Funk De Nite w Teatrze Sztuk

Udostępnij na:

Teatr Sztuk w Jaworznie zapraszamy na prawdziwą ucztę muzyczną! Już 21 kwietnia o godz. 17.30 gościć będziemy muzyków z najwyższej półki! Bilety w cenie 35 zł.facebook buttonFunk de Nite

gościnnie BRYAN CORBETT(UK), ANDY NINVALLE (aka MC STEWLOCKS-GUJANA). Jeden z najlepszych polskich zespołów grających mieszankę jazzu, funky i rocka. Założony w Krakowie we wrześniu 1993 r., przez saksofonistę Ryszarda Krawczuka, absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, wykładowcę Katedry Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie. Od tamtego czasu przez grupę przewinęło się wielu znakomitych muzyków m.in. M.Raduli, J.Królik, J.Śmietana, B.Maseli, P.Mąciwoda, P.Żaczek.

FDeN ma za sobą udział w wielu znaczących festiwalach m.in: Leipziger Jazz Days(D), Leverkusener Jazz Days(D), Liburnia Jazz Fest(HR), Gorlitz Jazz Tages, Jazz Na Starówce (Warszawa), Ladies Jazz Festival (Gdynia), Lotos Jazz Festival (Bielsko Biała), Summer Jazz Festival (Kraków), a także liczne koncerty klubowe w kraju i za granicą. Z zespołem koncertują również muzycy zagraniczni m.in.: CHRISTOPH TITZ, SASKIA LAROO, BRYAN CORBETT, WARREN BYRD, STEVE LOGAN, MUSTAPHA SECK  oraz znakomici raperzy: MC VLASH, FIRESTORM, ANDY NINVALLE (aka MC STEWLOCKS). W dorobku 3 płyty: „What!So What”, „J-5″, „Funky Roads”(2009).

funk de nite

Aktualny skład zespołu:
Ryszard Krawczuk – lead,sax;
Maciej Gruchacz – g;
Piotr „Quentin” Wojtanowski – bg;
Artur Malik – dr

BRYAN CORBETT – Znakomity angielski trębacz, od 2004 r. współpracujący z legendarną grupą US3. Z zespołem tym kilkakrotnie odwiedził Polskę. Występował na największych festiwalach jazzowych na świecie. Obecnie koncertuje z grupą Brand New Heavies. Współpracuje również z takimi gwiazdami jak: Courtney Pine, Georgie Fame, Peter King, Alan Barnes, Roy Williams, Dave Leibman, BBC Orchestra. Prowadzi własny kwartet akustyczny. Jest kompozytorem i producentem muzycznym. W dorobku 6 solowych płyt.

MC STEWLOCKS – Znakomity raper i tancerz z Gujany, mieszkając obecnie w Holandii. Jeden z najlepszych beatboxerów na świecie. Zdobył liczne nagrody muzyczne m.in. Prestigious Prize of Holland w kategorii Hip-Hop, Wanted R&B, Best Band Award. Na swoim koncie ma występy z super gwiazdą reggae – Shabba Ranks oraz ikonami rapu, grupą RUN DMC. Koncertuje po całym świecie z takimi wykonawcami jak Candy Dulfer, Josef Bowie, Michał Urbaniak, Saskia Laroo, Amstel Big Band i wiele innych. W Polsce wystąpił z zespołem SISTARS, nagrał ścieżkę dźwiękową do super produkcji filmowej TVN „Kochaj i Tańcz” oraz płytę z zespołem Afro Mental. Od kilku lat koncertuje z grupą FUNK DE NITE, z którą nagrał płytę „Funky Roads” oraz Big Bandem Małopolskim (płyta „Live In Młyn Jazz Festival”).

 

Autor: (ipra)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.