Umowa na projekty rowerowe podpisana!

Udostępnij na:

miejskie-centrum-integracji-transportu-wizualizacja-4Jak pokazały badania opinii społecznej, mieszkańcy Jaworzna oczekują dalszej rozbudowy infrastruktury rowerowej. Ich oczekiwania zostaną spełnione – w środę Prezydent Jaworzna Paweł Silbert podpisał umowę na dofinansowanie unijne do projektu Miejskiego Centrum Integracji Transportu.
facebook button
Dzięki dofinansowaniu unijnemu w kwocie 16 milionów złotych, zbudowana zostanie pierwsza w Polsce, bezkolizyjna Velostrada. Nowa dwujezdniowa droga dla rowerów i pieszych połączy Osiedle Stałe i Os. Podłęże ze Śródmieściem. W śladzie drogi zabudowane zostaną dwie kładki i jeden tunel, dzięki temu jaworznicka Velostrada stanie się bezkolizyjna. Zaopatrzona zostanie również w chodnik dla pieszych. Drugi odcinek Velostrady – znajdujący się już w budowie – połączy Centrum z dzielnicą Ciężkowice przez Jeziorki. Trzeci – to odcinek również w trakcie realizacji, łączący Centrum z dzielnicą Bory. W tym etapie zostaną wykorzystane już wybudowane drogi dla rowerów łączące dzielnice Bory z Jeleniem.

W ramach projektu zostanie przebudowany Plac Górników, na tym terenie powstanie zadaszony i strzeżony parking dla rowerów. Na kompleksie przystanków Centrum powstaną nowe, komfortowe wiaty z zapleczem sanitarnym i punkt obsługi ruchu pasażerskiego. Parking pod Halą zostanie przebudowany na podziemny. Na koniec w mieście pojawi się 200 rowerów publicznych, które będzie można wypożyczać w 20 miejscach.

Projekt wart będzie około 25 milionów złotych. Jego realizacja zakończy się w 2019 roku.

Powstanie jaworznicka velostrada!

Pierwsze wizualizacje rowerowych velostrad!

Velostrada coraz bliżej

Kolejne 16 mln zł dotacji dla Jaworzna

Materiał pochodzi ze strony www.jaworzno.pl