Ograli WolankA�

Udostępnij na:

ciezkowianka herbZespA?A� CiA�A?kowianki w minionA� sobotA� czekaA� wyjazd na gorA�cy teren do Woli Filipowskiej. W obecnych rozgrywkach tylko 3-krotnie gospodarze musieli uznaA� wyA?szoA�A� przeciwnika na swoim terenie. Jednak CiA�A?kowianka przyjechaA�a nastawiona bardzo dobrze na te zawody, co byA�o widaA� juA? od pierwszego gwizdka sA�dziego. facebook button

TuA? po rozpoczA�ciu i wymianie kilku podaA� w sytuacji „sam na sam” znalazA� siA� Woronowicz, jednak jego uderzenie obroniA� bramkarz gospodarzy. Nie minA�A�o 10 minut, a przed kolejnA� szansA� znalazA� siA� Rzeszutko, ktA?ry prA?bowaA� lobowaA� bramkarza gospodarzy, ale i to uderzenie wybroniA� bramkarz. CiA�A?kowiccy piA�karze przewaA?ali w tej czA�A�ci gry zdecydowanie i pomimo bardzo grzA�skiej murawy dA�uA?ej utrzymywali siA� przy piA�ce. Kolejna sytuacja z serii 100 procentowych nie zostaA�a wykorzystana przez Biela, ktA?ry przeniA?sA� piA�kA� nad bramkA�. Gdy wydawaA� siA�, A?e pomimo olbrzymiej przewagi na przerwA� piA�karze z Jaworzna bA�dA� schodziA� z bezbramkowym remisem, po bardzo dobrej akcji Ogonowski strzeliA� na 1:0.

W drugiej poA�owie gra wyrA?wnaA�a siA�, jednak to goA�cie z CiA�A?kowic stanA�li kolejny raz przed szansA� na drugA� bramkA�. JuA? na poczA�tku w dogodnej sytuacji znalazA� siA� Rzeszutko jednak nie trafiA� w bramkA�. Od 60 minuty gospodarze zaczA�li atakowaA� groA?niej, a najaktywniejsi byli Kempka i Gaj. Drugi z nich zmarnowaA� najlepszA� w meczu okazjA� dla zespoA�u Wolanki uderzajA�c z 11 metrA?w, po zamieszaniu pod bramkA� Kotyzy, w poprzeczkA�. OdwaA?niejsze ataki gospodarzy spowodowaA�y szansA� na kontry dla CiA�A?kowianki i po jednej z nich na 2:0 podwyA?szyA� Filip Statkiewicz, ktA?ry za kilka dni skoA�czy dopiero 16 lat. Do koA�ca spotkania wynik nie ulegA� zmianie, dziA�ki czemu 3 punkty powA�drowaA�y do Jaworzna. Kolejny mecz juA? w piA�tek o godz. 18:00 z Fablokiem ChrzanA?w.

Wolanka Wola Filipowska – CiA�A?kowianka Jaworzno 0:2

(Ogonowski, Statkiewicz)

CiA�A?kowianka: Kotyza – BaraA�ski, Bulga, Jochymek, Radomski D.( 70. Statkiewicz) – Rzeszutko, Woronowicz, Biel, Ogonowski – Nowak (60. ChrzA�A�cik), Warzecha (83. Dziurowicz)

Autor: (ipra) / WT