystał chwilę nieuwagi i skradł mu z kieszeni portfel z pieniędzmi. Poszkodowany straty oszacował na 870 złotych.

Wieczorem na ulicy Katowickiej, patrol drogówki zatrzymał do rutynowej kontroli osobowego renaulta. W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości, wskazało 31-letniemu kierowcy ponad 0,5 promila alkoholu.

3 czerwca – sobota

38-letni jaworznianin zgłosił, że nieznany sprawca włamał się do jego piwnicy mieszczącej się przy ulicy O.Langego. Złodziej pokonał zabezpieczenie drzwi i skradł rower marki Giant Revel wartości ponad 2000 złotych. Czynności w tej sprawie prowadzi wydział kryminalny.

W godzinach wieczornych patrol interweniował na ulicy Matejki wobec nietrzeźwego 25-latka. Pijany sprawca awantury znieważył policjantów i naruszył ich nietykalność. 25-letni jaworznianin został umieszczony w izbie wytrzeźwień.

Autor: KMP Jaworzno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.