Ciężkowianka przed piłkarską wiosną

Udostępnij na:

ciezkowianka herb20 stycznia seniorzy „Ciężkowianki” pod wodzą nowego szkoleniowca Wojciecha Tomasiewicza rozpoczęli przygotowania do rozgrywek rundy wiosennej sezonu 2015/16. Treningi odbywały się na własnym obiekcie, hali MCKiS, boisku Gimnazjum nr 1 oraz na orliku w Pieczyskach.

facebook buttonW pierwszym rozegranym na sztucznej nawierzchni „Czarnych” w Sosnowcu spotkanie ciężkowicki team mimo dwukrotnego obejmowania prowadzenia uległ sosnowieckiemu „Górnikowi” 3:5 (bramki Szymon Nowak, Biel oraz Ogonowski). Dwa tygodnie później podczas XII Memoriału Mirosława Stadlera w Piłce Nożnej Halowej „Ciężkowianka” uległa w pierwszym meczu „Energetykowi” 0:3, by w kolejnych spotkaniach zremisować z „Salosem” 0:0 oraz „Victorią” 1918 1:1.

W minioną sobotę 2 marca na grząskim boisku w Luszowicach doszło do konfrontacji z rezerwami „Szczakowianki”. W pierwszym kwadransie inicjatywa należała do podopiecznych Artura Adamusa, którzy po uderzeniu z dystansu w spojenie słupka i poprzeczki mogli objąć prowadzenie. Z biegiem czasu gra się wyrównała, zaś druga odsłona należała do ciężkowiczan. W 60. minucie po błyskotliwym rajdzie prawą stroną Mateusza Radomskiego i jego bilardowym dośrodkowaniu Tomasz Ciołczyk uprzedził defensorów szczakowskich pakując piłkę do siatki obok bezradnego golkipera. Mimo okazji z obydwu stron rezultat nie uległ zmianie.

Za tydzień „Ciężkowianka” w kolejnym spotkaniu sparingowym zmierzy się o 14 w siemianowickim Parku Pszczelnik z MKS Siemianowice, zaś 19 marca również na wyjeździe w Młoszowej z miejscowym „Ruchem” o godzinie 15.30. Po przerwie wielkanocnej w sobotę 2 kwietnia „Ciężkowianka” podejmie w pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej „Unię” Kwaczała. W porównaniu do rundy jesiennej z kadry zespołu ubył Krzysztof Kamiński, który przeszedł do „Szczakowianki”. Natomiast przybyli Daniel Kotyza (występujący ostatnio w KS Olkusz), Kamil Ogonowski („Victoria” 1918 Jaworzno) oraz Bartosz Pieczara z drużyny juniorów.

Udział w rozgrywkach jest dofinansowany z budżetu miasta Jaworzna w ramach realizacji zadania pn. „Śladami Kapustki”.


Szczakowianka II Jaworzno – LKS Ciężkowianka 0:1 (0:0)
(Tomasz Ciołczyk 60)

Ciężkowianka: Kotyza – Mateusz Radomski, Barański, Bulga, Damian Radomski- Pieczara, Ogonowski, Laser, Miziński, Szymon Nowak- Tomasz Ciołczyk oraz Marcin Wiernek i Maciej Ciołczyk

Autor: (ipra) / JW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.