Spokojny sylwester

Udostępnij na:

fajerwerkiSylwester i pierwsze godziny Nowego Roku upłynęły na terenie Śląska spokojnie. Policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń i incydentów z fajerwerkami. Także na drogach było bezpieczniej niż przed rokiem. W sylwestra w naszym województwie doszło do 4 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 3 zostały ranne. Policjanci zatrzymali także 13 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

Sylwestrowa noc na Śląsku upłynęła spokojnie. W naszym województwie zorganizowano 45 plenerowych imprez sylwestrowych. Nad bezpieczeństwem uczestników zabaw czuwała zwiększona liczba policjantów. Największą tego wieczoru imprezą była „Sylwestrowa Moc Przebojów 2015” w Katowicach zorganizowana przed halą widowiskowo-sportową „Spodek”. Uczestniczyło w niej 65 tysięcy osób. Na ulicach śląskich miast można było spotkać zarówno patrole umundurowane, jak również funkcjonariuszy po cywilnemu. Biorąc pod uwagę specyfikę tej nocy – dziesiątki tysięcy osób bawiących się na placach i ulicach, w trakcie zabaw funkcjonariusze nie odnotowali poważniejszych zdarzeń i incydentów z fajerwerkami. W Katowicach zatrzymano 4 osoby, które odpaliły race podczas imprezy masowej oraz 3 sprawców pobicia.facebook button

Więcej patroli było nie tylko tam, gdzie witano Nowy Rok, ale także na drogach. Policjanci prowadzili kontrole, przede wszystkim prędkości i trzeźwości kierowców. Sprawdzali również sposób przewożenia dzieci, stan techniczny aut, a także czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy. Funkcjonariusze byli też w newralgicznych miejscach, np. na trasach dojazdowych do miast, by w razie konieczności rozładowywać korki.

Ostatni dzień minionego roku na drogach naszego województwa był bezpieczniejszy niż koniec roku 2014. Od sywestra do godz.10.00 Nowego Roku policjanci odnotowali 4 wypadki, w których zginęła 1 osoba, a 3 zostały ranne. Doszło również do 126 kolizji. Policjanci zatrzymali także 13 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

 

Autor: KMP Jaworzno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.