Pierwsza wiosenna porażka. Krupiński Suszec – Szczakowianka Jaworzno 3:1 [relacja + foto]

Udostępnij na:

https://lh3.googleusercontent.com/-u13UJ0a81bs/Vu7JT_nuaGI/AAAAAAAADk8/AIQii2gscPYn-VrFcrI6FatzZKYLZqGtgCCo/s720-Ic42/06-IMG_2703.JPGNie tak początek rundy wiosennej wyobrażali sobie sympatycy Szczakowianki. Biało-Czerwoni w spotkaniu inaugurującym IV-ligowe rozgrywki przegrali w Suszcu z Krupińskim 1:3.

facebook buttonFOTOGALERIA

Ze sporymi nadziejami jechali na pierwszy mecz w rundzie wiosennej piłkarze Szczakowianki. Wszyscy w Jaworznie liczyli na dobre rozpoczęcie rundy i pościg za ligową czołówką, tymczasem jednak przyszło brutalne zderzenie z rzeczywistością. Szczakowianka do meczu przystąpiła mocno osłabiona, bez pauzujących za kartki Daniela Niedzielskiego i Sylwestra Dębowskiego, mimo to wydawało się, że w starciu z rywalem, którego jesienią rozbiła aż 3:0, będzie w stanie powalczyć o komplet punktów.

Obie ekipy mecz rozpoczęły z respektem dla rywali. Gra toczyła się głównie w środku pola a sytuacji pod obiema bramkami było jak na lekarstwo. Jako pierwsza to Szczakowianka wypracowała sobie okazję strzelecką, po rzucie rożnym piłka przeleciała jednak o centymetry nad poprzeczką. Gospodarze tymczasem swoich szans szukali głównie po stałych fragmentach gry. Wreszcie w 25. minucie podopieczni trenera Sowisza wykorzystali złe ustawienie gości po rzucie rożnym a Konrad Cieślak z bliska wpakował piłkę do siatki. Szczakowianka nie bardzo miała pomysł na to jak odrobić straty. Jaworznianie bili głową w mur i długo nie potrafili sprawić większego zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Dawida Fugiela. Dopiero w końcówce mocniej postraszyli defensywę gospodarzy. W jak się zdawało zupełnie niegroźnej sytuacji Wojciech Szymański zdecydował się zaatakować bramkarza, ten wybił piłkę w taki sposób, że ta po rykoszecie trafiła pod nogi Marka Walczaka. Skrzydłowy Szczakowianki wpadł w pole karne, ale będąc w praktycznie stuprocentowej sytuacji wypuścił sobie nieco zbyt daleko piłkę i jego próba strzału była już zbyt słaba by futbolówka zatrzepotała w siatce.

Po przerwie Szczakowianka od początku grała z większym animuszem i starała się atakować. Ekipa z Suszca tuż po wznowieniu gry miała świetną okazję do podwyższenia wyniku, gdy sędzia przyznał jej rzut wolny tuż sprzed pola karnego, piłka utkwiła jednak w murze ustawionym przez jaworznian. W kolejnych minutach Szczakowianka atakowała i przeważała, ale gospodarze umiejętnie się bronili. W 63. minucie dyspozycję Fugiela sprawdził Piotr Żurawik, który z bliska oddał groźny strzał głową. Parę chwil później Biało-Czerwoni doprowadzili do wyrównania. Akcje na prawej stronie zainicjował Krzysztof Kamiński, wrzucił futbolówkę w pole karne, tam w zamieszaniu trącił ją jeszcze Damian Mrożek a Paweł Sermak znalazł się tuż przed bramką i bez problemu umieścił piłkę w siatce. Radość jaworznian nie trwała jednak zbyt długo. Już dwie minuty później Krupiński znów prowadził. Po akcji prawą stroną Konrad Cieślak wymanewrował obrońców i między nogami Budki posłał piłkę do siatki. To trafienie wyraźnie pokrzyżowało plany gościom, a w ich grę wdarło się więcej chaosu. Mimo to Szczakowianka nadal starała się atakować, ale kolejne trafienie wkrótce zaliczyli miejscowi. Po faulu w środku pola, prowadzący bardzo dobrze zawody sędzia z Katowic, dał Krupińskiemu przywilej korzyści, podopieczni trenera Sowisza wyprowadzili błyskawiczną kontrę a w sytuacji sam na sam Tomasz Reguła nie dał szans Budce i podwyższył na 3:1 grzebiąc już zupełnie nadzieje Biało-Czerwonych. Załamani takim obrotem sprawy piłkarze Szczakowianki próbowali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki i faktycznie do ostatnich sekund próbowali napierać na bramkę. Ich starania nie przyniosły jednak żadnego efektu i ostatecznie – tak jak w poprzednim sezonie – musieli się pogodzić z przegraną 1:3.

Porażka sprawiła, że Szczakowianka spadła o jedną pozycję w tabeli i przynajmniej jak na razie zamiast gonić ligową czołówkę musi uważnie oglądać ze za plecy, gdzie toczy się zażarta walka o utrzymanie. Oba zespoły w sobotę nie stworzyły wielkiego widowiska, szczególnie w pierwszej połowie kibice mogli czuć się zawiedzeni, dopiero w drugiej części meczu działo się nieco więcej. Szczakowianka częściej była przy piłce, nie potrafiła jednak z tego skorzystać. Gospodarze tymczasem dobrze rozegrali mecz taktycznie i przede wszystkim byli bezlitośnie skuteczni.

W sobotę w zespole z Jaworzna zadebiutowało trzech nowych zawodników – Wojciech Szymański, Patryk Matwiejczuk i Krzysztof Kamiński. Przynajmniej jak na razie najlepiej zaprezentował się najmłodszy z wymienionej trójki – niespełna 16-letni Kamiński. Młody pomocnik wszedł na boisko tuż po przerwie i zdecydowanie wyróżniał się pozytywnie. Grał bez kompleksów, praktycznie wypracował jedyną bramkę dla Szczakowianki i chociaż czasami widoczny był jeszcze jego brak doświadczenia, to debiut zaliczyć może na plus. Na pewno więcej można było się spodziewać po Wojciechu Szymańskim, który był mało widoczny z przodu i chyba praktycznie ani razu poważniej nie zagroził bramce Fugiela. Przed przerwą wypracował doskonałą okazję strzelecką dla Walczaka, której jednak nie udało się zamienić na bramkę. Warto jednak tez pamiętać, że wciąż nie jest w pełnej dyspozycji i zmaga się z urazem nogi a boisko musiał opuścić już zaraz po przerwie. Patryk Matwiejczuk z kolei nie wyróżnił się niczym szczególnym na tle kolegów i podobnie jak reszcie zespołu przydarzały się mu błędy i straty, na pewno jednak nie był słabszy od reszty zespołu.

Szczakowianka niewątpliwie źle zaczęła ligową wiosnę, na razie warto jednak wstrzymać się z głębszymi ocenami i poczekać jeszcze 2-3 mecze. Dopiero po kolejnych pojedynkach będzie można powiedzieć coś więcej o wiosennej formie Biało-Czerwonych. Mecz w Suszcu musi być sygnałem ostrzegawczym, drużynie bowiem potrzebne są punkty, by w tabelę można było patrzeć z większym spokojem. Kolejne spotkanie podopieczni trenera Sermaka zagrają już przed własną publicznością. W Wielką Sobotę o godzinie 13:00 Szczakowianka na Stadionie Miejskim podejmować będzie Unię Racibórz.

Skarb Kibica Szczakowianki – wiosna 2016!

GKS Krupiński Suszec – Szczakowianka Jaworzno 3:1 (1:0)
(Cieślak 25, 71,  T. Reguła 83 – Sermak 69)

Krupiński: Fugiel – Michalczuk, Siedlok, Juraszek, M. Reguła, Malcher (73. A. Neumann), T. Reguła, Stanek (73. Wójcik), Adamczyk, Babiak (80. Będźkowski), Cieślak

Szczakowianka: Budka – Dworak, Kiczyński, Matwiejczuk, Rodziewicz – A. Molenda (46. Kamiński), Mrożek, Biskup, M. Walczak (85. Śliwiński) – Sermak – Szymański (52. Żurawik)

Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice)
Żółte kartki: Sermak, Matwiejczuk