Skarb Kibica Szczakowianki – wiosna 2016!

Udostępnij na:

szczakowianka wiosna 2016Za piłkarzami i kibicami Szczakowianki długi zimowy rozbrat z walką o ligowe punkty. Na szczęście już w sobotę po czterech miesiącach przerwy znów ruszają wiosenne rozgrywki w IV lidze. Zapraszamy do naszego tradycyjnego Skarbu Kibica Szczakowianki!

facebook buttonWiosna często bywa kojarzona z nowymi nadziejami na lepsze jutro. Wydaje się, że tym razem także dla sympatyków Szczakowianki może być zwiastunem nieco lepszych czasów. Jesienią zdecydowanie zbyt wiele układało się nie po myśli kibiców Jaworznickich Drwali. Ósme miejsce w IV lidze po rundzie jesiennej co prawda nie jest może jakąś tragedią, ale biorąc pod uwagę ambicje Biało-Czerwonych, trudno by sprawiało satysfakcję. Początki zresztą były obiecujące – dwa zwycięstwa na początek rozgrzały nadzieje nawet na włączenie się do walki o awans. Potem jednak podopieczni trenera Sermaka zostali dość brutalnie sprowadzeni na ziemię i praktycznie już do końca rundy nie potrafili odnaleźć stabilnej formy. Jesienią Szczakowianka była drużyną totalnie nieprzewidywalną. Z jednej strony potrafiła grać jak równy z równym z czołowymi ligowymi ekipami, z drugiej zaś traciła punkty z ligowymi przeciętniakami a nawet słabeuszami. Ostatecznie jaworznianie zakotwiczyli dokładnie w środku tabeli. Biało-Czerwoni o awansie raczej już mogą zapomnieć – 13 punktów straty do lidera, jest już nie do odrobienia, chociaż podium zdaje się być za to na wyciągnięcie ręki. Cały czas trzeba jednak oglądać się za plecy – w tym roku bowiem liczba spadkowiczów w związku z reorganizacją będzie trochę większa a przewaga nad strefą spadkową po jesieni nie daje zbyt dużego komfortu. Wiosną Szczakowianka ma o co grać i emocji w meczach z jej udziałem z pewnością nie będzie brakowało.

Pracowita zima

Zimowa przerwa jak zwykle dla piłkarzy Szczakowianki była czasem wytężonej pracy. Po raz kolejny już jaworznianie do rundy wiosennej przygotowywali się na gościnnej sztucznej nawierzchni w Chełmku, która o tej porze roku jest świetnie utrzymana i zapewnia pełen komfort pracy. Piłkarze trenowali kilka razy w tygodniu, a na zajęciach pojawiali się też – chociaż niestety niezbyt licznie – zawodnicy z ekipy rezerw. Przygotowania Szczakowianka wznowiła nieco wcześniej niż planowała – w połowie stycznia i praktycznie od samego początku grała mecze kontrolne, w których prezentowała się całkiem dobrze. W sumie Biało-Czerwoni zimą zagrali aż dziewięć meczy kontrolnych, których bilans jest jak najbardziej pozytywny. Podopieczni trenera Sermaka wygrali 5 spotkań, dwa zremisowali i także dwa razy schodzili z boiska pokonani. Oczywiście wygrane z ekipami z niższych lig trudno uznać za jakiś wyznacznik siły zespołu, ale już pokonanie czołowej ekipy małopolskiej IV ligi – Jutrzenki Giebułtów – wskazać trzeba jako duży pozytyw. Na plus na pewno też trzeba zaliczyć remisy z III-ligowym Czańcem i solidnym spadkowiczem także z  III ligi – MKS-em Trzebinia. Praktycznie tylko raz Szczakowianka wyraźnie była słabsza od rywali. RKS Grodziec potrafił obnażyć słabości zespołu i wypunktował jaworznian, ale z tej porażki Biało-Czerwoni wyciągnęli już odpowiednią naukę. Porażka z liderem wadowickiej okręgówki – Unią Oświęcim była tylko wypadkiem przy pracy. W tym meczu Szczakowianka bowiem miała sporą przewagę a o jej porażce zadecydowały indywidualne błędy wynikające ze zmęczenia zawodników, dla których był to trzeci mecz w ciągu sześciu dni. Trochę słabiej Biało-Czerwoni wypadli podczas tradycyjnego Memoriału im. Mirosława Stadlera, gdzie zajęli 5. miejsce – najwyższe spośród ekip, które nie zdołały wyjść z grupy. Co ważne w samej grze zespołu z każdym tygodniem gołym okiem widoczne były postępy a z początkowego chaosu wyraźnie wyłonił się jakiś konkretny pomysł na grę i ustawienie całej ekipy. Na sam koniec przygotowań jaworznianie wrócili na własne obiekty by jeszcze przyzwyczaić się do dość grząskich muraw, z jakimi przyjdzie się im mierzyć szczególnie w kilku pierwszych kolejkach. Przed rokiem Biało-Czerwoni zastosowali prawie identyczny schemat przygotowań i wyszło im to na dobre, można więc oczekiwać, że także tym razem ciężka praca w Chełmku przyniesie oczekiwane rezultaty.

https://lh3.googleusercontent.com/-LOqvzfzx0S4/VuyBbKYgMUI/AAAAAAAADi0/l2XUzedJ4C0-2ig3flaJhoGcZATrBV3xgCCo/s720-Ic42/4-Foto%2BDominik%2BKasprzyk%2Bsparing%2Bz%2Brezerwami%2B%25282%2529.JPG

Transferowe korekty

Zimą w klubie doszło do kilku kadrowych korekt i tym razem wydaje się, że wiosną Biało-Czerwoni powinni dysponować silniejszym składem. Po stronie strat zapisać trzeba odejście po ponad dwóch latach Michała Kojdeckiego, który ze względów osobistych a także sportowych zdecydował się kontynuować swoją karierę bramkarską w barwach Iskry Pszczyna, gdzie najpewniej będzie pierwszym golkiperem zespołu. W związku z jego odejściem na pozycji drugiego bramkarza powstał wakat, i przynajmniej na razie nie udało się go uzupełnić, chociaż cały czas trwają zaawansowane rozmowy na ten temat z potencjalnymi kandydatami do gry. Do MKS-u Trzebinia odszedł z kolei Gaspar Repa, który także nie był zadowolony z roli rezerwowego i chciał spróbować swoich sił w innym zespole. Poza tym już jesienią na wyjazd zagraniczny zdecydował się Bartosz Zyguła, w poprzedniej rundzie i tak grał jednak niewiele, nękały go bowiem kontuzje. Do gry nie wrócił też Maciej Rozmus, który od czerwca nie grał po przykrej kontuzji jakiej nabawił się w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu.

https://lh3.googleusercontent.com/-5pGletV327I/VuyBQGOBPJI/AAAAAAAADis/MZhrl-w4C2geq1W1R04tRJbzdaQ4Is4hQCCo/s512-Ic42/23-IMG_2329%2B%25E2%2580%2594%2Bkopia.JPGTransferów do klubu było stosunkowo niewiele, za to wydają się całkiem przemyślane, nowi gracze nieźle bowiem spisywali się w kolejnych meczach kontrolnych. Szczakowianka wiosną nareszcie będzie miała drugiego napastnika, który może być zarówno partnerem jak i alternatywą dla Daniela Niedzielskiego. Do zespołu dołączył doświadczony Wojciech Szymański i podczas zimowych przygotowań był najskuteczniejszym graczem drużyny, cztery razy wpisując się na listę strzelców. Jego dorobek byłby zresztą zapewne lepszy, gdyby nie drobny uraz, który wykluczył go z ostatnich sparingów. 30-letni napastnik ostatnio grał w lidze okręgowej w barwach Tęczy Błędów, w przeszłości zaś zdobywał piłkarskie szlify na boiskach w wyższych ligach, chociażby w III-ligowym Naprzodzie Jędrzejów Swoimi parametrami Szymański przypomina nieco Niedzielskiego, też jest typem wysokiego, dobrze zbudowanego silnego napastnika, który dysponuje niezłą techniką i potrafi odnaleźć się przed bramką rywala. Wiosną więcej alternatyw trener Sermak będzie też miał w liniach defensywnych. Do Szczakowianki dołączył 20-letni wychowanek Zagłębia Sosnowiec – Patryk Matwiejczuk, który ostatnio grywał w IV-ligowych Zielonych Żarki, gdzie był jednym z filarów defensywy. Młody obrońca może grać zarówno na środku jak i boku obrony, prawdopodobnie razem z Patrykiem Kiczyńskim będzie tworzył duet stoperów a Marcel Rodziewicz zostanie https://lh3.googleusercontent.com/-x6OWlV7FaMI/VuyBS9N5_rI/AAAAAAAADi0/-5CcgtgeuzApBnq3QtxVsIuGipgh7kegwCCo/s512-Ic42/32-IMG_2414%2B%25E2%2580%2594%2Bkopia.JPGprzekwalifikowany na defensywnego pomocnika, w której to roli świetnie sprawdzał się podczas gier kontrolnych. Na dodatek wciąż też jest jeszcze bardzo młody i cały czas się rozwija, co dobrze rokuje na kolejne lata. Do zespołu dołączył jeszcze jeden młodzieżowiec i kto więc czy nie stanie się prawdziwym odkryciem jesieni. Mowa tutaj o niespełna 17-letnim Krzysztofie Kamińskim z Ciężkowianki, który rewelacyjnie prezentował się w sparingach i błyszczał formą. Trudno powiedzieć czy uda mu się od razu przebić do składu IV-ligowca, nie ma jednak nic do stracenia a talent niewątpliwie ma spory. Obecnie wydaje się, że na prawym skrzydle może stać się kluczową postacią, dopiero jednak ligowe boiska zweryfikują jego prawdziwą wartość. Poza tym do zespołu dołączyło też dwóch graczy, którzy ostatnio grali w Zgodzie Byczyna – Kewin Deszcz i Kamil Oleksy. Obaj przewidziani są raczej do gry w zespole rezerw, gdzie mają pomóc w walce o awans do A klasy, w razie czego mogą też być do dyspozycji trenera Sermaka

Nasza prognoza

Szczakowianka chyba najgorsze ma już za sobą i wiosną powinna prezentować się lepiej niż w poprzedniej rundzie. Biało-Czerwoni wzmocnieni nowymi zawodnikami mają potencjał by piąć się w górę tabeli, pytanie tylko czy będą potrafili go w pełni wykorzystać. Wiosną Jaworzniccy Drwale wciąż mają o co grać – za plecami cały czas czają się zespoły broniące się przed spadkiem a przewaga nad strefą spadkową jest na tyle skromna, że na większe wpadki absolutnie nie można sobie pozwolić. Strata Szczakowianki do ligowego podium również nie jest duża i wydaje się być w zasięgu jaworznian, którzy krok po kroku powinni piąć się w górę tabeli. Co prawda marzenia o awansie trzeba raczej odłożyć na potem, ale miejsce w pierwszej trójce na pewno osłodziłoby sympatykom Biało-Czerwonych dość gorzki jak dotychczas sezon. Zwykle ostrożny trener Sermak zdaje się być optymistą przed kolejną rundą i chyba trzeba się zdać na jego trenerski nos. Tym bardziej, że są wyraźne podstawy do takiego pozytywnego myślenia. Zimą postępy robione przez drużynę były wyraźne i powinny przełożyć się ligę. Szczakowianka musi jak najszybciej uciec od niebezpiecznych dolnych rejonów tabeli a potem już grać spokojnie o kolejne zwycięstwa i pokazywać rywalom, że z zespołem z Jaworzna trzeba się poważnie liczyć.

https://lh3.googleusercontent.com/-Kj5iSaV1C-A/VuyBWpYk9CI/AAAAAAAADi0/kRyqq_E6sJ8-NyBiMR9UPfA51UvRhu0UACCo/s720-Ic42/1-Foto%2BDominik%2BKasprzyk%2Bsparing%2BGrodziec.JPG


Zimowe sparingi:

23.01 – MKS Trzebinia         2:2 (Biskup, Szymański)
30.01 – Niwa Nowa Wieś        1:0 (Szymański)
07.02 – RKS Grodziec Będzin     0:2
14.02 – LKS Rajsko         3:0 (Szymański x2, Sermak)
21.02 – Jutrzenka Giebułtów         2:1 (Kamiński x2)
28.02 – LKS Czaniec         1:1 (Rodziewicz)
02.03 – Nadwiślanin Gromiec     2:1 (Niedzielski, Leda)
04.03 – Unia Oświęcim         0:2
12.03 – Szczakowianka II         4:0 (Dębowski x2, Rodziewicz, Chrapek)

Bilans: 9 meczy, 5 zwycięstw – 2 remisy – 2 porażki, bramki: 15:9

Najwięcej bramek:
4 bramki – Wojciech Szymański

Zimowe transfery:

Przychodzą: Wojciech Szymański (Tęcza Błędów), Patryk Matwiejczuk (Zieloni Żarki), Krzysztof Kamiński (Ciężkowianka)
Odchodzą: Bartosz Zyguła (wyjazd za granicę), Michał Kojdecki (Iskra Pszczyna), Maciej Rozmus (nie wznowił treningów), Gaspar Repa (MKS Trzebinia)

Kadra Szczakowianki – fotogaleria

https://lh3.googleusercontent.com/-R1-I37MUISE/VuyBajWD5CI/AAAAAAAADi0/pkVA8Asq9TEHgIqMHIg9LhmuApF3T85hgCCo/s800-Ic42/3-Foto%2BDominik%2BKasprzyk%2Bsparing%2Bz%2Brezerwami%2B%25281%2529.JPG


Terminarz IV ligi śląskiej grupa II:

19.03.2016 godz. 15:00: GKS Krupiński Suszec – Szczakowianka Jaworzno
26.03.2016 godz. 13:00: Szczakowianka Jaworzno – Unia Racibórz
02.04.2016 godz. 16:00: Drzewiarz Jasienica – Szczakowianka Jaworzno
09.04.2016 godz. 16:00: Szczakowianka Jaworzno – Unia Turza Śląska
17.04.2016 godz. 16:00: Forteca Świerklany – Szczakowianka Jaworzno
23.04.2016 godz. 17:00: Szczakowianka Jaworzno – Iskra Pszczyna
27.04.2016 godz. 17:00: GKS II Tychy – Szczakowianka Jaworzno
30.04.2016 godz. 17:00: Jedność Przyszowice – Szczakowianka Jaworzno
07.05.2016 godz. 17:00: Szczakowianka Jaworzno – GTS Bojszowy
14.05.2016 godz. 17:00: Spójnia Landek – Szczakowianka Jaworzno
21.05.2016 godz. 17:00: Szczakowianka Jaworzno – ROW II 1964 Rybnik
25.05.2016 godz. 18:00: Granica Ruptawa –  Szczakowianka Jaworzno
28.05.2016 godz. 17:00: Szczakowianka Jaworzno – GKS Radziechowy-Wieprz
04.06.2016 godz. 17:00: Polonia Łaziska Górne – Szczakowianka Jaworzno
11.06.2016 godz. 17:00: Szczakowianka Jaworzno – Gwarek Ornontowice


O klubie

Szczakowianka herb historycznyJAWORZNICKIE STOWARZYSZENIE PIŁKARSKIE SZCZAKOWIANKA JAWORZNO

Data założenia: 9 lipca 1923
Barwy: biało-czerwone
Adres: ul. Kościuszki 1, 43-602 Jaworzno
Stadion: ul. Krakowska 8, 43-600 Jaworzno
Internet: www.szczakowianka.pl
E-mail: jsp.szczak@gmail.com
Władze klubu:  Andrzej Sojka (prezes), Arkadiusz Jamróz (wiceprezes), Marian Morawski (sekretarz), Stanisław Łazarz (członek zarządu)
Trener: Andrzej Sermak
Kierownik drużyny: Bogdan Paluch
Trener II drużyny: Artur Adamus
Największy sukces: 13. miejsce w Ekstraklasie 2002/03


 

Bilety na mecze Szczakowianki

Bilety normalne: 10 zł
Karnet wiosenny (7 meczy): 60 zł

Karnety są do nabycia w sekretariacie klubu. Nieodpłatny wstęp na mecze Szczakowianki podobnie jak w minionych latach przysługuje młodzieży szkolnej do 14 roku życia, kobietom oraz osobom którym Zarząd klubu przydzielił jednorazowe bądź stałe karty wstępu. W ramach współpracy z miastem i wspierania rodzin wielodzietnych bezpłatnie na mecze mogą wchodzić posiadacze Jaworznickiej Karty Rodziny Wielodzietnej. Cały czas też bramy stadionu są otwarte dla sponsorów klubu posiadających Karty Wspierających Klub Szczakowianka.

 https://lh3.googleusercontent.com/-ZNqn187fHS4/VuyBXoj1XJI/AAAAAAAADi0/VgWNODrb7n0zacV1W6sLrEcjd9rwT44iACCo/s720-Ic42/2-Foto%2BDominik%2BKasprzyk%2Bsparing%2BJutrzenka.JPG

Kadra Szczakowianki – wiosna 2016

Imię i nazwisko Data urodzeniaWzrostWagaPozycjaPoprzedni klubWychowanek klubu
Maciej Budka14.07.198618380BramkarzRozwój KatowiceUKS Trzebinia
Sylwester Dębowski28.04.198718084ObrońcaMLKS WoźnikiBobrek Karb Bytom
Patryk Matwiejczuk29.06.199518680ObrońcaZieloni ŻarkiZagłębie Sosnowiec
Marcel Rodziewicz30.01.199218880ObrońcaIKS OlkuszWisła Kraków
Marcin Smolik 17.02.199618479ObrońcaMCKiS JaworznoGórnik Jaworzno
Patryk Kiczyński14.08.198918676ObrońcaPrzebój WolbromIKS Olkusz
Tomasz Dworak06.01.199617773ObrońcaZagłębie SosnowiecCiężkowianka
Marek Walczak19.01.199117763PomocnikOdra Wodzisław ŚląskiRuch Chorzów
Krzysztof Kamiński30.07.199917263PomocnikCiężkowianka JaworznoSokół Jaworzno
Paweł Sermak12.12.198917865PomocnikOrzeł BalinVictoria
Michał Biskup29.07.199016964Pomocnik Soła OświęcimSzczakowianka
Mateusz Śliwiński14.05.199618067PomocnikSzczakowianka IIZgoda Byczyna
Szymon Chrapek14.06.199517063PomocnikMCKiS JaworznoMCKiS Jaworzno
Artur Molenda13.08.199617365PomocnikMCKiS JaworznoSzczakowianka
Damian Mrożek08.02.198917867PomocnikArka BabiceSzczakowianka
Wojciech Szymański25.08.198519288NapastnikTęcza Błędów
Piotr Żurawik18.06.199517271NapastnikMCKiS JaworznoVictoria
Daniel Niedzielski24.01.198918982NapastnikLKS ŻarkiVictoria Jaworzno
Jakub Leda18.09.199818375NapastnikSzczakowianka IIGKS Katowice

 

Autor: DK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.