Klinika Bocian rusza w Katowicach

Udostępnij na:

klinika bocianZ upływem czerwca br. po 3 latach kończy się rządowy program refundacji leczenia in vitro. Jednak 76% mieszkańców województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego jest zdania, że niepłodne pary powinny mieć przynajmniej częściową refundację in vitro, wynika z badań IQS zrealizowanych na rzecz Kliniki Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa „Bocian”. Co więcej, ponad połowa (55%) mieszkańców Śląska uważa, że w Polsce jest za mało klinik zajmujących się leczeniem niepłodności poprzez in vitro. W woj. śląskim przybywa jednak nowe miejsce oferujące specjalistyczne zabiegi zapłodnienia pozaustrojowego. Klinika Bocian zdecydowała się na otwarcie w czerwcu br. swojej pierwszej placówki w Katowicach przy ul. Dąbrówki 13, która jest jednocześnie jej trzecią kliniką oferującą zabiegi in vitro w Polsce obok oddziału w Białymstoku i w Warszawie.

facebook button- Niepłodność to problem, który jak się szacuje dotyka około 15 procent par. Dla wielu z ich zapłodnienie pozaustrojowe, to jedyna szansa na poczęcie dziecka. Stąd program rządowej refundacji in vitro cieszył się dużym zainteresowaniem Polaków zmagających się z niepłodnością. Tylko w naszej klinice uczestniczyło w nim ponad 1100 par. Z upływem czerwca kończy się wprawdzie rządowy program, ale zapotrzebowanie na specjalistyczne zabiegi in vitro właściwie cały czas rośnie. Nasze Kliniki Bocian z powodzeniem działają na wschodzie Polski w Białymstoku i w centrum w Warszawie, gdzie z naszych usług korzysta rocznie kilka tysięcy pacjentów. W zeszłym roku przeprowadziliśmy 1167 transferów zarodków w ramach in vitro, a skuteczność zapłodnienia pozaustrojowego w Klinikach Bocian w roku 2015 utrzymywała się na poziomie 46,7 procent. Obecnie zdecydowaliśmy się na otwarcie naszej nowej Kliniki Bocian w Katowicach, by być bliżej par zmagających się z problemem niepłodności z południowych regionów Polski – mówi dr n. med. Grzegorz Mrugacz, dyrektor medyczny Klinik Bocian.

https://lh3.googleusercontent.com/-cJMtLm3vY48/V31KVhKNVrI/AAAAAAAAE_I/8dFd9RvMcnMu0w0QKcz7WivHGj4iTmUMQCCo/s720/IMG_0748-001.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-DOqYNEOV59s/V31KVrLyp4I/AAAAAAAAE_I/a1-6XgxKlFM4kYtVlA_7tsD9wYDQPU_KQCCo/s720/IMG_0749.jpg

In vitro w opinii mieszkańców Śląska

Jak wynika z badań zrealizowanych dla Kliniki Bocian osoby ze Śląska zdecydowanie popierają in vitro. Aż 83% dorosłych mieszkańców woj. śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego uważa, że niepłodne pary powinny mieć dostęp do leczenia in vitro. Co więcej, 74% mieszkańców Śląska deklaruje, że sami zdecydowaliby się na leczenie in vitro, gdyby była to jedyna metoda, żeby mieć dziecko. Wstrzymanie refundacji in vitro wzbudza obawy, że zostaną ograniczone możliwości skorzystania z zapłodnienia pozaustrojowego niepłodnym parom, zwłaszcza tym mniej zamożnym. Według 77% mieszkańców woj. śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego brak refundacji in vitro ze strony państwa uniemożliwi wielu niepłodnym parom posiadanie biologicznego dziecka.

Rządowe in vitro w Klinikach Bocian

Klinika Bocian uczestniczyła w rządowym programie refundacji procedury in vitro od lipca 2013 roku, czyli od początku jego wdrożenia. Przez blisko trzy lata skorzystało tutaj z programu 1129 par. W ramach refundacji in vitro w Klinikach Bocian przeprowadzonych zostało 2420 transferów zarodków, a w 780 przypadkach potwierdzono ciążę kliniczną. Dotychczas urodziło się 307 dzieci parom biorącym udział w rządowym programie w Klinice Bocian, jednak jeszcze w kolejnych miesiącach będą przychodzić na świat niemowlęta, bowiem wiele kobiet jest w trakcie ciąży.

- Program refundacji był korzystnym krokiem w zakresie leczenia niepłodności w Polsce. Jest bardzo wiele Polek potrzebujących zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego, by móc uzyskać upragnioną ciążę. Brak refundacji nie powstrzyma wielu z nich przed korzystaniem z nowoczesnego leczenia za pomocą in vitro, będzie jednak kolejnym problemem do pokonania w trudnej walce z niepłodnością – zaznacza Grzegorz Mrugacz.

https://lh3.googleusercontent.com/-oXP3fb6vR-w/V31KVtnvQiI/AAAAAAAAE_I/Wsora-dtVjwqX6sRW2R5Jz-6Tia8UF9cwCCo/s720/IMG_0750.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-eTCW-jPwC98/V31KV86B5tI/AAAAAAAAE_I/SkhQ3fCHC0EOaFNkO55Epkw6PaHQ_CO8wCCo/s720/IMG_0751.jpg

Nowa Klinika w Katowicach

Leczenie metodą in vitro i inseminacji będzie również dostępne w nowo otwartej Klinice Bocian w Katowicach. Znajdują się w niej gabinety ginekologiczne, USG, intymny pokój dla mężczyzn do pobierania nasienia, jak również nowocześnie wyposażone laboratorium embriologiczne i analityczne. Do dyspozycji pacjentów jest również sala zabiegowa m.in. do przeprowadzania zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego. Katowicka Klinika Bocian zapewnia liczne usługi z zakresu leczenia niepłodności. Pacjenci mogą skorzystać z kompleksowej diagnostyki niepłodności, badań nasienia, histeroskopii, jak również badań genetycznych. Placówka zajmuje się też ginekologią oraz opieką w ciąży.

- Bardzo ważna jest dla nas wysoka jakość usług oferowanych w naszych placówkach, efektywność leczenia oraz zadowolenie pacjentów. Osoby korzystające z konsultacji lekarskich, badań i zabiegów w naszej nowej klinice w Katowicach mają zapewnioną opiekę znakomitych specjalistów dysponujących nowoczesnym sprzętem medycznym. Niepłodność to trudna choroba, którą jednak w wielu przypadkach można pokonać, a nasze wieloletnie doświadczenie nam w tym skutecznie pomaga. Dlatego też serdecznie zapraszamy zwłaszcza mieszkańców Śląska do skorzystania z naszych usług medycznych w Katowicach – dodaje Grzegorz Mrugacz.

https://lh3.googleusercontent.com/-YS3XgH1dQGQ/V31KV_BzfOI/AAAAAAAAE_I/MlWSMD5C-wQDPlwqwqir9wyn_fO4hqVcwCCo/s720/IMG_0757.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-7hzU05_f9nU/V31KWE2uDYI/AAAAAAAAE_I/a1ogVkmDk_EXQFMA9dyjSMzAzee8MiBSwCCo/s720/IMG_0760.jpg

„Płodny Polak” i bezpłatne badania nasienia

Kliniki Bocian w ramach kampanii społecznej „Płodny Polak”, mającej na  celu zwrócenie uwagi młodych mężczyzn na rosnącą liczbę zaburzeń płodności wśród Polaków, realizują w lipcu akcję bezpłatnych badań nasienia. Mężczyźni badający się w Katowicach po odebraniu wyników będą mogli również umówić się wspólnie z partnerką na bezpłatną konsultację z lekarzem. Zapisy na badania prowadzone są telefonicznie, w Klinice Bocian w Katowicach pod numerem: 32 701 04 60.

Badanie „Opinie Polaków na temat in vitro” zostało zrealizowane przez IQS na zlecenie Kliniki Bocian w dniach 15-17.06.2016 r. metodą Omnibus online RTS. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Analizą objęto grupę 800 Polaków w wieku 18-50 lat. Mieszkańcy regionu Śląska (woj. śląskie, opolskie, dolnośląskie) stanowili 174 osoby. Próba została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków w wieku 18-50 lat pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania.

Klinika Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa „Bocian” należy do wiodących ośrodków zajmujących się leczeniem niepłodności w Polsce. Oferuje pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie niepłodności z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technologii medycyny rozrodu, w tym zapłodnienia in vitro. Zapewnia również usługi z zakresu ginekologii i położnictwa. Pracownicy kliniki są cenionymi specjalistami o międzynarodowym doświadczeniu i uznanych osiągnięciach w dziedzinie niepłodności oraz ginekologii. Placówkę wyróżniają wysokie standardy oraz skuteczność leczenia. Klinika Bocian jest jednym z realizatorów rządowego programu refundacji in vitro. Dysponuje trzema oddziałami: w Białymstoku, Warszawie oraz w Katowicach. Klinika powstała w 2006 roku.

Autor: (ipra)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.