Ograli Wolankę

Udostępnij na:

ciezkowianka herbZespół Ciężkowianki w minioną sobotę czekał wyjazd na gorący teren do Woli Filipowskiej. W obecnych rozgrywkach tylko 3-krotnie gospodarze musieli uznać wyższość przeciwnika na swoim terenie. Jednak Ciężkowianka przyjechała nastawiona bardzo dobrze na te zawody, co było widać już od pierwszego gwizdka sędziego. facebook button

Tuż po rozpoczęciu i wymianie kilku podań w sytuacji „sam na sam” znalazł się Woronowicz, jednak jego uderzenie obronił bramkarz gospodarzy. Nie minęło 10 minut, a przed kolejną szansą znalazł się Rzeszutko, który próbował lobować bramkarza gospodarzy, ale i to uderzenie wybronił bramkarz. Ciężkowiccy piłkarze przeważali w tej części gry zdecydowanie i pomimo bardzo grząskiej murawy dłużej utrzymywali się przy piłce. Kolejna sytuacja z serii 100 procentowych nie została wykorzystana przez Biela, który przeniósł piłkę nad bramką. Gdy wydawał się, że pomimo olbrzymiej przewagi na przerwę piłkarze z Jaworzna będą schodzić z bezbramkowym remisem, po bardzo dobrej akcji Ogonowski strzelił na 1:0.

W drugiej połowie gra wyrównała się, jednak to goście z Ciężkowic stanęli kolejny raz przed szansą na drugą bramkę. Już na początku w dogodnej sytuacji znalazł się Rzeszutko jednak nie trafił w bramkę. Od 60 minuty gospodarze zaczęli atakować groźniej, a najaktywniejsi byli Kempka i Gaj. Drugi z nich zmarnował najlepszą w meczu okazję dla zespołu Wolanki uderzając z 11 metrów, po zamieszaniu pod bramką Kotyzy, w poprzeczkę. Odważniejsze ataki gospodarzy spowodowały szansę na kontry dla Ciężkowianki i po jednej z nich na 2:0 podwyższył Filip Statkiewicz, który za kilka dni skończy dopiero 16 lat. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, dzięki czemu 3 punkty powędrowały do Jaworzna. Kolejny mecz już w piątek o godz. 18:00 z Fablokiem Chrzanów.

Wolanka Wola Filipowska – Ciężkowianka Jaworzno 0:2

(Ogonowski, Statkiewicz)

Ciężkowianka: Kotyza – Barański, Bulga, Jochymek, Radomski D.( 70. Statkiewicz) – Rzeszutko, Woronowicz, Biel, Ogonowski – Nowak (60. Chrząścik), Warzecha (83. Dziurowicz)

Autor: (ipra) / WT