Kronika policyjna

Udostępnij na:

kronika policyjnaZapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

8 maja – poniedziałek

Policjanci drogówki na al. Jana Pawła II zatrzymali do kontroli 22-letniego kierowcę motoroweru. W czasie sprawdzania dokumentów okazało się, że jaworznianin posiada na swoim koncie wyrok dot. zakazu kierowania wszelkimi pojazdami.

9 maja – wtorek

49-letni mężczyzna zgłosił, iż nieznany sprawca włamał się do jego domu położonego przy ulicy Kopernika. Sprawca wyważył drzwi balkonowe i po wejściu do środka skradł złotą i srebrna biżuterię oraz aparat fotograficzny Nikon. Straty zostały oszacowane na ponad 7 tys. złotych.

10 maja – środa

Wieczorem na ulicy Karwety funkcjonariusze zatrzymali 58-letniego jaworznianina, który będąc w stanie nietrzeźwym (2 promile) kierował samochodem opel. Ponadto, w trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, iż kierowca nie zastosował się do wyroku sądu, dot. zakazu kierowania samochodem.

facebook button

11 maja – czwartek

Do komendy policji zgłosił się 49-letni mężczyzna, który powiadomił policjantów, że znany mu osobiście mieszkaniec Jaworzna, uderzył go butelką w twarz. Pokrzywdzony z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Sprawą zajął się wydział kryminalny.

W samo południe policjanci wyważyli drzwi do mieszkania przy ulicy Grunwaldzkiej i wewnątrz zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który wcześniej dopuścił się przestępstwa. Mężczyzna groził pozbawieniem życia dwojgu jaworznianom. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Policjanci kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Jaworzna, który posiadał środki narkotyczne. Śledczy w trakcie wykonywania czynności zabezpieczyli amfetaminę. Sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Zarzuty i policyjny dozór dla 20-latka

12 maja – piątek

W godzinach popołudniowych w rejonie autostrady A4, policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej samochód ciężarowy daf. W trakcie rozmowy z 39-letnim kierowcą policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało kierowcy tira ponad 2 promile alkoholu.

13 maja – sobota

Rano dzielnicowi zatrzymali 63-letniego mieszkańca Starej Huty, który celowo zniszczył rusztowanie ramowe. Sprawca młotkiem uszkodził 10 elementów konstrukcji rusztowania, powodując szkodę w wysokości 2 tys. złotych.

Policyjni wywiadowcy zatrzymali na ulicy Rzemieślniczej 22-latka, który kierował samochodem honda po zażyciu amfetaminy. Mężczyzna także przy sobie posiadał niewielką ilość amfetaminy. Wraz z kierowcą samochodem podróżował 23-letni jaworznianin, przy którym policjanci znaleźli marihuanę.

14 maja – niedziela

48-letni mężczyzna zgłosił, że nieznany sprawca włamał się do dwóch pomieszczeń gospodarczych na terenie ogródków działkowych w rejonie ulicy Długoszyńskiej. Łupem złodzieja padły elektronarzędzia. Zgłaszający straty oszacował na ponad 2 tys. złotych.

Autor: KMP Jaworzno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.