Kronika policyjna

Udostępnij na:

kronika policyjnaZapraszamy do lektury kroniki policyjnej!

8 marca – wtorek

Najprawdopodobniej w nocy w dzielnicy Os. Stałe oraz Os. Podwale doszło do kradzieży elementów układu wydechowego pojazdów. Nieznany sprawca z zaparkowanego samochodu marki Citroen Xsara Picasso oraz Citroen Berlingo skradł katalizator spalin wraz z mocowaniami. Wartość poniesionych strat wynosi blisko 2 tys. złotych. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Kilka minut przed godziną drugą w nocy na ulicy Roździeńskiego policjanci prewencji zatrzymali 51-letniego jaworznianina, który kierował osobowym volkswagenem w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wskazało 1,4 promila alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy.

facebook buttonDo komendy policji zgłoszono informację na temat włamania do jednej z firm mieszczącej się przy ulicy Olszewskiego. Policjanci ustalili, że sprawca po wyłamaniu okna w magazynie dostał się do środka, skąd skradł ledowe żarówki oraz inne elementy instalacji LED. Straty w toku szacowania.

W godzinach wieczornych na ulicy Krakowskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód opel. W trakcie kontroli okazało się, że 25-letni kierowca posiada na swoim koncie decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami wydaną przez Starostę Myszkowa.

12 marca – sobota

29-letni jaworznianin zgłosił, że nieznany sprawca uszkodził jego zaparkowany przy ulicy Nowej samochód audi. Sprawca celowo wybił przednią i tylną szybę. Czynności prowadzi KMP w Jaworznie.

Zatrzymany z amfetaminą

13 marca – niedziela

Nad ranem w rejonie ulicy Batorego funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali 36-letniego mieszkańca Jaworzna, który włamał się do stojącej na bocznicy lokomotywy elektrycznej. Sprawca trafił do policyjnego aresztu.

39-letnia jaworznianka zgłosiła, iż w mieszkaniu przy ulicy Szymanowskiego znany jej osobiście mężczyzna skradł portfel z dokumentami oraz pieniędzmi. Pokrzywdzona zorientowała się, że nie ma jej rzeczy gdy znajomy opuścił mieszkanie. W trakcie wyjaśniania okoliczności policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który przyznał się do kradzieży.

34-letnia kobieta zgłosiła, że jej były mąż wtargnął na posesję i uszkodził drzwi wejściowe. Sprawca kopnął nogą w drzwi powodując ich uszkodzenie. Straty zostały oszacowane na ponad 1 tys złotych.

Autor: KMP Jaworzno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.