Szpitalny złodziej złapany

Udostępnij na:

szpitalPrzebywająca w szpitalu na badaniach lekarskich 23-letnia kobieta została okradziona. Złodziej wykorzystał chwilę nieuwagi pacjentki i skradł jej portfel z dokumentami i pieniędzmi. Tym razem sprawca z łupu długo się nie cieszył. W zatrzymaniu złodzieja pomógł szpitalny monitoring

facebook buttonNa oddział SOR jaworznickiego szpitala trafiła wczoraj 23-letnia jaworznianka. Kobieta źle się poczuła i wymagała hospitalizacji. Gdy po zakończonych badaniach pacjentka opuszczała szpital zauważyła brak portfela. Okazało się, że kobieta najprawdopodobniej została okradziona. Po chwili na miejsce wezwany został patrol policji. Personel szpitala poinformował mundurowych, że sala w której leżała młoda kobieta wyposażona jest w monitoring. Analiza nagrania jednoznacznie wskazała, że kradzieży portfela dopuściła się inna kobieta przebywająca także na tym oddziale. Gdy kryminalni zapukali do drzwi 56-letniej kobiety, ta od razu wiedziała o co chodzi przyznając się do kradzieży. Złodziejka oddała skradzione pieniądze i wskazała miejsce porzucenia portfela z dokumentami. Skradzione rzeczy w całości zostały zwrócone pokrzywdzonej.

Kronika policyjna

Policja przestrzega, żeby do szpitala zabierać jedynie rzeczy, które są niezbędne.. Wartościowe przedmioty czy wysokie kwoty stają się łakomym kąskiem dla osób, chcących się łatwo i bezprawnie wzbogacić. Przypominamy jednocześnie, że nabywanie przedmiotów, uzyskanych za pomocą czynu zabronionego to paserstwo, za które grozi odpowiedzialność karna.

Autor: KMP Jaworzno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.