Święty Mikołaj w LKS „Ciężkowianka”

Udostępnij na:

mikolajki-2016-ciezkowice-4-mediumŚwięta, choinka, Mikołaj, to w polskiej tradycji czas szczególny, czas, w którym gasną waśnie i spory, pamięta się o pustym miejscu przy stole i czuje się potężną chęć obdarowywania najbliższych. To magia świąt. Taką potrzebę dzielenia się z innymi  co roku odczuwają członkowie stowarzyszenia LKS „Ciężkowianka”, wspierani przez ludzi dobrej woli, przedsiębiorców, fundacje, rodziców oraz wolontariuszy, którzy od wielu już lat, zapraszają do klubu  św. Mikołaja i czekające na prezenty dzieci. facebook button

W tym roku święty mąż rozdał w klubie w sobotę 3 grudnia wieczorową porą prawie 100 podarunków. Licznie przybyłe z rodzicami i opiekunami dzieci witały renifery i skrzaty zapraszając do stanowiska plastycznego, przy którym można było wykonać  graficzny upominek dla Mikołaja. Obok dyżurowały w nietypowej dla siebie roli znakomite tancerki, malując uśmiechnięte twarze. Podczas chwil oczekiwania przechadzali się między najmłodszymi Anioł,  diabeł, parobek diabła i śnieżynki.  Młodzi ludzie zostali poddani próbom, które miały utwierdzić oczekiwanego gościa w przekonaniu, że zasłużyli na przygotowane niespodzianki. Były to próby odwagi, głosu, tańca, apetytu i światła, bacznie obserwowane i surowo oceniane przez diabła i anioła. Wreszcie zgasły wszystkie światła, zapłonęły zimne ognie oświetlające drogę wędrowcowi z daleka i nagle rozległ się z oddali przenikliwy dźwięk dzwonka. Nadszedł długo wyczekiwany św. Mikołaj, który rozpoczął wręczanie prezentów od najmłodszych rozpoczynając od rodzeństw 3-4 osobowych, z których najmłodsze pociechy liczyły niespełna dwa latka. Dla wszystkich dzieci spotkanie z sędziwym starcem było ogromnym przeżyciem. Każde dziecko mogło usiąść na kolana świętego Mikołaja i wyszeptać mu do ucha swoje najskrytsze marzenia. Dzieci miały życzenie, aby święty Mikołaj nie zapomniał o nich za rok i odwiedził je w klubie.

mikolajki-2016-ciezkowice-medium

mikolajki-2016-ciezkowice-3-medium

W rolę następcy biskupa z Miry wcielił się kolejny raz radny Rady Miejskiej w Jaworznie, prezes LKS „Ciężkowianka” Jaworzno Janusz Ciołczyk. Akcję koordynowała śnieżynka Wanda Ciołczyk. Wsparcie Świętemu Mikołajowi zapewnili w tym roku: Zakład Meblowy „Fornit” i Pan Marek Pieczara, Fundacja „Energetyka na Rzecz Polski Południowej”,  PW „Transprzęt- Jaworzno III” Sp. z o.o., Pan Michał Kurp,  RISER  Sp. z o.o.,, Pan Marek Niemczyk, Poseł na Sejm RP Paweł Bańkowski,  GS Jaworzno, Państwo Janina i Marek Banasik, Pani Beata Galas, Ekoenergia Silesia S.A. oraz Kredyty Chwilówki Sp. z o.o..

Gorące podziękowania należą się wolontariuszom, którzy wsparli Świętego Mikołaja. A byli to: Kacper Radomski,Wanda Ciołczyk, Anna Barańska, Katarzyna Ciołczyk, Beata Bulga, Zbigniew Pacia, Karolina Kornaga, Zosia Fryś, Karoliny Majcher, Nikola Półka, Bartłomiej Gędłek, Szymon Pieczka, Paweł Bulga, Daniel Porc, Aleksandra Krzysiek, Stanisława Grzywa, Aleksandra Radomska, Elżbieta Ciepły oraz Anna Smyl-Wiśniewska i wolontariusze z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (dawne ZSP nr 6): Wolontariusze: Majka Wiśnik (anioł), diabeł- Pstraś Damian, Katarzyna Otrębska, Weronika Antkowiak, Kamila Morkisz, Miś Konrad, Dominik Ciołczyk, Łukasz Ryż, Piotr Hehłowski, Hubert Zapała, Norbert Lipiński,  Arkadiusz Kubiesza i inni.

mikolajki-2016-ciezkowice-2-medium

Autor: (ipra)