Rusza rewitalizacja Osiedla Stałego

Udostępnij na:

rewitalizacja OSTWraz z nadejściem wiosny na Osiedlu Stałym pojawi się ekipa remontowa, która rozpocznie prace, zmierzające do rewitalizacji części osiedla. Wysłużona infrastruktura zmieni się nie do poznania – nie tylko pod kątem wizualnym, ale również ze względów praktycznych i funkcjonalnych.facebook button

Po wykonaniu prac przygotowawczych, polegających na uporządkowaniu terenu poprzez wycinkę zieleni MZDiM podpisał umowę na realizację zadania pn.

„Rewitalizacja Osiedla Stałego etap I – budowa parkingów przy ul. Radosnej i ul. Łukasiewicza wraz z remontem ul. Radosnej i odcinków ulic: Wyczółkowskiego, Partyzantów,Sawickiej, Curie-Skłodowskiej (od strony parku)”.

Wykonawcy zadania 27 marca przekazany zostanie plac budowy. Pierwszy etap przebudowy powinien zostać zakończony najpóźniej do 18 września 2017 r.

Prace mające zacząć się już lada dzień będą początkiem rozłożonej na kilka lat rewitalizacji „starej” części Osiedla Stałego. Etap przewidziany na ten rok obejmuje wykonanie nowych nawierzchni chodników z kostki betonowej oraz nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego wzdłuż odcinków wymienionych ulic (dokładny zakres zaznaczony jest na mapie). Przewidywane jest wyróżnienie skrzyżowań oraz wykonanie miejsc postojowych z płyt ażurowych. Te zlokalizowane będą przy Przedszkolu Miejskim nr 14 oraz za blokiem przy ul. Łukasiewicza 9 a i b.

Oprócz tego powstaną miejsca parkingowe wzdłuż ul. Radosnej – przy budynku nr 5 a i b, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. H. Sawickiej i Curie – Skłodowskiej, a także przy II Liceum Ogólnokształcącym. Na koniec zaplanowano nasadzenia zastępcze zieleni.

Autor: MZDiM Jaworzno

Lista komentarzy:

  1. Ewa
    28 maja 2017 at 14:30

    Proszę mi powiedzieć kiedy na Osiedlu stałym mieszkańcy doczekają się miejsc wypoczynku- ławek, skwerków, klombów kwiatowych- gdzie mogliby posiedzieć w słoneczny dzień, porozmawiać ze znajomymi, poprostu zrelaksować się na łonie przyrody. Do tej pory, a mieszkam tu juz z górą 30 lat, ławek jak na lekarstwo, zaśmiecone trawniki, nie wspominając o tym, że Jaworzno jest jedynym miastem na Sląsku, gdzie nie ma przyzwoitego czystego i zadbanego parku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.