Wielkanocna wygrana Ciężkowianki

Udostępnij na:

ciezkowianka herbW sobotę Wielkanocną przybyli na ciężkowicki stadion kibice mieli okazję obejrzeć interesujące widowisko. Dla obydwu drużyn – zarówno Ciężkowianki jak i rezerw Szczakowianki było to ostatnie spotkanie sparingowe przed rozpoczęciem rundy wiosennej.

W początkowej fazie spotkania przewagę posiadała „Ciężkowianka” jednak wysiłki ciężkowickich napastników nie przyniosły wymiernego efektu. Za to młodzi ambitni goście z biegiem czasu zaczęli dochodzić do głosu. W 35. minucie nieporozumienie miejscowej defensywy wykorzystał Kewin Deszcz, który efektownym lobem z 25 metrów pokonał ciężkowickiego bramkarza. Uskrzydleni uzyskanym prowadzeniem zawodnicy „Szczakowianki” w tym czasie byli jeszcze dwukrotnie bliscy podwyższenia rezultatu. Na wysokości zadania stanął jednak Daniel Kotyza, którego efektowne robinsonady zapobiegły utracie kolejnych bramek.

facebook buttonReprymenda trenera Tomasiewicza w przerwie oraz dokonane roszady w składzie przyniosły pożądany efekt. Po zmianie stron  bardziej doświadczony ciężkowicki team zagrał przede wszystkim bardziej skutecznie. W 55. minucie po prostopadłym podaniu, Damian Radomski wpadł  w pole karne, gdzie został nieprzepisowo zatrzymany. Arbiter bez wahania wskazał na jedenastkę. Rzut karny na wyrównującą bramkę  zamienił pewnym strzałem sam poszkodowany. 20 minut później Tomasz Ciołczyk w popisowy sposób minął defensorów oraz bramkarza gości ustalając końcowy rezultat. Mimo okazji z obu stron wynik nie uległ zmianie. Na podkreślenie zasługuje uderzenie z 25 metrów Daniela Barańskiego, które trafiło w poprzeczkę bramki „Szczakowianki”.

Sobotnia udana konfrontacja była ostatnim testem przed ligą. Szkoleniowcy obydwu teamów mieli okazję przetestować dublerów. „Ciężkowianka” za tydzień w sobotę 2 kwietnia na inaugurację rundy wiosennej podejmować będzie na własnym stadionie „Unię” Kwaczała, zaś podopieczni Artura Adamusa zmierzą się na wyjeździe w Strzyżowicach z miejscową „Jednością”.  Udział  w rozgrywkach jest dofinansowany z budżetu miasta Jaworzna w ramach realizacji zadania pn. „Śladami Kapustki”.


LKS Ciężkowianka – Szczakowianka II Jaworzno  2:1 (0:1)

(D. Radomski (karny), T. Ciołczyk – Deszcz)

Ciężkowianka: Kotyza – Chucherko, M. Radomski, Bulga, D. Radomski – Chrząścik, Wiernek, M. Pieczara, Biel – T. Ciołczyk, Laser

Grali też: M. Ciołczyk, Sz. Nowak, Miziński, Urban, B. Pieczara, M. Ślusarczyk, Barański

Szczakowianka: Wylężek – Jarmuziewicz, Jelonek, B. Nowak, Telega – Ptasiński, Woronowicz, Smolik, Deszcz – Koziarz, Pedyński

Grali też: Stawarz, Brzozowski, Molenda, Lipiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.