Bezpłatna mammografia w Galerii Galena

Udostępnij na:

Bezpłatna cyfrowa mammografia dla Pań w wieku 50-69 lat będzie dostępna w Galerii Galena w Jaworznie w dniach 1-4 oraz 7-9 marca. Badanie będzie wykonywane w mammobusie z Centrum Onkologii w Gliwicach w ramach programu profilaktyki raka piersi. Bezpłatne badanie przeznaczone jest dla Pań w wieku 50-69 lat objętych ubezpieczeniem zdrowotnym w NFZ. facebook button

Nowoczesny  cyfrowy mammograf Mammomat Inspiration, który pozwala uzyskać najwyższą jakość obrazu przy zastosowaniu bardzo niskiej dawki promieniowania, dostępny będzie od 1 marca dla wszystkich mieszkanek Jaworzna i okolicznych miejscowości w Galerii Galena.

Mammobus z Centrum Onkologii w Gliwicach zostanie ustawiony na placu przed wejściem głównym do galerii. Od 1 do 4 marca w godzinach 10.00-17.00 oraz od 7 do 9 marca w godzinach 8.30-15.30 kobiety-techniczki z Centrum Onkologii w Gliwicach będą wykonywały badania mammograficzne. Mammobus przystosowany jest do komfortowego i dyskretnego wykonywania badań.

Bezpłatna mammografia przysługuje raz na dwa lata Paniom w wieku 50-69 lat ubezpieczonym w NFZ. Panie, które do tej pory nie korzystały z tego badania lub od ostatniej mammografii minęły już 2 lata, mogą zgłaszać się w wybranym przez siebie terminie do mammobusu z dowodem osobistym. Nie obowiązują zapisy na badanie. Warto zabrać wyniki wcześniej wykonanej mammografii.  Badanie wykonane w mammobusie zostanie opisane przez minimum dwóch lekarzy z Centrum Onkologii w Gliwicach, specjalistów w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej.

Panie, którym nie przysługuje bezpłatne badanie w ramach ubezpieczenia NFZ mogą wykonać badanie mammograficzne odpłatnie. Konieczne jest jednak posiadanie skierowanie od lekarza. W takim przypadku badanie kosztuje 90 zł.

Szczegółowe informacje o badaniu mammograficznym można uzyskać pod numerem telefonu: 32 278 98 96.

plakat mammografia

Autor: (ipra)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.